Отговори
  • Мнения: 1 251
Момичета, питам -но не за мен. На някоя от вас по време на бременността да е излезнало положително изследването за токсоплазмоза? На моя близка без изобщо да подозира- се оказа, че е болна от токсоплазмоза. Направиха две изследвания на кръвта, а след това и амниоцентеза. Резултата излезе-водите не са заразени /слава богу/, но майката носи спорите на гадния паразит. Cry Трябва да пие антибиотик до края на бременността, но дали това ще предпази напълно бебето от заразяване? И какъв антибиотик сте пили-ако на някоя от вас се е случило подобно нещо? И с бебето всичко наред ли е било-здраво и без уврежданията, за които се говори, че причинява токсоплазмозата. Благодаря предварително за отговорите-каквито и да са те! 

# 1
  • Мнения: 1 251
Чаках, чаках, но никоя мама не ми отговори. Дали пък темата не е за тук? newsm78

# 2
  • Мнения: 4 555
За тук е, но просто това е много рядък случай и явно наистина не се е случвало на никого.
Аз имам подобен проблем, но с листериоза, която едва сега ми беше открита (и то защото съвсем самоинициативно и без никакви симптоми реших да си направя изследване) и сега чакам да ми предпишат антибиотик. Доколкото знам курсът на лечение е 2-3 седмици, дано да изкарам толкова преди да родя, за да мога да се излекувам.
За токсоплазмозата обаче няма специфично лечение. Използват се антибиотици и сулфонамиди с широк спектър на действие. Предполага се, че жени, прекарали заболяването преди бременността и с висок титър антитела в кръвта не предават токсоплазмозата на плода си. Щом при твоята приятелка не е имало заразяване на плода, значи може просто да няма проблем.
Предполагам са я пратили при специалист от Инфекциозна болница, той би трябвало да й обясни и да й назначи лечение.
В кой месец е сега?

# 3
  • Мнения: 1 251
Лечението досега е правено в чужбина, сега е вече в шести месец и си дойде в България да ражда. Тук всеки лекар има различни интерпретации на ситуацията, затова се чувства толкова объркана. В чужбина и е правена амниоцентеза, според която околоплодните води не са били заразени и според тях и плода, като веднага са изписани антибиотици, които ще се пият може би до края на бременността. Но дали това ще предпази детето от заразяване-никой не иска да каже-просто едни догадки и предположения от почти всички лекари, които са запознати с проблема.

Общи условия

Активация на акаунт