За бельото и превръзките?

  • 5 895
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Здравейте. Имам нужда от помощ. Някой знае ли къде се продава бельо за еднократна употреба в София? И другия ми въпрос е какви превръзки да си взема за болницата - кои за Вас бявха най-подходящи? Благодаря Ви предваително за споделения опит.   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 524
Аз си купих бельо от бебешки магазин, но по-големите магазини.
За превръзки - идея си нямам, така че ще наглеждам темата.

# 2
  • Мнения: 6 029
не знаех, че има такова бельо...

превръзки си взех нощните, най-големите на Олуиз, бяха достатъчни. има някви като памперс, ама ми изглеждат огромни.

# 3
  • Мнения: 4 300
Зависи дали ще раждаш нормално или секцио.
Бикини за еднократна употреба се продават в аптеките, виждала съм и в Пигис Хаус. 5бр. струват около 5лв. Имай предвид обаче че от тях не могат да се отлепят превръзките и трябва да се сменят всеки път. По практично е да си купиш няколко чифта бабешки памучни гащи, особено в тея жеги.
На мен след нормално раждане ми бяха най удобни превръзки за родилки ( приличат на памперси за възрастни, като гащи) за първия ден и половина и обикновени нощни превръзки за останалото време. Лигнина не ми беше удобен, защото полепва по кожата и на всеки половин час буквално трябваше да го "отмивам" от себе си.
При всеки е различно сигурно. Така или иначе ако си вземеш двайсетина нощни превръзки за начало ще спасиш положението, след това вербуваш мъжа ти за покупки на поискване и това е Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 618
Аз си взех превръзки за родилки - почти като памперси са, но благодарение на тях си опазих бельото и чаршафите  Peace пък и трябват само за първите два -три дни.

# 5
  • Мнения: 22 414
Аз си взех превръзки за родилки - почти като памперси са, но благодарение на тях си опазих бельото и чаршафите  Peace пък и трябват само за първите два -три дни.

А предполагам се продават в аптеките тези превръзки за родилки?

# 6
  • Мнения: 1 371
А предполагам се продават в аптеките тези превръзки за родилки?
Да, в аптеките и в санитарните магазини.
 Peace

# 7
  • Мнения: 545
....................На мен след нормално раждане ми бяха най удобни превръзки за родилки ( приличат на памперси за възрастни, като гащи) за първия ден и половина и обикновени нощни превръзки за останалото време.
И аз съм за този вариант (от опит).

# 8
  • Мнения: 1 919
 newsm78 уф трябва да се проучи newsm78

# 9
  • Мнения: 4 111
Тези гащи, за които говорех в съседната тема са като памперс, попиващи и няма нужда да се слагат превръзки.

# 10
  • Мнения: 1 183
Гащи за еднократна употреба тука в Прага си бях купила от аптеката,мисля,че и в БГ трябва да ги има(а между другото ми бяха много удобни за след раждането)  Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 4 587
По аптеките на Аг болниците трябва да има. Аз си взех гащи еднократна употреба от аптеката на Шейново, където раждах. Чувала съм, че има и в  магазините Малечко и Штъркел. Peace

# 12
  • Мнения: 17 407
В Штъркел има. Зареждат обикновено размер L-XL. Супер удобни са- цапаш и хвърляш. За превръзки, аз си бях купила едни като пампреси. МОмичето, което беше с мен в стаята по препоръка на лекаря си беше взела памучни бикини и лигнин( раждала е нормално, с епизиотомия).

# 13
  • Мнения: 2 100
Съжалявам, че се намесвам е темата на авторката, но искам да питам какво значение има вида раждане за типа бельо и превръзки? (Уау, за колко много неща трябва да се мисли около едно раждане  ooooh! )

# 14
  • Мнения: 17 407
Ами нали при епизиотомия шевовете са отдолу. Гинекологът е обяснил, че в такива случай трябва да се предпочитат естествени материи...

# 15
Зависи как ще раждаш.Ако е нормално не знам.Но за секциото разрешават само лигнин и не се разрешава никакво бельо.Джиджа за бельото не се разрешава,защото се натиска операцията,а лигнин,защото трябва да е стерилно всичко.
А както се знае дамските  превръзки имат гел,залепени са с лепило и всякакви други боклуци,които не са стерилни.

# 16
А при секцио,какви гащи и превръзки трябва да си вземем?

# 17
  • София
  • Мнения: 17 591
В online магазините също се предлага еднократно бельо. Превръзките - нощните, най-попиващи които са.

# 18
  • Мнения: 4 111
Аз си взех такива гащи, за които писах по-горе, а превръзките, които ми слагаха след операцията бяха съвсем обикновени, без крилца, защото нямаше на какво да се залепят  Laughing , тях ги даваха от болницата.

# 19
  • Мнения: 6 029
А при секцио,какви гащи и превръзки трябва да си вземем?

гащите трябва да са дълбоки, тип бабешки, защото ръба на бикините опира в раната от секциото!

# 20
  • София
  • Мнения: 4 587
Зависи как ще раждаш.Ако е нормално не знам.Но за секциото разрешават само лигнин и не се разрешава никакво бельо.

На нас не са ни забранявали да ходим с гащи и всички жени от стаята бяхме с бельо. Само преди визитация го сваляхме. Нито пък са ни карали  да си слагаме лигнин. Явно си зависи от болницата.
Аз ходех с дълбоки еднократни гащи и ми беше удобно.

# 21
  • Мнения: 17 407
Зависи как ще раждаш.Ако е нормално не знам.Но за секциото разрешават само лигнин и не се разрешава никакво бельо.

Това е  само първия ден и  в следващите за сутрешна визитация. Иначе аз си бях с еднократните гащи и превръзка. Точно размера L-XL  са широчки и дълбоки.

# 22
passion   Така е.При нас не даваха бельо изобщо,бях 9 дена в болница и винаги се караха ако имаш бельо.За това трябва да се попита в болницата която човек е избрал,какви са техните изисквания.
 

# 23
  • Мнения: 2 197
Зависи как ще раждаш.Ако е нормално не знам.Но за секциото разрешават само лигнин и не се разрешава никакво бельо.

На нас не са ни забранявали да ходим с гащи и всички жени от стаята бяхме с бельо. Само преди визитация го сваляхме.
Tочно така. Зависи от болницата. Аз раждах в Майчин Дом. Но там на визитация ни караха да оставаме по нощница с лигнин отдолу (иначе не можеш да седиш - цапа). А иначе си ходехма както искаме. Аз си носех по-дълбоки бикини с обикновена дамска превръзка, повечето бяха 100 % найлон, имах и няколко памучни. Никой не ми е давал изисквания за материята. И си ходех с пижама, щях да се побъркам ако трябваше по нощница да бъда.

# 24
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Аз си купих превръзки Паломита,нощни от пакетите,които са по 50бр.,с крилца.Опаковката е прозрачна,а вътре превръзките са в лилаво,останах много доволна!Не запарват като тези на Олуейз!Една мама в мойта стая имаше от еднократните гащи,но ми се видяха отвратителни.Аз си купих най обикновени бикини,не дълбоки,защото е все тая,стига раждането да е нормално,носих си 3-4 бр.,които се оказаха напълно досттъчни!

# 25
  • Мнения: 4 451
И аз ползвах превръзки са родилки. Най-подходящи са в случая. Peace

# 26
  • Мнения: 5 362
Бикини за еднократна употреба има в по-големите детски магазини и по аптеките.
Аз ползвах от нощните превръзки първите няколко дни,след това нормални.
В нашата болница не разрешават да се ползват превръзки-само лигнин.Гащите също не са на почит.Правила,какво да правиш Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 950
Аз раждах секцио. Бях с бикини, които и преди това си носих и с превръзки с крилца, които и преди си ползвах. Това ми беше напълно достатъчно и никой не ми направи забележка. Може би трябва да попиташ в самата болница, където ще раждаш.

# 28
  • Мнения: 2 100
А как само с лигнин и без бельо?! Не се ли цапате, особено ако е по обилно...!? Незнам, питам...  Rolling Eyes

# 29
А как само с лигнин и без бельо?! Не се ли цапате, особено ако е по обилно...!? Незнам, питам...  Rolling Eyes
Доста е гадничко,но в повечето дни си "закован"на леглото,така че няма как да се цапаш,а иначе с лигнин и без бельо се клатиш като пате за да не падне.С едната ръка стискаш лигнина да не падне,с другата операцията защото те боли...Абе доста си е гадничко. Wink
ПП:В нашата болница не се разрешаваше да излезеш от стаята,така че лежиш и гледаш телевизия,четеш книга,няма как да се изцапаш толкова много,пък и те те мият всяка сутрин до 3-тия ден после ако успееш отиваш сам до банята.

# 30
  • София
  • Мнения: 5 079
Обикновени, безшевни боксерки си носех и ЛИГНИН, който ми беше много удобен - проветрив и бърз за смяна.  Peace Носех и нощни превръзки, но освен, че много спарваха, поради гореспоменатата причина ми се залепваха и за ... шевовете.  Sick Затова - лигнин, от по - качествения (демек - белия!), горещо ти препоръчвам!

# 31
  • София
  • Мнения: 1 555
Ето еднократни бикини за родилки и онлайн - http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3651 .

Иначе и аз още се чудя за превръзките... newsm78

# 32
  • Мнения: 14 133
Аз си взех превръзки за родилки - почти като памперси са, но благодарение на тях си опазих бельото и чаршафите  Peace пък и трябват само за първите два -три дни.
Peace

# 33
  • Мнения: 394
лигнина е доста по-подходящ от превръзките, спарва по-малко, а и аз от превръзки се възпалявах.

# 34
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
И аз ползвах превръзки са родилки. Най-подходящи са в случая. Peace
и бикини които не струваха нищо и после направо ги хвърлях

# 35
  • Мнения: 1 317
Родих секцио, веднага след като ме изместиха от интензивното си обух килотите  Simple Smile, тоест на 3 ден. Превръзки ползвах Паломита, нощни, без крилца и тем подобни.
На визитацията тези, които бяхме секцио ни караха да сме смъкнали гащите поне малко, за да видят как е операцията, а другите момичета, нормално родилите - трябваше да се изцяло без бельо.

# 36
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 371
Дано не се повтарям, че не изчетох постовете, но ако няма да ти разрешат да обуваш гащи, то дебелите превръзки ще ти свършат супер работа, иначе тези на Always, се залепват и заприличват на книжно самолетче
 Hug

# 37
  • София
  • Мнения: 928
Аз пък си перках без бельо и само с лингнин  Embarassed

# 38
  • Мнения: 46 488
Бях си взела нощни, но се оказаха излишни, ползвах "Аlways" жълтите + безшевни бикини.

# 39
  • Мнения: 27 524
Ползвах обикновени превръзки, от по-дебелите, май се водеха нощни.
За еднократно бельо не знам, аз не виждам никакъв смисъл от него, в болницата ми бяха дали, нито ми беше удобно, нито ме услесняваше с нещо.

# 40
  • Мнения: 3 478
За бельото не мога да ти дам съвет ( и на мен ми дадоха в болницата, но ми беше едно такова хлабаво и го разкарах), но нощни превръзки на мен ми бяха предостатъчно дебели и свършиха чудесна работа. То тук и друго няма де, но мисълта ми беше, че не е чак толкова страшно положението при всеки. На някои обикновени превръзки са им достатъчни, на други не, карай според случая. Вземи си примерно по 2 бройки от каквото са ти изброили момичетата и с което ти е най-удобно си го набави в болницата ( нали има аптеки).

# 41
  • Мнения: 2 616
Aз си взех бикини за еднократна уипотреба от ''Штъркел '' -2 кутийки ми стигнаха-не се занимаваш с пране идруи глупости, носиш и хвърляш-супер и след секциото ми трябваха специални ''Превръзки за родилки ''-така пишеше на опаковката, като памперс са големи, но са идеални!!!!!

# 42
  • Мнения: X
здравей колкото и ти звучи смешно и бабешки,  лигнина ще ти свърши най-добрата работа в болницата. даже в някой болници ги предпочитат и задължават.просто превръзките не бяха удобни и не попиват толкова добре.но ти сама ще си увериш.вземи си лигнин един пакет е около 2лв.а сега се сещам ,че продават в по голямите аптеки превръзки за родилки, нещо като памперс,но са специално за родилки.лично на мен въобще не ми свършиха работа и ги подарих на една приятелка.има голям избор.но не ти пречи да вземеш и няколко такива, лигнин и други превръзки.успе и леко раждане и здраво бебе.

# 43
  • Мнения: 1 483
Лигнина е най-добрия избор в болницата.После вече някакви нощни превръзки .

# 44
  • София
  • Мнения: 4 397
И след двете раждания ползвах Always и съм доволна  Peace Само първия ден бях с лиглин.

# 45
  • Мнения: 175
Благодаря за информацията. Вече съм сигурна, че ще си взема лигнин, бельо за еднократна употреба. Само още не съм решила дали да си взема превръзки за родилки или обикновени - това ще зависи колко е обилно кръвотечението.

# 46
  • софия
  • Мнения: 636
Родих секцио в Шейново - там на тези с вагинално раждане не им даваха превръзки да слагат, а лигнин, което е супер гадно. Това като има визитация - иначе можеш само да не те видят, че се карат. Иначе аз си бях купила бельо за еднократна употреба - 5бр. и 5бр. бабешки гащи, които ми свършиха идеална работа. Мъжа ми ми донесе дамски превръзки на Либрес, нощни и беше ОК, нямаше никакъв проблем.

# 47
  • Мнения: 262
Не бях чувала за такива гащи за еднократна употреба, затова си бях взела няколко чифта боксерки. Превръзки ползвах нощните на Олуейс, защото лигнина който ти дават се разкъсва и измества и настава мацаница. ooooh!

# 48
  • Варна
  • Мнения: 773
А при секцио,какви гащи и превръзки трябва да си вземем?

гащите трябва да са дълбоки, тип бабешки, защото ръба на бикините опира в раната от секциото!

също така превръзките не вършеха работа а само лигнин /те и без това в болницата искаха това/

# 49
  • София
  • Мнения: 44 028
либрес нощните непресовани - прекрасни бяха....Simple Smile

лигнина е гадост...

# 50
  • Мнения: 1 207
Някоя мама беше писала,че им проверявали секциотата на визитация.На мен ми бяха залепили една обикн.превръзка напречно върху секциото и ми я махнаха когато ми махаха конците.Никой не я е бутал. Thinking
Бях си взела обикн. превръзки,но се оказа,че от болницата ти дават и моите не ги ползвах.

# 51
  • София
  • Мнения: 4 899
Колко полезна темичка!
И аз се чудих какво да си взема  newsm78
Благодарско   bouquet

# 52
  • Мнения: 1 172
На мен лигнина ми беше по-удобен от превръзките,защото имах страшно обилно кървене до третия ден,което никаква превръзка не би поела. Нагъвах си лигнина достатъчно дебело според кървенето всеки ден, а освен това е много важно да се има предвид,че ако повече лежиш след раждането,кръвта се стича някак си назад и ти върви към гърба,затова аз си правех лигнина на много дълги ленти,така че да ми попива и това изтичане назад.Иначе се омазваш до ушите. Продават се по аптеките едни памперсни чаршафи,някъде ги водят непромокаеми подложки или памперсни подложки, бях си взела и такива,постилам си ги върху спалното бельо под дупето,за да поемат изтичането на кръв извън лигнина и после хвърлям в коша.Хубаво е човек да си вземе всичко - и лигнинин, и превръзки и на място да види кое ще е по-удобно. А за бельо си бях взела просто по-дълбоки бикини,щот не бях надебеляла много в бедрата и бабешките гащи ми бяха големи.

# 53
  • Мнения: 521
Аз ползвах бикини за еднократна употреба много съм доволна нямала съм проблем с отлепването на превръзките от тях

# 54
  • Мнения: 2 677
Карах на нощни превръзки.

Общи условия

Активация на акаунт