Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

Варна

здравейте Smile
до сега съм давала само готови месни пюрета, но мисля да пробвам да сготвя. Въпросът ми е колко време може да се съхранява месото, от което ще готвя на малката  във фризера? По принцип не виждам проблем, но все пак..
Благодаря
Цитирай

Велико Търново

Месото,което съхраняваш вероято не е престояло с години във фризер,нали?Не знам да има някакво ограничение във времето!
« Последна редакция: нд, 29 юли 2007, 23:06 от siska79 »
Цитирай

Има ограничение във времето, но за съжаление спомените ми са бледи. Обяснява се с привикване на микроорганизмите, предизвикващи гниене, към ниската температура. Това привикване ставаше бавно, но не помня срока. Спокойно можеш да го държиш месец, за повече не смея да гарантирам.
Цитирай

Варна

с години не е стояло, но например имам месо от 4-5 месеца и за това питам
Цитирай

Аз не бих дала месо от 4-5 месеца на моето дете.
Цитирай

Велико Търново

Аз,съм давала и не мисля,че има проблем,защото не мога да коля животно точно преди да
 си нахраня детето,нали newsm78Месото нали все пак се вари,но ти си решаваш Peace
Цитирай

Не става дума за колене преди храна. Какво толкова да купиш прясно охладено месо за детето, колко грама ще изяде. Старото за нас. Момичето пита и аз отговарям. Разбира се, че ще прави каквото си реши.
Цитирай

Велико Търново

Оспамихме темата,но да се дообясня BlushМесото,което давам на дъщеря ми е от домашни животни,а свекъра ми е вет.лекар и не мисля,че би ме оставил да давам нещо на детето,което не е добро Peace
Цитирай

SOFIA

И аз мисля  че 4-5 м. са много време. По добре купувай по- малко да го замразиш( продават прясно охладено месце)  ,то и без това детето не яде голямо количество.  И важно прави го на малки разфасовки за да не го размразяваш и замразяваш отново,което  е вредно.
Цитирай

Най-много месец ми е стояло месото във фризера,но бях го разделила на порции,колкото за едно хранене.Незнам за по-дълъг срок дали му става нещо... newsm78
Цитирай

Варна

Според това което съм учила за съхранението на месо във фризер (преди 10-тина години), трябва да се консумира до 6 месеца след замразяването му.  Wink
Цитирай

Според това което съм учила за съхранението на месо във фризер (преди 10-тина години), трябва да се консумира до 6 месеца след замразяването му.  Wink

Брех, майчинството ми изпило мозъка. И аз го учих това преди десетина години, че и по-малко, но не си спомних броя на месеците. Да не ме разбере курсовия само.  Wink
Цитирай

София

И аз това съм чувала Thinking
Цитирай

Старата столица

Мисля,че няма проблем да му дадеш от месото,което имаш Peace
Не е стояло кой знае колко много време.
Цитирай

София

Да не мислите, че месото по магазините е прясно.То си е седяло много месеци замразено.Така че не е проблем 6м.  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора