пеленките Bambino Mio или памперси?

  • 9 513
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017
някоя от вас ползвала ли е пеленките Bambino Mio и може ли да ми даде някаква информация за тях и мнение? бихте ли ги препоръчали пред памперсите?

Мнение от чуто и дочуто - отрицателно. Пелени са всички готови или не такива; Памперс е фирма  Wink
Не, не бих ги препоръчала  Stop

Правилна забележка. Памперс, обаче, се е наложило като нарицателно за пелена за еднократна употреба, така както Ксерокс за копирна машина, кран за повдигач на строителни материали, на френски Bic за писалка, на английски Hoover за прахосмукачка итн

# 16
  • Мнения: 553
А гова чудо на човешкага изобретателност можели да се купи/достави и в България?!?
Гугъл... много скромно се произнесе по въпроса, ще наобиколя магазините
помагайте и вие, някой купувал ли е в София от тях?

# 17
  • Мнения: 485
Аз съм ползвала известно време. Не са удобни. Една пелена, която трябва да сгънеш, отгоре слагаш подложка, която уж трябва да пази сухо, ама само се набръчква и намачква вътре, а върху всичко това обуваш едни найлонови гащи. За по-големи и подвижни бебета категорично не стават - просто затрудняват движението - много обемна конструкция се получава на дупето.
Аз съм за ЕБХ, за това да се търси по-екологична алтернатива на памперсите, но специално от тези пелени не съм доволна.


Извинявай за тъпия въпрос, би ли ми пояснила какво е ЕБХ?

Естествена Бебешка Хигиена или как да отгледаме бебето без памперси и без пелени.
За повече информация: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=162198.0

Тези FUZZI BUNZ изглеждат добре, но в България сигурно няма?  newsm78

# 18
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Аз съм ползвала известно време. Не са удобни. Една пелена, която трябва да сгънеш, отгоре слагаш подложка, която уж трябва да пази сухо, ама само се набръчква и намачква вътре, а върху всичко това обуваш едни найлонови гащи. За по-големи и подвижни бебета категорично не стават - просто затрудняват движението - много обемна конструкция се получава на дупето.
Аз съм за ЕБХ, за това да се търси по-екологична алтернатива на памперсите, но специално от тези пелени не съм доволна.


Извинявай за тъпия въпрос, би ли ми пояснила какво е ЕБХ?

Естествена Бебешка Хигиена или как да отгледаме бебето без памперси и без пелени.
За повече информация: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=162198.0

Тези FUZZI BUNZ изглеждат добре, но в България сигурно няма?  newsm78

Наистина изглеждат добре... По времето когато гледах баткото беше доста сложно с памперсите  ConfusedТрудно се намираха и бяха скъпи . Карах я на памучни пелени и повиване почти 3 месеца,факт е че на 7-8 месеца вече се пазеше чист.А откаде се снабдавате с тях? С FUZZI BUNZ де  Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 6 250
И мен ме заинтригуваха тези FUZZI BUNZ. Ако някой види някъде да сподели, моля, и цени.  Praynig
Поради това, че памперсите за еднократна употреба много добре попиват, баткото още е с памперс, казва вече, но когато поиска. Та се замислям с бебето към 6-7м. дали да не мина на пелени. Thinking

# 20
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017
А гова чудо на човешкага изобретателност можели да се купи/достави и в България?!?
Гугъл... много скромно се произнесе по въпроса, ще наобиколя магазините
помагайте и вие, някой купувал ли е в София от тях?

Зная, че ги има в Хърватия. Моите са от Франция. Ако имате познати в САЩ или Англия, където този вид пелени са изключително популярни, може да ги помолите да ви купят. Лесно се препродават втора ръка и излизат много евтино. Аз 6 от моите ги купих от обява втора ръка и ги препродадох в ибей на цената на която ги купих. Ако ги купите нови и след това ги продадете единият ви излиза между 5 и седем евра. А със еднократни за 200- 300 лева бебе не може да се отгледа, поне по това, което аз съм видяла по магазините в София или не зная къде да търся по-евтино. Има и други марки с подобна конструкция, за които обаче не мога да дам лично мнение. Сега не се сещам и как се казват. За мене това си е добра инвестиция, излиза много по-евтино от еднократните, децата се научават по-лесно на гърне и по-бързо излизат от периода памперси. Дъщеря ми, която става на 4 год. след месец още носи през ноща такива гащи (непромокаеми). Тя, за разлика от сина ми, който се буди, макар и рядко, и ходи до тоалетна сам, понеже е дребничка, има проблем с тоалетната нощем, не може да си сваля гащите и да ги вдига като хората и понякога ги опикава отзад на ластика и после и мокри. така поне долнището на пижамата е сухо, гащите сменяме (по нейно желание)

# 21
  • Мнения: 89
Мнение от чуто и дочуто - отрицателно. Пелени са всички готови или не такива; Памперс е фирма  Wink
Не, не бих ги препоръчала  Stop

...за да бъдем съвсем точни - Памперс е търговска марка на фирмата Procter & Gamble  Wink
така или иначе, вече се е наложило като популярно название на пелените за еднократна употреба

благодаря на всички ви за мненията

Невена, изключително полезно е това, което си споделила. Мисля да опитам да си намеря от тези Fuzzi Bunz. Дъщеричката ми днес става на 2 месеца и засега караме с памперси - никак не й харесва като й ги слагам и винаги й се отпечатват по крачетата. А и съм твърдо решена да минаваме на гърне възможно най-рано.

# 22
  • Мнения: 485

 А и съм твърдо решена да минаваме на гърне възможно най-рано.

В такъв случай, може да ти е полезен линка за Естествената Бебешка Хигиена, който дадох по-горе. Погледни го, ако още не си  Hug

# 23
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017

 А и съм твърдо решена да минаваме на гърне възможно най-рано.

В такъв случай, може да ти е полезен линка за Естествената Бебешка Хигиена, който дадох по-горе. Погледни го, ако още не си  Hug


Здравей,

Мерси за отговора. Аз с огромен интерес прочетох за ЕБХ. Със смесени чувства съм. Не, че съм против, но според мене това е много трудно приложимо в съвременните условия и по нашите географски ширини. Синът ми много трудно се научи да ходи на гърне. Просто не го интересуваше. Ходеше си мокър, осран и вмерисан с часове. Аз не можех да започна рано. Той е много недоносен, роди се едно кило, не можеше да суче въпреки огромните усилия, които положихме аз и обгрижващия го персонал (осигурена ми беше индустриална помпа безплатно веднага след раждането, съвети, кенгуру итн), не се "сработихме", седна късно, опитите ми да го уча във ваната, гърне итн не бяха хич успешни. Живеехме и в малко жилище с мокет навсякъде. Абе, не ставаше. За него двегодишната възраст се оказа по-подходяща и на две и половина тръгна на градина, където нещата се оправиха много бързо. Там и прояде с лъжица. Силен стаден ефект, научи се с връстници и по-големи деца. Но пък спря много рано да се напикава нощем. Дъщеря ми на 9 месеца беше приучена. Нощем я изпикавах като я кърмех, но започна да се напикава като спря да суче нощем, по-точно аз отказах, защото ми втръсна, изморявах се, не си доспивах, дразнеше ме присъствието в леглото ми през горещините и не ми стигна търпение. Нощното го махнахме на 2г6м. Отби се на 3г6м и оттогава не се напикава нощем, но пък нескопосано сваля и вдига гащи и пак се поопикава, но тя и брат и вече на искат да заспиват при мене. Към 5 сутринта понякога се намъкват до нас. Ако живеех по тропиците не бих и се замислила и бих махнала пелените още при пролазването. Там съм ги гледала, майките даже не ги учат, научават се на двора с по-големите деца.

# 24
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017


Мисля да опитам да си намеря от тези Fuzzi Bunz. Дъщеричката ми днес става на 2 месеца и засега караме с памперси - никак не й харесва като й ги слагам и винаги й се отпечатват по крачетата. А и съм твърдо решена да минаваме на гърне възможно най-рано.


Ако и стягат на крачетата пробвай по-голям размер или друга марка. И още нещо за което сега се сещам. Ако ще сте на пелени, бодита и цели гащиризони едва ли ще са ви удобни, особено ако ще почваш ЕБХ. вземи и панталонки, потници и блузки!

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://bebe.to/peleni/peleni.html

виж тези ... изглеждат супер

# 26
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017

За съжаление кройката им не позволява регулиране на отвора на обиколката на бедрото и биха текли или стягали. Цената им е висока за подобен тип пелена. За десена- от опит разбрах, че кремавото е най-подходащо. Ярките цветове бързо се захабяват.

# 27
  • Мнения: 1 896
Nevena,
Би ли се изказала за тези? Изглеждат ми много подобни на Fuzzi Bunz, но пише че един размер става за деца от 3 до 16 кг., защото се нагласят чрез закопчаването. Така излиза много на сметка. Аз в момента пробвам с Бамбино Мио, но още не съм им хванала цаката добре, а и ще видим дали няма да ми се подсече детето. Иначе имам приятели, които ги използват и са доволни, но явно ще трябва много често да се сменят гащите, защото има няколко размера, а мойта щерка се роди едричка и едва влиза в най-малкия размер, който съм купила. Тъй че ако ще се преориентирам към други пелени, сега е моментът, преди да сме минали на следващия размер.

# 28
  • Мнения: 2
Здравейте,

Аз тъкмо се бях навила да пробвам тези пелени Bambino Mio и сега след като прочетох този форум реших да пробвам тези Fuzzi Bunz след като толкова ги хвалите. Не намерих информация дали ги продават тук в България, но ги намерих в електронни магазини във Франция и Германия. Оказа се, че във Франция са по-ефтини, но пак са си скъпички за нашите стандарти.
Ето и страниците
немски - http://kinderlieb.eu/shop/category_22/Fuzzi-Bunz-Pocketwindeln.h … param=cid%3D22%26
френски - http://www.bebe-au-naturel.com/eveil,couche-lavable-fuzzi-bunz-i … he,118420.fr.html

за който не разбира френски една френска страница но на английски
http://www.babyo.fr/couche-lavable-fuzzi-bunz-avec-insert-p-12.html

съответно доставка до бг май не може. Аз лично смятам да си поръчам от френската страница и да ги пратя на сестра ми в Германия Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 44 084
На мен пелените ми се струват скъпи, а и нямам нерви да пера , да чакам да съхнат, д-то да му се мокри, да го спарват и т.н....обичам улеснението наречено памперс.

Общи условия

Активация на акаунт