Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 171 отговора

София

Току-що научих, че от 01.01.08 върху заплатите се въвеждал т.нар. плосък данък. Не съм наясно какво точно значи, но човекът, който ми го каза, спомена, че "щял да ощети хората с малките заплати и да е плюс за хората с големи заплати".
Може ли някой да ми разясни за какъв точно данък иде реч и да даде едно просто примерче?
А и друго-вярна ли е тази информация? newsm78
Цитирай

На верандата, под ореха

От догодина ще плащаме всички дружно 10% данък. Бил се наричал плосък. Какво ще рече това? Добре ли е, зле ли е? Защо се прави? Как ще се отрази на доходите?  newsm78
Моля икономистите да обяснят. Smile
http://www.focus-news.net/?id=n752995
Цитирай

Varna

Информацията е вярна. Даваха го по новините. Става въпрос за това на всеки данъка да е 10 на 100% независимо от това каква заплата взима.
Повече някой друг че и мен ме вълнува въпроса
Цитирай

Springfield, VA

От догодина ще плащаме всички дружно 10% данък. Бил се наричал плосък. Какво ще рече това? Добре ли е, зле ли е?

Е, хубав данък има ли..Навремето и за ДДС ни убеждаваха колко "хубав" бил, видите ли, този данък...Че беше и 22% в началото(до колкото помня)
Цитирай

Springfield, VA

Нищо не разбирам...а темите са се дублирали
Цитирай

http://business.actualno.com/news_114540.html

http://www.mediatimesreview.com/may05/RichardEpstein.php
Цитирай

Шопия

Информацията е вярна. Даваха го по новините. Става въпрос за това на всеки данъка да е 10 на 100% независимо от това каква заплата взима.
Това болтнатото ми прилича на 10 лв. данък за всеки един получен лев.  Wink

В момента скалата за облагане е прогресивна. С увеличаване на доходите, данъчната тежест расте.
При плоския ставката е единна. 
От това, което гледах и слушах по тв-то, няма да е съвсем плоско облагането. Ще има сума до с нулева ставка и над тази сума с 10% облагане. Това са едни доста десни идеи.  Laughing
Идват избори все пак.  Wink 
Цитирай

София

Добре де-не разбирам , затова пак да попитам.
Да речем, че до момента  съм била в скалата "22%+....", а сега изведнъж-само 10%.
На практика от мене към държавата ще "излизат" доста по-малко пари.
Откъде иде позитивното тогава? За мене е ясно. Ама за държавата? newsm78
Цитирай

През девет форума в десети

Доколкото схванах, това ще е добре за хората с високи заплати - данъкът им ще падне.
Но за хората с ниски не е добре - ще имат данък и върху минималната заплата, която досега не се облагаше. А това е гадно, както и да го погледне човек.

ПП Не ми излизайте с теорията, че никой не работи за минимална - работят, та пушек се вдига - почти навсякъде извън София!  #Cussing out

ППП Цените растат ежедневно - някой да е споменал вдигане на заплатите?  Thinking
Цитирай

Варна

Еее, няма нужда от тези: #Cussing out
Само преди няколко месеца имаше тема - тук, в клюкарника - ЗА плоския данък,
петиции подписвахме, спорихме, косите си дърпахме.  Tired
Ето, факт е, честито  bouquet
За проста сметка - преди ако се осигуряваш на 500 лв се взимаха само около 385+, сега с тези  10% ще са 450 лв. Peace
Цитирай

София

За проста сметка - преди ако се осигуряваш на 500 лв ще вземеш само около 385+, сега с тези -10% ще са 450 лв. Peace
ХА!!!! Сериозно?????
Това е прекалено хубаво, за да е истина. ooooh!
А тази тема, за която говориш, съм я изтървала.
Цитирай

На верандата, под ореха

За проста сметка - преди ако се осигуряваш на 500 лв се взимаха само около 385+, сега с тези  10% ще са 450 лв. Peace
Хубаво, ама нали от заплатата ни удържат и здравни, и пенсионни и данък общ доход и не знам какво още, за да станат 385 от 500. Това за данък общ доход ли се отнася?
Сигурно звуча като идиот и е много елементарно, ама пуста му икономика, нищо не разбирам!  Rolling Eyes
Цитирай

София

И аз се присъединявам към питането на Мая и моля икономист да разясни, като вземе за база, примерно, тази същата заплата от 500. Praynig Praynig
Цитирай

Шопия

Как`Сийче, от това, което гледах от заседанието по една от телевизиите и журналистическия коментар  останах с впечатлението, че пак ще има необлагаема сума и облагаема горница над нея.  newsm78
Говореха и за намаляване на осигуровките с 3 %.  blahblah
Цитирай

Варна

Хубаво, ама нали от заплатата ни удържат и здравни, и пенсионни и данък общ доход и не знам какво още, за да станат 385 от 500. Това за данък общ доход ли се отнася?
Сигурно звуча като идиот и е много елементарно, ама пуста му икономика, нищо не разбирам!  Rolling Eyes
Ами, и аз не разбирам Rolling Eyes, значи трябва да са по - малко от 450,
С думи прости - до днес (до влизането в сила) за всякакви осигуровки ни взимат 1/3 от заплатата Tired, сега и 1/5 да е - пак е напредък за средни и нагоре заплати Thinking
Моля, икономисти, счетоводители , включете се!    bouquet
« Последна редакция: нд, 29 юли 2007, 20:43 от zizi top »
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 171 отговора