Защо пропускат памперсите

  • 9 518
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 400
Моя мъник е на 6 дни. Тежи 3 кг. и ползвамс памперс 1 за новородени.
Вчера обаче по някакъв начин мъника успя да си напикае дрешките няколко пъти!Много внимавам да го сложа добре,да не е хлабав...чуде се какво става,дали не му  е малък...
Имали ли сте подобни проблеми, как ги решихте?

Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 718
Стягай повече памперса или го смени с друга марка - може този да не ви е добре.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 609
Първо,честито бебче  bouquet.Това е нормално явление особено при момченца,понякога може би струйката е много силна и памперса неможе да поеме,а може и още щипката да ви пречи.Ще мине този период,много е неприятно,знам го от двоен опит Wink

# 3
  • Мнения: 4 111
Здравей! Честито! Да сте живи и здрави!
На мен не ми се е случвало. Бебчо се роди 3 кг и използвах памперс 3-6 кг на Pampers.

# 4
  • Мнения: 1 251
Здравей и честито бебчо! Ние сме на 19 дни и сме към 4150, но и на нас вече 3-4 пъти ни се случва да намокрим дрехите-особено на разходка с количката. Но тъй като ползвам на Канбебе от 3-6 кг. и не съм ги сменяла още и един път пускат, друг път са страшно пълни и не са пуснали и капка-та си мисля, че може и от слагането да е. Гледам като го залепя отгоре да проверя после тези хърбаличките отстрани на кречетата да не са се свили навътре и ги поизпъвам малко, но не винаги помага. Мислих да сменя марката памперси, но много мами казват, че това е нормално и при всички памперси се случва. Въпроса е да си харесаш модел, който да ти е по джоба и да не му дразни кожата/ако това е възможно/.  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 701
Честит бебешор  Heart Eyes и честити проблеми с памперсите!  Rolling Eyes
Ако мокрото е от към коремчето, значи проблемът може да е от поставянето на памперса или от размера, а ако е от към крачетата - това значи предимно ГАДНИ ПАМПЕРСИ!  Close

# 6
  • Мнения: 545
Да ти е живо и здраво бебчето. Доколкото разбирам, е момче. Като му слагаш памперс не му вдигай пишлето нагоре - при нас от това се получаваше подмокрянето на дрехите. Друга причина е да не е стегнат добре горе около кръста или пък да не е наместен около крачетата.

# 7
  • Мнения: 630
И при нас се е случвало когато сме ползвали памперс. Вземи си либеро -те има ластиче на гърба и пасват много по-добре на бебето. С тях не сме имали пропускане никога.

# 8
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
И аз имах подобен проблем с "Памперс". Минах на "Либеро" и сега сме ОК.

# 9
  • Мнения: 1 172
Купи от аптека 2-3 броя от следващия номер и пробвай с тях.
И при нас имаше период, в който много пропускаха памперсите по тази причина. Въпреки, че бебо беше 3,700-3,800 и все още влизаше в границите на кг за памперси за новородени. От аптеката ме посъветваха да не гледам горните граници, а в момента в който стигнем долната граница на следващия номер, да минаваме към него. Оттам насетне проблеми не сме имали.

# 10
  • Мнения: 105
Честито бебче! newsm74 Смени памперсите! А има и друг момент-не му слагай пишката нагоре!

# 11
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
,,Памперс,, много пропускат,с Либеро съм нямала проблеми PeaceОтстрани оправяш ли хубаво дантелките покрай крачетата?Възможно е и от там да ти пропуска

# 12
  • Мнения: 46 434
Да. Първите 2 месеца всичко протичаше, но така е като се вързах, че "Pampers" са най-най  Crazy смених ги и всичко се оправи, купувах Либеро и Дайперс  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 928
Пишоната е надолу, нали?
Пробвай и да купиш следващия размер  Peace

# 14
  • Мнения: 291
И при Боби беше така в началото. Една приятелка с опит ми каза, че за момченцата винаги трябва да се ползват по-големи памперси. Купих втори номер и всичко се оправи  Simple Smile А, и смених от ПАМПЕРС на ХЪДЖИС

Общи условия

Активация на акаунт