Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sofia

Здравейте мили момичета   bouquet
Декември ми предстои раждане и ми се ще да попитам тези от вас които са имали 2 и повече операции /секцио/ как минават след  първото секцио. Повече ли боли или не, възстановяването как е, усложнения има ли, изобщо какво то се сетите.
Цитирай

Варна

При мен второто секцио бе по-леко от първото. Възстанових се бързо, не ме боля толкова, самият шев бе по-добър (защото бях и при по-добър лекар).
Според мен много е важна психическата нагласа. Аз знаех какво ме очаква и реших, че няма да се дам на някакво си секцио. Изумих персонала в болницата, но мобилизацията е най-важна. Very Happy
Леко раждане!
Цитирай

Sofia

да аз с първото раждане се бях настроила за нормално, но нестана. много ме боля и психически не бях подготвена за операцията.
доня туфиня ти къде си раждала и при кой?
а някой да знае дали е възможно или препоръчително 3 операция /с трето бебе/?
Цитирай

София

Когато аз раждах миналата година в Окръжна болница - София имаше една мама с трето секцио. Милата много се измъчи. Едва ходеше по коридорите, а израждащата я лекарка бая се поскара на мъжа й. Може би защото мамата беше много дребничка и слабичка и много трудно се възстанови. Питах моята лекарка - завеждащата отделението д-р Жекова и тя ми каза, че доста трудно е било секциото - имала е много сраствания от предишните две. Но всичко е въпрос на организъм. Все пак това е последното секцио, което правят. Забраниха й повече да забременява.
Цитирай

Варна

да аз с първото раждане се бях настроила за нормално, но нестана. много ме боля и психически не бях подготвена за операцията.
доня туфиня ти къде си раждала и при кой?
И аз бях така първият път.
Раждах във Варна, в Окръжна болница.
Виж тази тема: Може ли трето секцио?
Цитирай

Пловдив

Напълно съм съгласна с Доня Туфиня относно психическата нагласа. Първия път ми се виждаше абсурдно още вечерта след операцията да ме карат да ставам и да ходя, но сега, като знам, че не толкова страшно, съм решила по мое желание да стана и да се раздвижа възможно най-скоро. Вярно е, че боли, но бързо минава. Аз вярвам, че няма да е по-тежко от минлаия път, поне знам как е. 
Цитирай

Три секцио-Никакви проблеми и трите пъти.Но гледам,че те препращат в предишна такава тема,така че няма какво повече да се обяснявам... newsm78
Цитирай

София

А колко време трябва да мине от първото секцио, за да забременееш с второто дете?!?!? 10-12 месеца достатъчни ли са??
Цитирай

Велико Търново

А колко време трябва да мине от първото секцио, за да забременееш с второто дете?!?!? 10-12 месеца достатъчни ли са??

При мен са достатъчни Peace
Отиваш на гинеколог и се съветваш с него!
Цитирай

Русе

Второто секцио беше по-малко болезнено от първото. Може би защото първия път започнах да раждам нормално, контракции, болки и прочие, докато лекария не реши че трябва да си ходи и ме сряза. Втория път и упойката беше по-добра и обезболяването след това, сега не ме дърпа шева като първия път. Според мен всичко зависи от лекаря и екипа, който прави операцията.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

второто секцио ми бе ад. Едвам се възстанових.
Цитирай

София

Имам две секцио, през 3 години. Второто определено ме боля по-малко, раздвижих се по-бързо, проходих по-лесно. Може би до някаква степен и психическата нагласа е изиграла ролята си, че вече съм минала веднъж по същия път. Другите майчета в стаята ми с първо секцио и оперирани 2-3 дни преди мен ми се радваха и учудваха как се раздвижвам толкова лесно. Аз пък ги окуражавах със съвети за кърменето, медицинския персонал не беше в особена помощ. Чувствах се по-уверена в себе си и като че ли наистина болката беше по-малка. Разрезът също се затвори по-бързо от предния път, белегът изглежда също по-добре (направиха го върху предишния разрез).
Желая ти смелост и успех.
Цитирай

София

Някой знае ли да се приемат някакви медикаменти, за да зарастне раната по-бързо, че да си по-подготвен за второто срязване?? Аз например след първото (и единствено) секцио ходих да ми облъчват раната с радар и ултразвук, за да се разсее оттока и да зарастне по-бързо. А с друго мога ли да си помогна????
Цитирай

Плевен

За възможно- да възможно е, но не е препоръчително. Имам близка, която роди и четирите си деца със секцио - първото дете е родено ноември 2000г, а последното през 2006г. Лекарите след второто й казаха, че трета бременност не  е препоръчителна, но мъжът й реши друго. Crazy Доколкото си спомням не е имала следродилни проблеми -раждаше и ставаше след няколко часа.
Аз имам едно секцио и то ми стига за цял живот. Sick
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.