Къде сте Мами от Кипър! Хайде да се запознаем!

  • 54 421
  • 285
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 456
Здравейте мамчета от Кипър!
Хайде да  си направим една темичка и да се запознаем!
Пиша ви от името на сестра си, която живее в Кипър от доста години. Колкото пъти си говорим за форума все ще ви пише тема, но все не й остава време. Затова реших да подема аз пък тя ще продължи.
Ще следя с интерес какво се случва!
За всички вас  bouquet!

# 1
  • Мнения: 103
Здравейте!Скоро ни предстои преместване в Кипър и ми се искаше да разбера малко повече за живота и интеграцията на българското общество там.Има ли български мами и как се справят с живота в Кипър?Ще се радвам ако ми посочите някакви линкове с по-пълна информация относно отглеждането на децата там,детски градини,здравни служби и разни други полезни линкове!Благодаря ви предварително!!!  bouquet

# 2
  • Мнения: 4 111
Здравей! Скоро една мама пусна тема, но никой не се отзова. Ето я темата, пиши и ако искаш http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=210385.0

# 3
Здравейте! Живея в Кипър от 17 години,омъжена съм с 2 деца,на 10 и 14 години.Детски градини има бол,както държавни, така и частни.В първите обаче детето трябва да е навършило 3 годинки, а за частните може и да е малко бебе.Цените варират според часовете,които детето ще прекарва там. Мисля,че до 14 часа е около 100 евро.Българи има много и сигурно няма да ти липсва бг реч.Лекарското обслужване е горе-долу на ниво,но се заплаща навсякъде ,дори и в държавните болници,където се правят изклучения само за хора с ниски доходи,бежанци и многодетни майки. Ако имаш и други въпроси ,моля заповядай!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 456
Почти се бях отказала , че ще се появи мама. Знам , че има доста българи на острова, но вече толкова време никой не пише и ред.
Каква ли може да е причината? newsm78 Както и да е Peace
дано потръгне. Hug

# 5
  • Мнения: 4 111
Радвам се, че се намерихте. Няма да ви се меся повече в темичката! На въпроса защо - и аз имам познати в Кипър, но те работят много и нямат време за компютри, за съжаление.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 456
 newsm45

# 7
  • Мнения: 4 111
Защо са тез' сълзи, бе жена?

# 8
  • Мнения: 389
В момента живея в Кипър, но не съм мама, едва ли ще съм от полза при питанки за детски градини и т.н. С българи почти не общувам.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 456
Защо са тез' сълзи, бе жена?


Ами като погледнеш колко много темички си имат другите мами в чужбина , а за Кипърските мамчета нищо! Аз също не живея в Кипър. Прихождам от време на време, но сестра ми е там и като знам колко  ми е полезен и забавен форума с  мамите в България ми се ще и кипърските да си имат такава веселба.

# 10
  • Мнения: 4 111
Ако не се съберете, каня ви най-учтиво в гръцката ни темичка. Можем да я слеем и следващата да се казва Мами в Гърция и Кипър. Ако желаете, заповядайте!

# 11
  • Мнения: 140
Здравейте!и на нас ни предстои местене в Кипър. на 15-ти този месец отлитаме Simple SmileЩе живеем в Ларнака и нищо повече незнам Sad Ще се радвам ако се появи и друга мама,още повече ако и тя е в този град Praynig

# 12
  • Мнения: 103
аледора,благодаря ти за информацията!Радвам се че има доста детски градини и че ще имам право на избор.Моето дете е на 4г. и много се притеснявам как ще се адаптира в непознатата за него обстановка.Може би в началото ще ми се наложи да си го гледам в къщи докато посвикне.Разбрах,че в Кипър става адски горещо лятото и се чудя как ще го извеждам навън?!Другото което ме интересува е дали може да се намери лесно квартира?Чрез агенция,или чрез вестник е по-лесно намирането?Как вървят наемите,обзаведени ли са,имат ли климатици.....и все разни неща от сорта?Ще съм страшно благодарна ако някой ми даде повече инфо  bouquet

# 13
  • Мнения: 389
Наемите много зависят от града, квартала и типа жилище. Можеш да се ориентираш за цени и условия по сайта на една от големите кипърски агенции за недвижими имоти - http://www.buysellcyprus.com/nqcontent.cfm?a_id=1001

Може да се търси в Интернет, чрез познати или в местните вестници, но за последните е необходимо да знаете гръцки.

Повечето жилища, които се дават под наем са обзаведени и с климатици. Преди за студио в лошо състояние в скъп квартал плащахме 200 паунда, в момента сме в чисто нов двустаен апартамент с климатици във всяка стая за 350 паунда на месец. В други квартали сме гледали двустаен етаж от къща за 250 паунда (без климатици) и двустаен етаж от нова къща с частен басейн (само за комплекса от 4 вили) на тихо място за 320 паунда. Много ни хареса, но на мен ми беше твърде далеч от работа.

Договорите за наем се сключват обикновено за една година и се предплащат първия и последния месечен наем като вид гаранция. Тока и водата са на съвсем прилични цени, сравнени с размера на заплатата.

Вярно е за жегите, но това в България, Гърция и Кипър температурите бяха еднакво високи и си хвърчаха до 45 градуса. Излизаш и усещаш как даже корените на косата ти се потят  Tired Отделно влажността на въздуха е голяма, още докато се изкъпеш и вече пак лепнеш, доста неприятно е.

Ако искаш, питай ме на лични за още неща. Не с всичко ще мога да помогна, но ще се опитам.   bouquet

Последна редакция: пн, 06 авг 2007, 16:24 от Рони Бо

# 14
  • Мнения: 58
 Рони Бо доста точно е описала ситуацията с наемите на острова и няма какво друго да добавя. Намираш всичко стига да търсиш внимателно и ,разбира се, да не бързаш.
А що се отнася до горещините ,е чак пък да не може да се излиза не бих казала.Лично аз, като нямам спешна работа, избягвам следобедни забежки, но в учебно време това е трудно за изпълнение заради различните занимания на децата.Разликата с България е във влагата. Понякога стига до 90 %. И винаги говоря за иули и август.( къде по дяволите е буквата иу)

Общи условия

Активация на акаунт