Жената -мащеха

  • 3 874
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 123
Ако някой ден ви се наложи да "играете ролята "на мащеха,и вие ли ще се държите като тази на Пепеляшка?Дали една майка може истински да обикне "чуждото" дете или до колко то е чуждо щом сме решили да споделяме живота си с неговия татко?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Истински да го обикне не е невъзможно, но предполагам е трудно.

Обаче може истински да го приеме.

# 2
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Не знам колко може да е трудно да се обича едно детенце, пък било то и чуждо. Моят мъж има дъщеричка от предишния си брак, която много обичам. Вярно, че понякога ме изкарва извън кожата ми  Crazy, но това е нормално, защото е в такава възраст - почти на 6г. и вече има мнение по всички въпроси. Не разбирам жените, които казват, че не могат да приемат децата на своите половинки - ами те са си деца. Голяма ревност към предходната съпруга, голямо чудо!

# 3
  • Мнения: 2 197
Aми зависи от жената. Двете деца на приятеля ми са големи. Комуникирам си с тях, налагало се е да им помагам с някой компютърен проблем (баща им не работи на компютър). Но никога не бих могла да живея с тях или понякакъв начин да допусна да им бъда мащеха. Те са отделно семейство и не искам да са близо до нас. Виждаме се, но дъщеря ми няма брат и сестра, защото аз съм родила едно дете. Това е положението.

# 4
  • Мнения: 123
всеки има право на лично мнение,което не означава че с него трябва да са съгласни и останалите.Аз много обичам деца,но може би не бих обичала друго както обичам моето си

# 5
  • Мнения: 22 414
Аз не разбирам как човек може да не обича някое дете. НО има хора всякакви разбира се.
На мен ми става мило щом видя някое дете и буквално започвам да го обичам.

# 6
  • Мнения: 2 197
Аз не разбирам как човек може да не обича някое дете. НО има хора всякакви разбира се.
На мен ми става мило щом видя някое дете и буквално започвам да го обичам.
Ами въпроса не е дали го обичаш , а дали си готова да му бъдеш мащеха, т.е. да си някакъв еквивалент на майка. Аз лично не мога. Много често харесвам някое детенце, но чак да го заобичам? Не, не става. Пак казвам - въпрос на характер.

# 7
  • Мнения: 22 414
Аз не разбирам как човек може да не обича някое дете. НО има хора всякакви разбира се.
На мен ми става мило щом видя някое дете и буквално започвам да го обичам.
Ами въпроса не е дали го обичаш , а дали си готова да му бъдеш мащеха, т.е. да си някакъв еквивалент на майка. Аз лично не мога. Много често харесвам някое детенце, но чак да го заобичам? Не, не става. Пак казвам - въпрос на характер.

За мен няма разлика в това дали е мое или чуждо детето. Щом е дете, то има нужда от грижи.
Подобно е на това да питаш дали може човек да обича осиновеното си дете.

# 8
  • Мнения: 1 425
Моят мъж има дъщеричка от предишния си брак, която много обичам. Вярно, че понякога ме изкарва извън кожата ми  Crazy, но това е нормално, защото е в такава възраст - почти на 6г. и вече има мнение по всички въпроси. Не разбирам жените, които казват, че не могат да приемат децата на своите половинки - ами те са си деца. Голяма ревност към предходната съпруга, голямо чудо!
А колко често е при вас детето?

За мен няма разлика в това дали е мое или чуждо детето. Щом е дете, то има нужда от грижи.
Подобно е на това да питаш дали може човек да обича осиновеното си дете.
Има прилики, ама има и доста съществени разлики.

# 9
  • Мнения: 2 631
Моят мъж има дъщеричка от предишния си брак, която много обичам. Вярно, че понякога ме изкарва извън кожата ми  Crazy, но това е нормално, защото е в такава възраст - почти на 6г. и вече има мнение по всички въпроси. Не разбирам жените, които казват, че не могат да приемат децата на своите половинки - ами те са си деца. Голяма ревност към предходната съпруга, голямо чудо!
А колко често е при вас детето?

За мен няма разлика в това дали е мое или чуждо детето. Щом е дете, то има нужда от грижи.
Подобно е на това да питаш дали може човек да обича осиновеното си дете.
Има прилики, ама има и доста съществени разлики.

Има и разлики в мненията, в зависимост от това дали вече си станала майка (темата е за майки;)) или още не си развила майчински инстинкти и чувства...  Peace

# 10
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
  Пантер, почти всяка седмица детето е при нас - от петък вечер до понеделник за градинката, а понякога и повече дни. Когато ходим някъде извън София винаги гледаме да го вземем с нас, за да се разнообрази. С баща му сме заедно от 3 години - детенцето беше на 2.5 г когато се запознахме и си израстна с моето присъствие наоколо. Това дете винаги ще има собствено място в нашия дом, независимо, че не живее с нас за постоянно. С майка му нямаме никакви противоречия и поддържаме перфектни отношения. Сега, когато и казахме, че чакаме бебе по-рядко се обажда да я взимаме, за да не ме притеснява и да не ми тежи. Много мило от нейна страна. А колкото до това дали ще бъде сестра на моето дете - естествено, че да, нали имат един и същи татко.

# 11
# 12
  • Мнения: 9 865
Тъпа роля. Или поне тъпа дума. Налага ми се.
Детето е страхотно, прекарваме си супер двете.
Това лято беше (не беше, а си е все още) изцяло при нас и то повече с мен, защото не работя сега. Бившата не мога да я обикна, изпитвам некотролируем яд към нея, но това какво общо има с детИТУ. Да, мразя я!
Ако един ден имаме деца дъщеря му  ще е сестра на нашето дете и аз много ще държа на това.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 783
Бих приела всяко дете, което има нужда от обич и грижа. Децата не бива да страдат заради родителите си.
А и на Пепеляшка майка и е умряла. Нима може да се остави дете без майчина ласка?
Брей, че сладникаво го написах

# 14
  • Мнения: 9 865
Да бе, ма на Пепеляшка мащехата и толкова я е обичала, че няма накъде и сестрите и и те, викали и Пепеляно...
А ако на детето майка му е починала (да не дава Господ) или заминала далеч и го зарязала с баща му, който ви е нещо като съпруг, ще обичате ли повече детето като знаете, че си няма никой друг освен вас в ролята на майка?! А?

# 15
  • София
  • Мнения: 397
Аз не разбирам как човек може да не обича някое дете. НО има хора всякакви разбира се.
На мен ми става мило щом видя някое дете и буквално започвам да го обичам.
Аз съм същата, преди да се оженя ходех с разведено момче.Когато го вземеше, аз си го гледах като мое.Той понякога отиваше на риба,а ние с малкия си прекарвахме супер и самички.Но се замислям-ако детето е голямо,около или след пубертета и не ни гледа с възхитен поглед,дали няма да го приемем както другите роднини от"вражеския" лагер-свекърва,зълва,бивша жена идр.? newsm78

# 16
  • Мнения: 9 865
Зависи как е възпитано. Сигурно ще го гледаш, както те гледа и то. Обикновено вражеският лагер използва невинното дете за агент-провоктор или като най-обикновен шпионин. Трябва да се внимава.

# 17
Aми зависи от жената. Двете деца на приятеля ми са големи. Комуникирам си с тях, налагало се е да им помагам с някой компютърен проблем (баща им не работи на компютър). Но никога не бих могла да живея с тях или понякакъв начин да допусна да им бъда мащеха. Те са отделно семейство и не искам да са близо до нас. Виждаме се, но дъщеря ми няма брат и сестра, защото аз съм родила едно дете. Това е положението.

Донякъде съм съгласна, аз съм в същата ситуация, но все още нямаме общи деца- аз също не бих искала да живея с неговото дете, но не мога да кажа, че бъдещото дете-няма брат или сестра, както и да го погледнеш, те имат кръвна връзка, приятно, неприятно- това е факт! И не мисля, че децата не трябва да знаят за съществуването на брат или сестра!
Имам позната, която има дете от втори брак- и двете са момичета, с разлика 3год, които си приличат, като две капки вода, нищо че са от различни майки! На нея и е тежко от това, но си мълчи, тя дори се  среща и с другата майка, само и само двете сестри да могат да подържат връзка и да се познават, нищо че са от различни градове!Но тя много се измъчва от това нещо, но много си обича мъжа и по нищо не му показва, че това и тежи!
 Но при мен това също е проблем, за който аз пък съм точно обратното говоря непрекъснато, защото мен ме измъчва нон-стоп, до такава степен, че ми става лошо, и дори тръгнах на психотерапевт- защото- не точно самото дете, а факта, че има дете ме унищожава бавно - не искам да се разделям с този човек, само защото има дете, малко като че ли имам подобрение, но времето ще покаже!!!

# 18
  • София
  • Мнения: 397
Нещо не схващам с какво точно фактът ,че има дете те унищожава?С какво ти пречи,та чак споменаваш за раздяла и какво " говориш непрекъснато "за него?Предполагам,че ревнуваш,но чак до психотерапевт да стигнеш... newsm78

# 19
  • Мнения: 1 426
Бих приела всяко дете, което има нужда от обич и грижа.
И аз така!

# 20
# 21
  • Мнения: 9 865
Нещо не схващам с какво точно фактът ,че има дете те унищожава?С какво ти пречи,та чак споменаваш за раздяла и какво " говориш непрекъснато "за него?Предполагам,че ревнуваш,но чак до психотерапевт да стигнеш... newsm78

Не вярваш?!
Понякога човек адски се задълбочава и има нужда от помощ.
Приятелките не са винаги най-компетентните помощници.

# 22
  • Мнения: 423
Ако някой ден ви се наложи да "играете ролята "на мащеха,и вие ли ще се държите като тази на Пепеляшка?Дали една майка може истински да обикне "чуждото" дете или до колко то е чуждо щом сме решили да споделяме живота си с неговия татко?
Смятам, че е напълно възможно една майка да обикне "'чуждо" дете Peace

# 23
  • Мнения: 423
  Пантер, почти всяка седмица детето е при нас - от петък вечер до понеделник за градинката, а понякога и повече дни. Когато ходим някъде извън София винаги гледаме да го вземем с нас, за да се разнообрази. С баща му сме заедно от 3 години - детенцето беше на 2.5 г когато се запознахме и си израстна с моето присъствие наоколо. Това дете винаги ще има собствено място в нашия дом, независимо, че не живее с нас за постоянно. С майка му нямаме никакви противоречия и поддържаме перфектни отношения. Сега, когато и казахме, че чакаме бебе по-рядко се обажда да я взимаме, за да не ме притеснява и да не ми тежи. Много мило от нейна страна. А колкото до това дали ще бъде сестра на моето дете - естествено, че да, нали имат един и същи татко.
Много ми ставаш симпатична с разсъжденията си! Hug  bouquet

# 24
  • Мнения: 123
Да но да го обича като майка или само като дете,защото кой не обича децата?

# 25
  • Мнения: 9 865
Да но да го обича като майка или само като дете,защото кой не обича децата?
Е, смяташ ли че има еднозначен отговор?! Да! Не!
Една жена при едни обстоятелства може би ще го обича и като майка, друга не.
В повечето случаи според мен НЕ е така, и НЕ е нужно, защото децата си имат майки все пак и не е хубаво някой да отнема ролята им. Считам, че в повечето случаи "мащехите" (ГРОЗНА, ГРОЗНА ДУМА) преиграват с обичта си. Но това всеки признава пред себе си.

# 26
  • Мнения: 423
Да но да го обича като майка или само като дете,защото кой не обича децата?
Да, tin2003, възможно да обикнеш едно дете чуждо при това, като майка своето. Мисля, че тези чувства много се контролират и от поведението на самите деца Peace Винаги си проличава кога едно дете е настройвано срещу новата жена на татко си!!! Wink

# 27
  • Мнения: 423
Да но да го обича като майка или само като дете,защото кой не обича децата?
Е, смяташ ли че има еднозначен отговор?! Да! Не!
Една жена при едни обстоятелства може би ще го обича и като майка, друга не.
В повечето случаи според мен НЕ е така, и НЕ е нужно, защото децата си имат майки все пак и не е хубаво някой да отнема ролята им. Считам, че в повечето случаи "мащехите" (ГРОЗНА, ГРОЗНА ДУМА) преиграват с обичта си. Но това всеки признава пред себе си.
И за какво да преиграват с обичта си? newsm78

# 28
Eй, хора ама и вие сте странни, има всякакви теми, като например, не може да приеме че бащата на мъжа и ще става пак баща и може би няма така да се радват, на нейното дете, как жене ревнува, че бабата обръща по-голямо внимание на едното внуче от дъщерята примерно, пък внуците от сина много не ги зачита, че бабата или дядото предпочитат сина си, пред дъщеря си и т.н, а ви е странно, че човек когато обича друг човек иска да дели изцяло и единствено любовта си с него и не иска да го дели дори и с друг вид любов! А иначе, в такъв тип теми, всички скачате, как е възможно, човек така да говори и всички колко много обичате децата, без значение чии са!
Хайде моля ви се, нагледала съм се на какви ле не случки с майки, които единствено защитават своите деца, а чуждите вълци ги яли! така, че моля Ви мислете и без да сте попадали в такава ситуация, не може да твърдите че вие сте светици и обичате всичо живо!
 Тези форуми тук в бг-мама показват, каква голяма човешка злоба има в някой потребителки Оставям отворена....... да видя кой ще ме обори

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Aми зависи от жената. Двете деца на приятеля ми са големи. Комуникирам си с тях, налагало се е да им помагам с някой компютърен проблем (баща им не работи на компютър). Но никога не бих могла да живея с тях или понякакъв начин да допусна да им бъда мащеха. Те са отделно семейство и не искам да са близо до нас. Виждаме се, но дъщеря ми няма брат и сестра, защото аз съм родила едно дете. Това е положението.
Но при мен това също е проблем, за който аз пък съм точно обратното говоря непрекъснато, защото мен ме измъчва нон-стоп, до такава степен, че ми става лошо, и дори тръгнах на психотерапевт- защото- не точно самото дете, а факта, че има дете ме унищожава бавно - не искам да се разделям с този човек, само защото има дете, малко като че ли имам подобрение, но времето ще покаже!!!

Не виждам защо се тормозиш- той има дете от преди да се запознае с теб, това е негово минало, част от него и го приемаш или не. Все едно той да се тормози, че ти имаш дете от преден брак, или изобщо за нещо от твоето минало. Всеки има право на минало.

# 30
  • Мнения: 323
Истински да го обикне не е невъзможно, но предполагам е трудно.

Обаче може истински да го приеме.
Peace

# 31
  • Мнения: 423
Eй, хора ама и вие сте странни, има всякакви теми, като например, не може да приеме че бащата на мъжа и ще става пак баща и може би няма така да се радват, на нейното дете, как жене ревнува, че бабата обръща по-голямо внимание на едното внуче от дъщерята примерно, пък внуците от сина много не ги зачита, че бабата или дядото предпочитат сина си, пред дъщеря си и т.н, а ви е странно, че човек когато обича друг човек иска да дели изцяло и единствено любовта си с него и не иска да го дели дори и с друг вид любов! А иначе, в такъв тип теми, всички скачате, как е възможно, човек така да говори и всички колко много обичате децата, без значение чии са!
Хайде моля ви се, нагледала съм се на какви ле не случки с майки, които единствено защитават своите деца, а чуждите вълци ги яли! така, че моля Ви мислете и без да сте попадали в такава ситуация, не може да твърдите че вие сте светици и обичате всичо живо!
 Тези форуми тук в бг-мама показват, каква голяма човешка злоба има в някой потребителки Оставям отворена....... да видя кой ще ме обори
Много се разпали нещо по темата #Cussing out Когато се запознаваш с един човек или приемаш миналото му и приемаш всички около това минало или не и си търсиш съответно друг.

# 32
  • Мнения: 1 425
Много се разпали нещо по темата #Cussing out Когато се запознаваш с един човек или приемаш миналото му и приемаш всички около това минало или не и си търсиш съответно друг.
Лесно е да се каже. Да се направи на практика ... може да се окаже доста по-трудно.

# 33
Пак ще напиша специално за теб, мен не ме дразни самото дете, разбираме се отлично и то търси моето внимание, мен ме подтиска факта, че има дете, и точно затова ходя на психоаналитик1
 Пащ ще вметна за една госпожица, която беше писала, тук във форума че я дразни, че мъжа и много се радва на детето на брат си и непрекъснато му обръщал внимание- тя неможела да го приеме, и много му се сърдела за това, откачала направо, защото той не и обръщал на нея внимание!! Това не е ли вече мисля по-сериозен психологически проблем, още повече че те все още нямат деца???Аз поне търся помощ, защото аз не търся внимание  от мъжа ми имам го в излишък и не деля детето от него- ФАКТА, че то е ФАКТ- това не мога да приема! Не ме дразни като го взима и се занимаваме ЗАЕДНО с него..................

# 34
  • Мнения: 123
не навлизайте в дълбоки води

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Тогава пожелавам ти успех, дано преодолееш проблема (това е може би някаква ревност към миналото), пожелавам ти го, защото ПРОСТО НЯМА СМИСЪЛ да си причиняваш ИЗЛИШНИ терзания. Освен психоаналитика обаче, опитвай се да полагаш и ти усилия- погелдни ан това като една битка със себе си, която си мотивирана да спечелиш в името на това да живееш спокойно, без този проблем.

# 36
  • Мнения: 423
Много се разпали нещо по темата #Cussing out Когато се запознаваш с един човек или приемаш миналото му и приемаш всички около това минало или не и си търсиш съответно друг.
Лесно е да се каже. Да се направи на практика ... може да се окаже доста по-трудно.
Много е важно какво ни се върти в главата, защото това, което мислим много често го прилагаме и на практика Peace

# 37
  • Мнения: 423
Пак ще напиша специално за теб, мен не ме дразни самото дете, разбираме се отлично и то търси моето внимание, мен ме подтиска факта, че има дете, и точно затова ходя на психоаналитик1
 Пащ ще вметна за една госпожица, която беше писала, тук във форума че я дразни, че мъжа и много се радва на детето на брат си и непрекъснато му обръщал внимание- тя неможела да го приеме, и много му се сърдела за това, откачала направо, защото той не и обръщал на нея внимание!! Това не е ли вече мисля по-сериозен психологически проблем, още повече че те все още нямат деца???Аз поне търся помощ, защото аз не търся внимание  от мъжа ми имам го в излишък и не деля детето от него- ФАКТА, че то е ФАКТ- това не мога да приема! Не ме дразни като го взима и се занимаваме ЗАЕДНО с него..................
Немога да разбера специално за кой пишеш, но предполагам, че е за мен и затова ще си позволя да отговоря. Аз лично не се бутам там, където ме подтиска каквото и да било каму ли едно дете и при положение, че неможеш да приемеш факта, че има дете незнам чий го дириш при него?? newsm78

# 38
Немога да разбера специално за кой пишеш, но предполагам, че е за мен и затова ще си позволя да отговоря. Аз лично не се бутам там, където ме подтиска каквото и да било каму ли едно дете и при положение, че неможеш да приемеш факта, че има дете незнам чий го дириш при него?? newsm78
[/quote]

Да те успокоя, да не си мислиш, че има пари и затова стоя при него- де така да беше- парите са ни по равно! Получавам невероятно отношение към себе си от невероятен човек с огромна и добра душа- за любов си чувала нали!Е май съм влюбена и то без да търся материална изгода от всичко!Заедно градим живота си лека -полека с изглед за едно по-добро бъдеще! Друга такава сходна душа, не мисля че бих срещнала-еднакви интереси, еднакви мечти......но има и едно минало и настояще и бъдеще- неговото Simple Smile 1swing

# 39
  • София
  • Мнения: 221
А бе не знам аз как бих се държала.Но приятелката на бившия ми е много смешна, когато се мъчи да приема като свой СИНОВЕТЕ МИ. Никога не е имала свой деца  а е вече на 40 и ми е малко смешно поведението и като да чете приказки  на 12г дете/ което вече се заглежда по девойки/. Как да и кажа, че любов към мъжа не се показва по този начин, мъчеики се да приемеш като свой ЧУЖДИ деца.

# 40
  • Мнения: 9 865
А бе не знам аз как бих се държала.Но приятелката на бившия ми е много смешна, когато се мъчи да приема като свой СИНОВЕТЕ МИ. Никога не е имала свой деца  а е вече на 40 и ми е малко смешно поведението и като да чете приказки  на 12г дете/ което вече се заглежда по девойки/. Как да и кажа, че любов към мъжа не се показва по този начин, мъчеики се да приемеш като свой ЧУЖДИ деца.

Ето това е преиграване.
Това, че е на 40 и няма деца не знам дали е за коментиране. Мисля, че не е. Обаче, дмария, сигурно знаеш, че и на нея не и е лесно и тя може би търси път към тях... Именно, защото са част от миналото и тя се стреми да го приеме... Ся, че не е в час...

# 41
  • Мнения: 1 425
Как да и кажа, че любов към мъжа не се показва по този начин, мъчеики се да приемеш като свой ЧУЖДИ деца.
Любов към другия се показва по много начини. Всеки си има свой.

# 42
  • Мнения: 423
А бе не знам аз как бих се държала.Но приятелката на бившия ми е много смешна, когато се мъчи да приема като свой СИНОВЕТЕ МИ. Никога не е имала свой деца  а е вече на 40 и ми е малко смешно поведението и като да чете приказки  на 12г дете/ което вече се заглежда по девойки/. Как да и кажа, че любов към мъжа не се показва по този начин, мъчеики се да приемеш като свой ЧУЖДИ деца.
много е гадно, че обсъждаш това, че на 40г. някой си нямал деца #2gunfire, ами раждането на дете не те прави майка искам да ти кажа ами много други неща. Всеки има различни възгледи за това как се възпитава дете на 12г., а и всяко дете е различно, така че тя е решила за правилно да чуту приказки и не виждам нищо толкова смешно в това и в поведението и ами напротив възхищавам и се  bouquet

# 43
  • Мнения: 6 665
Всеки има различни възгледи за това как се възпитава дете на 12г., а и всяко дете е различно, така че тя е решила за правилно да чуту приказки и не виждам нищо толкова смешно в това и в поведението и ами напротив възхищавам и се  bouquet

Личи си че не общуваш отблизо с 12 годишни момчета.

# 44
  • Мнения: 9 865
schr, вече на 5г. не щат приказки да слушат, за 12г. вече не знам.
С оглед на темата по-лесно е да комуникираш активно и прямо
с детето, то само ти показва от какво има нужда, от приказки или
от презерватив...

# 45
  • Мнения: 423
schr, вече на 5г. не щат приказки да слушат, за 12г. вече не знам.
С оглед на темата по-лесно е да комуникираш активно и прямо
с детето, то само ти показва от какво има нужда, от приказки или
от презерватив...
[/quote  Имам контакти с момичета и момчета на по 13-14г. и смятам, че дори и те да мислят за презервативи не би трябвало ние като родители да им ги дадем ами по-добре да м прочетем една приказка, която е интересна за тях, а определено има такива , които са свързани с възраста им и с проблемите им!!!

# 46
  • Мнения: 9 865
И защо да не дадеш презерватив?!
Да ти кажа, по-добре дай презерватива, че като се
вдъхновят от приказката, не се знае накъде ще ги отвее.
Да не станат активни в бг-мама и бг-тата.

# 47
  • Мнения: 423
И защо да не дадеш презерватив?!
Да ти кажа, по-добре дай презерватива, че като се
вдъхновят от приказката, не се знае накъде ще ги отвее.
Да не станат активни в бг-мама и бг-тата.
Еми тогава не е лошо и да му го сложиш, че и това е важно да не влезне в бг-мама Laughing

# 48
  • Мнения: 9 865
И защо да не дадеш презерватив?!
Да ти кажа, по-добре дай презерватива, че като се
вдъхновят от приказката, не се знае накъде ще ги отвее.
Да не станат активни в бг-мама и бг-тата.
Еми тогава не е лошо и да му го сложиш, че и това е важно да не влезне в бг-мама Laughing

Ще се упражнявате заедно, да може после да се справи сам.

# 49
  • Мнения: 423
И защо да не дадеш презерватив?!
Да ти кажа, по-добре дай презерватива, че като се
вдъхновят от приказката, не се знае накъде ще ги отвее.
Да не станат активни в бг-мама и бг-тата.
Еми тогава не е лошо и да му го сложиш, че и това е важно да не влезне в бг-мама Laughing

Ще се упражнявате заедно, да може после да се справи сам. Не разбирам за правилно на 12г. да даваш презерватив, поне да стане на 16-17г., дотогава е хубаво да се подготвят с приказки!!!

# 50
  • София
  • Мнения: 221
Сегашният ми мъж , много бързо и без излишна показност се разбра с децата. Също  няма свой деца /от предишния си брак, вече имаме наши/
Но жените са смешни когато вършат нещо за да си пишат някакви положителни точки в очите на любимия.
Мъжете или приемант  или не приемат децата, не се напрягат излишно.

# 51
  • Мнения: 9 865
Вярно е, че жените се напрягат повечко. Не само да пишат точки пред любимия, но
и пред себе си, че са толкова толерантни и прекрасни всеотдайни, любящи децата,
па макар и чужди, жени, които са достойни за уважение и обич. Забравих, точките
се пишат и заради форОма, все пак...
Не знам за презервативите, но съм чела статистика, че повечето девойки правят
първия си сексуален акт около 12г. до 14-15г., така че е добре да знаят,поне да
знаят. На 16-17 вече "знаят повече от тебе", така че е излишно да се правиш
на отворен с твойте fuckin' презервативи...

# 52
  • Мнения: 423
Вярно е, че жените се напрягат повечко. Не само да пишат точки пред любимия, но
и пред себе си, че са толкова толерантни и прекрасни всеотдайни, любящи децата,
па макар и чужди, жени, които са достойни за уважение и обич. Забравих, точките
се пишат и заради форОма, все пак...
Не знам за презервативите, но съм чела статистика, че повечето девойки правят
първия си сексуален акт около 12г. до 14-15г., така че е добре да знаят,поне да
знаят. На 16-17 вече "знаят повече от тебе", така че е излишно да се правиш
на отворен с твойте fuckin' презервативи...
Човек се учи с времето за абсолютно всичко! И неможете да ме убедите, че едно дете на 15г. ще знае повече от родителите си. На теория може и да се е понаучило на доста неща от улицата, но на практика едва ли. а да не забравяме, че практиката е важна Laughing

# 53
  • Мнения: 139
Изобщо мисля да не влизам в такава роля, т.е не бих родила дете на мъж, който вече има дете(деца), не искам детето(децата) ми да имат братя и сестри по документи, с който да се виждат през уикенда (и то евентуално), да съобразявам празнуване на празници с "бившата" и да търпя друг вид дискомфорт, който неминуемо възниква, когато единият от партньорите е с деца, докато другият не.

# 54
  • Мнения: 1 417
Изобщо мисля да не влизам в такава роля, т.е не бих родила дете на мъж, който вече има дете(деца), не искам детето(децата) ми да имат братя и сестри по документи, с който да се виждат през уикенда (и то евентуално), да съобразявам празнуване на празници с "бившата" и да търпя друг вид дискомфорт, който неминуемо възниква, когато единият от партньорите е с деца, докато другият не.
newsm78
Сина ми има двама братя от първия брак на мъжа ми. Момчетата са много големи и много свестни,  доста време живяхме с единия постоянно, имаме противоречия - най-вече на база работа, но аз ги обичам и ми е мъчно за тях, както и за моето дете. Ходиме заедно по почивки, забавляваме се и това въобще не е по задължение, е в началото ми беше трудно, но пък те най-малко са виновни за взаимоотношенията на родителите си.

# 55
Малко е странно това разделение мое / чуждо за деца. Ако мъжът, с когото сте, има дете от предишен брак, той основно се грижи за детето, майката е духнала някъде какво?? - ще оставите детето просто така или ще изоставите някой, когото обичате само защото има дете...това е смешно! Аз съм в подобна ситуация - приятелят ми има дете, аз собствени нямам, трудно е на моменти има малко ревност , нужда от баланс и т.н, но все пак не е чак толкова страшно изобщо. Свиква се.

Също не разбирам и защо "мащеха" е с лош отенък. В нашия случай детето е малко момиченце, но ако живот и здраве станем семейство, няма да имам нищо против да й помагам да се превърне в жена, така както бих го направила и за моя собствена дъщеря. Все пак ако живее с нас и е част от живота  ни, мисля, че границата мое - чуждо ще е просто биологична. Което не означава, че имам желание или намерение да заемам мястото на майка й стига въпросната майка да стои на него!

Някой по-горе беше написал, че може да се приема на 100% и аз съм много съгласна, че е възможно, макар и процесът да  е дълъг и труден!

# 56
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Много ми е било тежко,като се налагаше да ходя при баща ми и мащехата Confused и никога не бих постъпила като нея Naughty-супер гадно държание,двуличие и всичко лошо сякаш беше в нея #Cussing out.Детето не е виновно за нищо и щом татко му ме уважава (примерно казвам),защо аз да се държа като изверг?!Просто ще се уча от нейните грешки Peace

# 57
  • Мнения: 10
Както вече писах в една друга темя, съвсем отскоро съм в положението "мащеха". Изненадващо и малко стресиращо за мен се получи. Но детето на мъжа ми е невероятно, умно, мило, искрено и непосредствено. На нас ни трябваха само няколко мига заедно за да осъзнаем, че се обичаме вече Simple Smile Милото дете не е имало майка в живота си (неговата е починала при раждането), не мога да не го обичам. Никога не съм си представяла, че ще ми се наложи да отгледам "чуждо" дете, а сега съм невероятно щастлива, че имам този шанс.

# 58
  • Мнения: 921
Мога да коментирам единствено от личния си опит. Съпругът ми има две прекрасни момчета (абе, направо са си мъже вече) от първия си брак. Когато се запознахме те бяха вече големи - почти тинейджъри. Аз бях едва на 23г. Ще излъжа, ако кажа, че не се притеснявах от това как ще ме приемат и как ще се чувствам аз в тяхно присъствие. За моя голяма изненада връзката между нас стана някак естествена и плавна. Никога, обаче, не съм се старала да заема мястото на майка им (и как ли бих могла?). Просто бях откровена с тях, бях себе си и може би те оцениха това. Сега, след почти 10 г. мога съвсем честно да кажа, че те споделят повече с мен, отколкото с баща си. Mr. Green Било за интимни връзки, било проблеми в училище. Въпреки че никога няма да стана тяхна майка, аз станах техен добър приятел, на когото могат да се доверят и до когото се допитват, ако имат нужда от съвет. Дали ги обичам? Да! няма друга дума, която да опише чувствата, които изпитвам към тях. Дали ги приемам като част от миналото на съпруга ми?  Със сигурност. Но когато взехме решение да живеем заедно и двамата бяхме наясно с това, което е било преди и между нас никога не са стояли призраци от предходните ни връзки. Всеки взе своето решение сам за себе си и прие другия със всичките му негативи и позитиви. Защото ние се обичаме, заради това което сме, а не за това което сме (или не сме) били. Познанавам бившата му съпруга. Е, никога няма да станем приятелки, но поддържаме чисто човешки отношения, защото за децата е важно да знаят, че това е което се е случило (развода на родитилите им и последващите им връзки с други хора) е нещо нормално - не е престъпно и няма от какво да се срамуват. И последно, да - те ще бъдат братя на моето дете (използвам бъдеще време, тъй като детето е все още в очакване), защото това е факт, който не може да бъде променен или игнориран.
Малко дълго стана, но дано не съм ви отегчила Peace

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Таня, много ми хареса постинга ти, и на Ноара също.

От сърце ви пожелавам да сте много, много щастливи  bouquet

# 60
  • София
  • Мнения: 1 783
Таня, много ми хареса постинга ти, и на Ноара също.

От сърце ви пожелавам да сте много, много щастливи  bouquet
Също и този на Fresca. Моите уважения, дами  bouquet

# 61
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Не позволявайте на призраците на миналото ви да вземат връх над вашите емоции! Peace

# 62
  • Мнения: 15 459
  Пантер, почти всяка седмица детето е при нас - от петък вечер до понеделник за градинката, а понякога и повече дни. Когато ходим някъде извън София винаги гледаме да го вземем с нас, за да се разнообрази. С баща му сме заедно от 3 години - детенцето беше на 2.5 г когато се запознахме и си израстна с моето присъствие наоколо. Това дете винаги ще има собствено място в нашия дом, независимо, че не живее с нас за постоянно. С майка му нямаме никакви противоречия и поддържаме перфектни отношения. Сега, когато и казахме, че чакаме бебе по-рядко се обажда да я взимаме, за да не ме притеснява и да не ми тежи. Много мило от нейна страна. А колкото до това дали ще бъде сестра на моето дете - естествено, че да, нали имат един и същи татко.

Шапка свалям на такива отношения  smile3501

Общи условия

Активация на акаунт