Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 49 отговора
Здравеите искам да ви попитам да ли се празнува имен ден след като бебето още не е кръстено?
Цитирай

Бургас

Мисля че не.
Цитирай

София

доколкото ми е известно да, тъй като не вси4ки именни дни са обвързани със светии.
ако детето ти носи име на светец по-добре питай свещенник, но аз ли4но бих празнувала имен ден на детето си, въпреки 4е още не е кръстено.
Цитирай

на баба си в джанките

Не всички имена имат християнски произход Thinking
Цитирай

Самоков

Според мен това е една от бабините дивотии, мисля че няма значение дали детето е кръстено. Щом носи име на светец си има празник и може да се празнува.
Цитирай

Bapнa

Според мен това е една от бабините дивотии, мисля че няма значение дали детето е кръстено. Щом носи име на светец си има празник и може да се празнува.

Подкрепям, Виктор още не е кръстен, но му празнувахме именния ден
Цитирай

Прага,Чехия

Празнува се разбира се Peace Peace PeaceВъобще не се притеснявай,че не е кръстен PeaceИмам много познати,които не всички са кръстени и празнуват Hug
Цитирай

Синчето ми не беше кръстено до 5 години, но си празнувахме.
Цитирай

Празнува се. Весел празник!
Цитирай

Много хора не кръщават децата си, а и в миналото не се е правело поради политически причини.
Не съм виждала досега човек, който да не празнува именният си ден, защото не е кръстен.
Така че, празнувайте си спокойно. ))
Цитирай

днес тук, утре там...

Не виждам защо да не се празнува. Моите деца също не са кръстени, но това не е било причина да не отбележим подобаващо именните им дни.
Цитирай

София

Мисля, че можеш. Едва ли всички възрастни хора, които празнуват именните си дни, са кръстени. Може да не желаеш да си кръстиш детето, но щом носи име на някой светец, какво пречи да празнуваш?
Цитирай

София

Каква е тази епидемия от теми за неща, които не трябвало да се празнуват!? Рождени дни, именни дни, не знам си какво...  ooooh!
Цитирай

Mirama го каза много добре. Комунистите застават срещу църквата и не позволяват кръстене, но това не пречи да се празнува имен ден. Навремето даже много от именните дни бяха на различни дати от датите в православния календар. Навремето майка ми е родила брат ми на сегашния Димитровден, но не е знаела, че е Димитровден и го е кръстила с друго име.
Цитирай

На една звезда

Празнувай! Very Happy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 49 отговора