Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 48 отговора

USA, FL

Здравейте момичета.... Седя, плача и се чудя какво точно да напиша.
Та бременна съм отново и отново е извънматочна. Нямам сили вече. А ми казаха, че няма шанс да забременея (това след снимка, която показа запушени тръби). И сега като гръм от ясно небе - бременна съм. След инвитрото цикъла свсем ми се обърка. Идваше ми когато си поиска... Лекарите ми казаха - не се притеснявай хормоните са сбъркани ще се оправиш.Няколко пъти ми закъсняваше с по 2-3 седмици и вдигах аларма и на лекар - нищо няма. И сега точно два дни преди да тръгна за българия - бременна. Какво да правя... Вече започнах да кървя по малко и ме е ужасно страх да не стане нещо в самолета. Ще пътувам сама. От друга страна тук ако тръгна да ходя на лекар най - малко 7-8дни ще им отнеме. Ох, простете ми объркания постинг, но наистина съм в безисходица. Какво да правя да рискувам да тръгна към българия или ..... Ох, ....

П.С. само да кажа историята в кратко, за тези, които не ме знаят
2003 април - извънматочна бременност - операция в Бг
2004 февруари - извънматочна бременност - операция в САЩ
2005 януари - извънматочна бременност - плода сам си падна
2005 май - изследвания за инвитро - намерени абнормални клетки, съмнение за рак на шийката на матката - операция  - няма ракови образувания
2006 август започваме наново подготовка за инвитро, цветната снимка показва запушени тръби = невъзможно е повече да забременея по нормален път.
2006 октомври  - 1 опит инвитро - положителен резултат само за седмица обаче.
2006 декември - опит със замразени бластоцити - неуспешен.
Даваме си почивка една година от опитите и решаваме да го отложим за ноември - декември тази година.
И сега това!!!!!!
Още веднъж се извинявам за объркания постинг. Ако на някой нещо не му е ясно да пита ще отговарям.
Само да допълня,че вчера вечерта видях положителните тестове. Не съм ходила на лекар, но като преживяла три извънматочни си знам симптомите.
Цитирай

София, "Младост 3"

мила, нямам никакъв опит
не мога да ти препоръчам нищо
аз бих пътувала, но! ако е извънматочна - какво ще правиш в бг - знаеш ли при кой да идеш?
ако не е , но пък кървиш - знам ли, то божа работа - можеш да легнеш и ако има нещо да става ще стане, можеш и да тичаш и ако е писано да се запази бебето...
сама знаеш че при ранна бременост нещата които могат евентуално да ти помогнат са много малко - но пък би било добре да се знае каква е бремеността - да пиеш ли лекарства за задържане или не....
знам ли, толкова гадости ти се струпаха, това вече е направо нечовешко!
дано вземеш правилното решение
Цитирай

Венера, здрасти мила Hug Аз лично не разбрах, как разбра, че отново е извънматочна? Силно се надявам да грешиш и този път да достигнеш до мечтата си! Прегръщам те!
Цитирай

Варна

Аз те помня много добре. Не знам какво да те посъветвам ... По принцип знаеш, че извънматочната в първите дни закъснение все още не е опасна. Не разбрах много добре какво закъснение имаш. Ако е малко, пътувай, но си подсигури тук веднага да те прегледа лекар, за да не стане белята.
Но пък ако не е извънматочна ...
Цитирай

USA, FL

Просто знам! Първо имам характерните болки, а от тази сутрин и зацапване
Цитирай

USA, FL

Аз те помня много добре. Не знам какво да те посъветвам ... По принцип знаеш, че извънматочната в първите дни закъснение все още не е опасна. Не разбрах много добре какво закъснение имаш. Ако е малко, пътувай, но си подсигури тук веднага да те прегледа лекар, за да не стане белята.
Но пък ако не е извънматочна ...
Трябваше да ми дойде на 7 юли. Но както писах в първия постинг след инвитрото цикъла съвсем ми се обърка.
Ще намеря при кой да отида в България. Страха ми е в самолета да не стане нещо. Все пак това е 10 часа полет до Италия и после още 2 до Бг
Цитирай

Burgas

Венера,слава богу нямам опит с извънматочна бременност,но от всичко което ми е минало през главата мисля че няма да сгреша ако кажа,че понякога едни и същи усещания може да са симптоми на различни неща.Болки ниско долу има и при вътрематочна бременност,както и кървене и цапане в ранен срок на вътрематочна бременност също се случва за съжаление не рядко.След толкова преживяна болка от твоя страна си мисля,че дори и на теб да ти се струва минимален шанса този път всичко да е наред трябва да мислиш че именно това се е случило и съответно да направиш всичко възможно да разбереш истината.И ако бременността е вътрематочна да се вземат всички възможни мерки за задържането й.Дай си този шанс,отложи пътуването,докато не минеш на преглед.От сърце ти желая този път всичко да е както трябва и напролет да бъдеш най-щастливата жена с бебе в прегръдките си. Hug
Цитирай

Враца

Ох Венера, направо нямам думи.
Колкото и тъпо да  звучи изчакай, може би няма да е извънматочна Hug Praynig
Цитирай

Бургас

Здрасти, аз също имах болки ниско долу, леко зацапване .. ама всичко беше наред (до 4-ти месец)
Стискам палци, дано да грешиш.  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
Цитирай

Венера, не разбрах как точно знаеш, 4е тази бременност е извънматочна?! Както и Джи-джо ти писа симптомите на и при двете бременност е възможно да са еднакви.
Цитирай

на баба си в джанките

Венерче,аз бих те посъветвала да отложиш пътуването.Дано да не е това,от което се опасяваш Praynig
Не знам какво друго да ти кажа,освен Hug
Цитирай

София

Венера, няма никаква сигурност, че е извънматочна. Няма ли кой да те прегледа на спешен кабинет?
Цитирай

USA

Казваш, че имаш два дни до полета.
Направи всичко възможно да видиш лекар през това време.
Аз не бих рискувала да летя, щом има съмнение.
Цитирай

Момичета от др. страна, ако тя вижда в бг по добрият вариант от специалисти за отстраняването на извънматочната и е в ранен стадий нека пътува на сам.....
Цитирай

USA

Отстраняването на извънматочната няма кой знае колко варинати.
Ако наистина е извънматочна, докато замине, може да оправи работата на място.
Колкото по-рано, толкова по-добре.
Може да опита да смени датата на полета.
Вярно, чака се за час при доктор, но ако обясни за какво става на дума, ще се намери доктор да я прегледа. Моят никога не ме е връщал, въпреки че ми се е налагало да го чакам, докато ме вмъкне в графика.

Може да не съм права в мислите си (тия дни не мога даже да мисля), но като се сетя за моите беди при извънматочна, косите ми се изправят.

Разбира се, това е нейно решение.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 48 отговора