Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-9 от 9 отговора
здравейте,

моля за инфо какви изследвания, къде се правят и за колко време стават, док каза да питам в яслата, но те почиват и не откривам никого.

чух за кръв и урина(общи или стерилна урина?); васерман на родител, глисти(това къде се праи и как) и анален секрет(това различно ли е от глисти newsm78)

благодаря предварително, шашнах се, че няма да успея.
Цитирай

Кога започвате ясла?Доколкото знам изследванията важат един месец?Ако сте през Септември,не се шашкай имаш още време  Hug
Цитирай

Споко, всичко става за ден ,два най много ако отидеш в частна лаборатория, там направих всички изследвания за малкия и моя васерманан. Резултатите също излизат за един ден, единствено за манту-то,ходих в болницата с малкия защото в лабораторията не правят Peace. Но на вас манту може и да не ви искат,като гледам не си го изброила Rolling Eyes
Анален секрет и глисти са две различни изследвания но се правят с един материал,така че с едно ходене и носене на урина и изпражнение/с големина на череша трябва да е Crazy/ ще ти направят всички необходими изследвания Peace
Цитирай

виждам, че си от русе. за софия ми казаха, че глисти и секрет се носят в инфекциозна, ама дали не греша. а какво е изледване за манту, за първи път чувам newsm78
Цитирай

Спомлям си, че кръв взеха в лабораторията, урина даде в чашка на място.
За изследванията от Васерман ходихме в ХЕИ, там му занесах и фекалната проба, там му направиха и проба за глисти. Всички тези изследвания ( без Васерман ) важат седмица само.
Пробата Манту се прави на годинка в Тубдиспансер
Цитирай

1. Васерман на родителите - важи 6 месеца
2. Кръв (от пръста)
3. Урина
4. Микробиология (акото - за салмонела, коли и др.)
5. Паразитология (секрет чрез тампонче + скоч лента на дупето)

Ако не съм в грешка, то кръвта и урината важат 2 седмици (поне личната ме посъветва да ги направя не по рано от 2 седмици от датата, на която ще пускам детето на ясли). Акото и урината си ги занесохме. Другото - на място. Всичко стана в една лаборатория.

+ бележка от личния лекар, че детето няма паразити и е клинично здраво - важи 3 дни
+ здравен картон  (от личния лекар за състоянието на детето)
+ имунизационен картон

Успех  Hug

пп. Урината се носи до час и половина след взимането й. Акото може и до 1 ден, но да се съхранява в хладилник... Извинете за откровението Wink
Цитирай

За нашето ОДЗ необходимите документи са:

- Здравно-профилактична карта, попълнена от личния лекар
- Еднократен отрицателен резултат от изследвания за патогенни чревни бактерии и чревни паразити- извършено не по-рано от 15 дни преди постъпване
- Изследване на кръв, урина- извършено в седемдневен срок преди постъпване
- Бактериолог.изследване за дезинтерия и салмонела
- Васерман на двамата родители
- Данни за имунизационния статус
- Медицинска бележка за липса на контакт със заразно болен, важи 3 дни

Всичко това е дословно преписано от детското заведение  Laughing
Цитирай

При нас изследванията станаха за 1 седмица. Искаха едниствено анален секрет от детето и кръв от единя от родителите.
Цитирай

Искаха едниствено анален секрет от детето и кръв от единя от родителите.
И в нашата ясла искаха само това.Трябваше да са направени 1 седмица преди да тръгне детето на ясла.
Цитирай

а мислите ли, че е проблем, че сме пропуснали първа реимунизация полиомиелит (четвърти прием)?
Доколкото знам, според имунизационния календар се прави на 14 месеца, но тогава бяхме болни.
Щяха да ни го сложа в понеделник, но сестрата забравила и сега остава за след един месец, т.е. края на септември.
Според сестрата (личната лекарка е в отпуск) това не е проблем за яслата, имало някакви промени в закона, но според директорката на яслата е пречка - предлага да занесем каквото имаме, пък тогава да се обадят в ХЕИ да питат. а аз не искам да правим излишни изследвания...
Цитирай

1-9 от 9 отговора