Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 40 отговора

Бургас

Здравейте мили мами , тук съм за да споделя на вас , защото няма на кой . Имам много проблеми , които засенчват моето щастие и незнам какво да правя , защото ме е страх . става въпрос за семейството на моя съпруг - отначало като гаджета живяхме и у нас и у тях , но когато се оженихме започнахме да живеем само у тях , защото на този етап не можем да си позволим жилище .
Моята свекърва явно има проблеми с хората , още когато приготвяхме сватбата апострофираше за всяко нещо , което искахме да направим - онова скъпо , това ебтино , но добре мълчах и се примирявах , а бях в 3-ия месец и само прищявки от няйна страна , но тези проблеми са нищо в сравнение със сега .
Родих преди 42 дни - много тежко с усложнения , в болницата имах гърчове , кръвно бвшв ад и исках когато се прибера у тях да съм спокойна и на 4-ия ден ни изписаха прибрахме се с бебето и аз спокойна че вече съм у дома , но уви седя си аз в стаята и чувам тя вика оттатък нещо на мъжа ми и аз отивам не знам за какво става въпрос , а целия проблем бил че майка ми и казала защо една пътека не била пред леглото като ставам да не стъпвам на студения ламинат и тя кръвно обидена . Тя ми вика повече твоята майак няма да стъпи у нас , а аз живея там и това означава да не вижда бебето и мен и аз се разплаках жена родила преди 4 дена да и викат и заплашват и излязох ,но тя идва при мен и продължи и аз и казах добре щом не можете да се понасяте майка ще идва когато теб те няма и тя каза добре , но каза кажи и да не ми говори и аз ок.
ОБАЧЕ минаха се 2 дена и тя почва да ми налага психически тормоз че аз съм била пачавра , че щом майка ми не я уважавала и тя няма да уважава мен. Да кажа мъжът ми работи в Слънчев бряг на 2 места и се прибира на 6 дена за ч нощ и аз там сама . И тя постоянно седи в моята стая и ми вика и обижда как ли не и аз рева ли рева и се обаждам на меже ми и той реве с мен прибира се и тя все едно нищо не ми е казала, но тойми вярва и на 20 дни психически тормоз и около 20 припадака аз се прибрах при майак ми защото мъж ми реши че там ще съм по - спокойна и е така .  Нооооо нищо не спря до тук тя не му ли била баба и така нататък а аз не говоря с нея , но всеки ден идва да вижда малкия и седи по часове и аз нищо не съм и казала , но само говори ма мъж ми по телефона глупости и лъжи и  той изморен и изнервен и аз малко по - малко започваме да се караме и не издержаме на напрежението и тук няма спокойствие от нея . Акъла ми не побира това че заради нея ми спря кърмата и рева денонощно с малко дете на ръце , но за мен тя е решила да ни раздели и докато не постигне целта си няма да миряса и по цял ден му звъни и му вика че с кръвно била щялада умира или да се самоубива , а кръвното и е 140-69 , а моето от 2 седмици е 180-90 и кажете ми как да живея и как да се събуждам като вече ми писна от проблеми всеки божи ден тя не мирясва всеки ден от нещо не е доволна и ще се самоубива . Мъж ми е пред вюразпад и той работипо 19 часа и незнам какво да правя .
Извинете че стана дълго , но съм на ръба на силите си и вече мисля че утре няма да имам сила да стана от леглото . Голямо посрещане на първия си внук направиха и господ няма да им го прости , че слагат себе си на първо място пред моето ангелче .  Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Цитирай

на първо място бих те посъвевала да се успокоиш ида помислиш,дали можеш да живееш вечно така.Говори със мъжа ти,кажи му че сега имаш най голяма нужда от него
Цитирай

Варна

Оле, разтреперах се докато те изчета. Хубаво те е изгонила свекърва ти от дома си. Сега си при родителите ти, нали така? А какво толкова ти струва да не и отвориш вратата на тази мила женица? Каква работа има тя при теб, какво внуче гледа, като само ти трови нервите? А родителите ти как реагират? Или понеже на майка ти и е забранено да говори с нея си мълчи? Ти разбираш ли, или не разбираш, че кърмата ти е спряла заради този тормоз? Бебето ти какво яде? Да не би боб с наденица? И как така някой те нарича пачавра? Мъжът ти и той ли мълчи? Това е тормоз не, ами не знам какво да го нарека.
Храс, прас, тряс вратата. Ти си на твоя територия. Ако се усмири чак тогава продължаваш с дипломатическите отношения.
Цитирай

Бургас

Мъжът ми иска тя да го вижда , защото тя го заплашва със самоубийство говори че ще му тежи на съвеста и по цял ден тем подобни глупости , аз изобщо не и обелвам думичка даже и здравей , майка ми и баща ми искат да я убият и ако я видят ще го направят . С мъж ми ще изчакаме той да се прибере септември и ще теглим ипотечен кредит за жилище . Страх ме е от бъдещето ни , стах ме е че тя няма да миряса  и отгоре на всичко защо сме щяли да теглим кредит да плащаме заеми при тях сме трябвало да живеем - това е наглост до небето.
Цитирай

на едно място

Оллеееееее,ужасно е.. Sad Crying or Very sad SadСъжалявам,мила,но ти наистина изживяваш един реален кошмар!Тази жена аз лично бих я убила,ако дори и в нейната къща да бях!!!Тя като се пише на баба,ти пък си майка!Така че,напъчи си гърдите,вдигни си главата и я сложи на мястото й тая ..незнам как да я нарека!!! #Cussing out
Цитирай

на едно място

Мъжът ми иска тя да го вижда , защото тя го заплашва със самоубийство говори че ще му тежи на съвеста и по цял ден тем подобни глупости , аз изобщо не и обелвам думичка даже и здравей , майка ми и баща ми искат да я убият и ако я видят ще го направят . С мъж ми ще изчакаме той да се прибере септември и ще теглим ипотечен кредит за жилище . Страх ме е от бъдещето ни , стах ме е че тя няма да миряса  и отгоре на всичко защо сме щяли да теглим кредит да плащаме заеми при тях сме трябвало да живеем - това е наглост до небето.
По-добре се опитай да я пратиш на психиатър!!!
Цитирай

на върха

Ами то при това положение и кредит да теглите, тя пак ще ви виси на главата Rolling Eyes Тя сега има наглостта да идва у вас, след като е изрекла тези обидни думи към майка ти, какво остава за после, когато жилището ще е и на сина и, а ти докато си по майчинство основно той ще погасява кредита.
Трябва да намериш начин да и обясниш че всекидневното и присъствие не е от най- желаните. Трябва да ти е ясно, че няма как тя изобщо да не вижда детето, нито ще успееш да и прекратиш контактите с мъжа ти. Не е нужно да бъдеж рязка и да се карате, ама недей и да си мълчиш, да търпиш положението и после да си го изкарваш на мъжа ти.
Това със самоубийството си е чиста проба блъф и тетатрална постановка.  Чисто и просто начин да манипулира мъжа ти.
Цитирай

Бургас

Аз и казах , че тя с тези нейни постъпки ще ни разведе , казах и че ние сме си семейство и тя не трябва да се намесва в него помолих я като човек със сълзи на очи , но това все едно не го е чула . Дъщеря и е разведена и със един спонтанен аборт без деца е аз си мислех , че тя неиска това бъдеще за синъ си но уви.
Цитирай

Като начало спри да я пускаш у вас. Ще заплашва два-три дни, пък ще се откаже да се самоубива.
Цитирай

Пловдив

Виновна си ти, защото мълчиш и си се оставила да те мачкат и да те тъпчат. Ако аз бях на твоето място до сега щяхме да се сбием 10 пъти с твоята свекърва. С интелигентните хора можеш да се държиш интелигентно, но с простаците не. С такива като нея трябва да си лоша и безкомпромисна. Тя е енергиен вампир и жесток манипулатор. Това със самоубийството да го разправя на някой друг. Човек, когато истински е решил да се самоубива не го казва на никой, а когато манипулира само с това заплашва. Няма да я пусна да ми влезе в къщата каквото ще да става. Защо я пускаш у вас, след като те е нарекла пачавра и след като тя не дава майка ти да ходи в нейната къща. Иска да вземе страха на теб и на мъжа ти и да ви манипулира и командва както тя намери за добре. Ще ти съсипе живота ако ти не вземеш нещата в свои ръце. Колкото повече мълчиш, толкова ще ти се качва на главата. С проста свекърва само с рогата напред. Простите хора не разбират чуждото мнение, не разбират че всеки има право на избор, не разбират че вие вече сте отделно семейство със собствени надежди и мечти. Давай по твърдо, иначе ще се разболееш от тормоз. Защо? За да угодиш на една откачена старица.
Цитирай

Там където е семейството ми

Я вземи накарай мъжът си да се прибере и я заведете на лекар тази жена.
Щом твоята майка не е добре дошла в нейният дом от какъв зор тя ще ходи в къщата на майка ти.
Я тропни с крак та веднъж завинаги и дай да разбере,че няма да стане на нейната.

Не разбирам защо търпиш подобно отношение,остави ти тези заплахи за самоубийство,тя ако е решила мислиш ли,че ще тръгне да разтръбява,че ще си сложи край на живота а?

Това за самоубийството,ми напомня за една съседка,все мъжът и я ядосваше и все щеше да се самоубива,ама докато мъжът и беше на работа опити не правеше,като го видеше,че се задава си връзваше едно въже с една тухла и застанала до кладенеца,та щеше да се дави. Very Happy
Ми човека отначало я пазеше,аха да не се самоубие,ама му писна по едно време и като я видеше с въжето и тухлата изчезваше от вкъщи,еми не се удави,жива и здрава си е жената,само дето мъжът и се разболя от тревоги и скандали,та сега вместо да си живеят спокойно обикаля болница след болница да търси лек. Tired

Цитирай

Честно казано /без да те обиждам/ проблмът е в тб, в родителите ти и в прекалното търпени към тази вещица.
Ясно е, че мъжът ти е далеч в момента, а и става въпрос за майка му /добре е, че ти вярва и т подкрепя доколкото може/.
Но...
Спри да й мълчиш, нека родителите ти също те защитят - та тя така ти къса нервите, тормози теб, тормои родителите ти, тормози мъжа ти, а най-вече - всичко се отразява на детенцето ти.
Има лек - спри да я допускаш до семейството ти и до семейството на родителите ти - как така тя ще ви гони от тях, а най-нагло ще ви виси с часове в къщата /аз бих я изгонила директно/. А това да те нарича "пачавра"...
Нали не искаш да направи и с вас това, което е направила с дъщря си?!
Вземайте се всички в ръце и си глдайте доброто на детето. Човек, който говори подобни думи за теб пред детто ти, няма място изобщо около вас.
Първоначално запази хладно спокойствие - не я моли, не плачи /според мен тя не е добре психически и твоята слабост й носи приятни емоции/. Ясно точно и кратко й кажи, че щом твоята майка не е можела да вижда внучето си в нейния дом, това важи и за нея. Кажи, че не искаш да тормози теб и детето ти и не искаш да идва повече у вас. Обясни й, че ако й е мъчно за внучето - мож да го вижда някъде навън /когато и където на теб ти е удобно/, но без да прави циркове и панаири. И най-вече, предупреди я да си мери приказките /спокойно имаш право да напишеш жалба срещу нея/.
Ако не разбер с хладни тихи и точни думи, просто не й отваряй...
Дори и това да доведе до извстни сътресения между теб и мъжа ти, важно е детето ти и неговото спокойствие, а мисля, че и мъжът ти разбира що за майка има... Нека той си се вижда и чува с нея, но ти си длъжна да защитиш себе си, детто си и родителите си.
Че тя така ще ви побърка и вас... и най-много всички да се изнервите, изпокарате и т.н.
Цитирай

Пловдив

Имай впредвид, че някои жени буквално полудяват в критическата. В нашия блок има няколко случая на съвсем нормални жени, които влязоха в психиатрия за лечение по време на критическата. С тази жена не можеш да живееш повярвай ми. На мой братовчед майка му е същата и той има два развода, ожени се за трета жена, която най-накрая намери цаката на свекървата. Не се давай, че лошо ти се пише, ако трябва на бой ще налетиш обаче твърдо.
Цитирай

Варна

Разбирам те напълно и искрено ти съчувствам , защото съм изпитала почти същите неща на свой гръб.С тази разлика , че от самото начало на нашата връзка ние живеехме при моите родители , но въпреки това тя постоянно идваше и ни тормозеше , както нас така и тях.Точно заради неадекватното и поведение  не сме я виждали от 9.03.2003 г , нещо за което нито аз нито той съжалява  , в противен случай щяхме да се разведем още в началото на брака ни.Много е  трудно да се разбереш с някой , който няма желание да проведе един  нормален и смислен разговор , без заплахи и т.н. и си мисли , че света се върти около него.При последната ни среща с нея се сбихме ( аз и тя ) , защото ми каза , че трябва да и искам прошка ,  беше сирни заговезни и от тогава не искам нито да я чувам нито да я виждам .Тя дори не познава дечицата ни , големия го видя само при изписването и толкова.

Трябва да бъдеш силна и да държиш на твоето , гледай си детето и мъжа и нея я зачеркни от живота си .Поговори с мъжа ти вярвам за доброто на детето и семейството ви той ще вземе вярното решение за вас , а именно да останете заедно далеч от нея.
Цитирай

София

Проблема е много неприятен и с риск да не се приемат добре думите ми, ще ти кажа, че и майка ти до някъде има вина. Вместо да дава съвети за килимчето, трябвало е просто или да го премести или да донесе друго и да го сложите там където трябва. Въпреки това обаче нищо не оправдава истериите на свекърва ти. В много случаи войната между тъща и свекърва рикошира в отношенията на младите. Голяма част от разводите са провокирани до някъде точно от тази борба между две жени в климактериум.
Ако няма начин да заминеш при мъжа си, направете всичко възможно да се отделите и от двете семейства на родителите. Щом заживеете сами вие ще определяте правилата и никой няма да се меси.
Ако това е невъзможно, на този етап просто трябва да прекратиш контактите с тази жена и да не я допускате в дома на родителите ти. Този вид войнствени персони са обикновено страхливи и ако усетят подобаващ отпор се респектират. Нека родителите ти да говорят сериозно с нея и ако трябва да я изгонят. Всички твои притеснения се отразяват на бебето, а в случая мисля, че то е най-важното. Колкото до самоубийството, това са празни приказки и се надявам съпругът ти също да го е разбрал. Плаши го и го манипулира от най-обикновен егоизъм, а егоистите не се самоубиват.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 40 отговора