Достатъчни ли са ми тези витамини?

  • 1 395
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 695
Аз съм в 5-6 г.с. предполагам, и понеже не съм ходила още на доктор фатално ли ще е да си взема без предписание фолиева киселина ?
Даже е задължително да пиеш!

# 16
  • Мнения: 473
Аз съм в 5-6 г.с. предполагам, и понеже не съм ходила още на доктор фатално ли ще е да си взема без предписание фолиева киселина ?
Даже е задължително да пиеш!
По колко и на колко време ? Има ли различни mg ?

# 17
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Аз не съм пила никакви витамини,само фолиева киселина до към четвъртия месец и после накрая пих Тардиферон за ниския хемоглобин!Така,че са достатъчни,хапвай повече плодове и зеленчуци,сега поне са в изобилие,може и грейпфрут,чиито ципи са много богати на фолиева киселина!

# 18
  • Мнения: 10 975
Не съм пила витамини, освен фолиева киселина през първите 4 месеца от бременността. Хапвах повече зеленчуци, кисело мляко, яйца и чисти меса, това ми беше достатъчно. Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 4 294
Мнението на лекарите е различно и за това да попитам и вас майчета. Достатъчен ли ми е този прием на витамини: Hipp Natal Aktiv и фолиева киселина, сокчето е като натурално, но дали осигурява нуждите на организма с всички необходими витамини , минерали и т.н.? newsm78

Да  Peace

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
Разчитах само на плодовете и зеленчуците.Пих разбира се фолиева киселина.Така че според мен е достатъчно.

# 21
  • Мнения: 497
До сега не съм пила нищо друго освен фолиева киселина и смятам, че ако не са ти предписани от лекар, няма нужда да ги пиеш.

# 22
  • Мнения: 1 445
Според мен не трябва да пиеш и витамините и фолиевата киселина, защото във витамините на ХИП има необходимото количество фолиева киселина и така все едно взимаш двоен прием. По- добре пии сега само фолиева киселина. Аз лично от витамините на ХИП напълянх доста в началото. Като ги спрях положението се нормализира, а и сега има достатъчно плодове и зеленчуци  Peace

# 23
  • Мнения: 5 362
Не съм пила витамини през бременността.Набавях си ги с храната.
Но щом лекарят ти е казал да ги пиеш-споко,той е преценил най-добре,че имаш нужда от тях Peace

# 24
  • Мнения: 1 098
Абсолютно достатъчно е, дори и без сокчетата на Хип, с повече употреба на пресни плодове и зеленчуци е добре Peace

# 25
  • Мнения: 3 695
Аз съм в 5-6 г.с. предполагам, и понеже не съм ходила още на доктор фатално ли ще е да си взема без предписание фолиева киселина ?
Даже е задължително да пиеш!
По колко и на колко време ? Има ли различни mg ?
По една таблетка на ден - Неофолик или Фолиацид, количеството е едно и също - 400 мкг на ден.

# 26
  • Мнения: 3 478
Абсолютно достатъ4ни.А като хапва6 и плод и зелен4ук гре6ка няма да има6  Laughing

 Peace

# 27
  • Мнения: 473
Аз съм в 5-6 г.с. предполагам, и понеже не съм ходила още на доктор фатално ли ще е да си взема без предписание фолиева киселина ?
Даже е задължително да пиеш!
По колко и на колко време ? Има ли различни mg ?
По една таблетка на ден - Неофолик или Фолиацид, количеството е едно и също - 400 мкг на ден.
В аптеката ме убедиха да си взема Центрум Матерна витамини - в тях имало нужното количество фолиева киселина/400 мкг/ и други витамини който са нужни за бебето и за мен. Сбърках ли като взех тях, а не само фолиева киселина ?

# 28
  • Мнения: 526
Абсолютно достатъчно е, дори и без сокчетата на Хип, с повече употреба на пресни плодове и зеленчуци е добре Peace
Peace

# 29
  • Мнения: 728
Аз пия Центрум Матерна от момента,в който разбрах,че съм бременна(по лекарско предписание),като сега съм в 6 мес. и док.каза да направя пауза за 10дена и след това отново да ги пия докато родя.
Заинтригувах се от сокчетата,за които се пише Hipp Natal Active-не мога да ги намеря по магазините,от аптеки ли ги купувате(къде в Пловдив?)

Общи условия

Активация на акаунт