Как да почистя цимент, върху гранитогрес след фугиране?

  • 4 975
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте!

Надявам се вие да ми помогнете с идеи. На терасата в двора един прехвален майстор ни постави гранитогрес, до тук добре, но след като фугира накрая с бял цимент плочките и те побеляха и незнам как да ги почистя Thinking - пробвах с веро и вода, с Медикс за фаянс и не става и не става. Ако някой знае как да ми помогне с идеи ще съм много благодарна  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 251
Пробвай с оцет и микрофибърна кърпа.

# 2
  • Мнения: 9
Пробвай с оцет и микрофибърна кърпа.
Неразреден ли да бъде оцета?  bouquet

# 3
  • Мнения: 3 251
Аз почиствах първо с неразреден и после -"втора ръка" - разреден 1:1 с вода.

# 4
# 5
  • София
  • Мнения: 752
Може да е тъпа идеята но да си кажа...ако е полиран гранитогреса може би по-бързо ще стане със шпатулка за почистване на стъклокерамични плотове (щом не надрасква котолоните няма да надраска и гранитогреса)

# 6
  • Мнения: 9
Може да е тъпа идеята но да си кажа...ако е полиран гранитогреса може би по-бързо ще стане със шпатулка за почистване на стъклокерамични плотове (щом не надрасква котолоните няма да надраска и гранитогреса)
За жалост не е полиран, и е много релефен #Crazy, ще опитам с оцет и някаква четка, голямо търкане се очертава. А за някакъв ефикасен препарат идеи някакви  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 492
Аз скоро се занимавах с това и също нямах идея как да го махна. Та първо на сухо със суха кърпа го трих. Получи се фин прах, който махнах с прахосмукачката и накрая минах с оцет. Получи се.
Става дума за теракот обаче.

# 8
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Един препарат на Сано "Макарцев" се казва и чисти всякакви цименти , замазки след ремонт. Мисля че нямаше ограничения върху повърхностите.

Общи условия

Активация на акаунт