Детето на дядото....

  • 2 336
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 524
То направо - "Дързост и красота"

# 16
# 17
  • София
  • Мнения: 8 280
велико е да ама обърках родата Joy Joy

# 18
  • Мнения: 7 723
....
Защото така поставена, темата смърди на яд и злоба отвсякъде, да ме прощаваш.
Ще ме прощаваш, ама аз не съм на това мнение.
Лично аз съм го изживяла, само че с тая разлика,
че аз имам полу- брат, а не съпругът ми.
"Чичото" е по- голям от дъщеря ми само с две години.
Искам да ти кажа, че той (съпругът ми)
 прие много по- лошо новината, от колкото самата аз.
Едва ли авторката изпитва яд и злоба, като знае,
че все пак ще има и щастливи хора от цялата ситуация.
По- скоро чувството е странно и непознато за нея...

# 19
  • Мнения: 4 841
....
Защото така поставена, темата смърди на яд и злоба отвсякъде, да ме прощаваш.
Ще ме прощаваш, ама аз не съм на това мнение.
Лично аз съм го изживяла, само че с тая разлика,
че аз имам полу- брат, а не съпругът ми.
"Чичото" е по- голям от дъщеря ми само с две години.
Искам да ти кажа, че той (съпругът ми)
 прие много по- лошо новината, от колкото самата аз.
Едва ли авторката изпитва яд и злоба, като знае,
че все пак ще има и щастливи хора от цялата ситуация.
По- скоро чувството е странно и непознато за нея...


Съжалявам за това, което си изживяла, но наистина не разбирам този вид емоции. А още по-малко пък на не-потърпевшата половинка... Но това е може би защото - както споменах - познавам само хора, за които това не е било, и не е никаква драма.

# 20
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Какво мога да кажа ... newsm78, освен

евала на дядото!

# 21
  • Мнения: 7 723
....

Съжалявам за това, което си изживяла, но наистина не разбирам този вид емоции. А още по-малко пък на не-потърпевшата половинка... Но това е може би защото - както споменах - познавам само хора, за които това не е било, и не е никаква драма.
И аз познавам доста хора с деца от втори бракове-
странно е, когато чичото (лелята) е набор на децата ти.
Както и да е- хора разни, нрави- също....
Издрахних се, че даваш на авторката такива определения:
 
....

Защото така поставена, темата смърди на яд и злоба отвсякъде, да ме прощаваш.
Wink

Сигурна съм, че ще свикнат с така създалата се ситуация.... Wink

# 22
BirdsFlu , благодаря ти, че изразяваш мнение, но не мога да те разбера.... Какво, имаш познат , който е в подобна ситуация, но не му тежи...Ами много хубаво. След известно време може и на мен да не ми тежи, но засега все още ми е трудно да го приема. Странно ли ти се вижда?
Нека не си поставяме епитети, моля.
Няма потърпевши и непотърпевши в цялата тая ситуация.

Стихчето е хубаво, да.
Много веселко.

# 23
Струва ми се,че темата ти е за клюкарника,понеже лъха на махленска раздумка!ти не търсиш съвет,защото не ти е нужен,какво общо имаш ти с тази ситуация,хората са си достатъчно големи ,за да си решават как ще процедират със животът си,а ти ....ти май се веселиш и клюкарстваш!

# 24
# 25
  • Мнения: 2 768
Аз съм в същата ситуация.

Майка ми роди 5 месеца след като аз родих. Имам брат, 20 години по-малък от мен.

Как се чувствам ли? Безкрайно го обичам, новото семейство на майка ми е страхотно!

На 40, 50, 60 какво значение има? Трябваше ли майка ми да спре да живее, след като има голяма дъщеря?

И аз и мъжът ми обичаме това дете като наше собствено. На почивка винаги сме с трите деца. Още от сега тъгувам, че ще учи в чужбина...

Последна редакция: вт, 31 юли 2007, 17:08 от eta

# 26
  • Мнения: 274
Какво толкова се чудите защо пита жената! Ами нормално! Все едно под път и над път се случват такива ситуации! Признайте, че не са толкова често срещани или установени като практика, поне не и в нашето общество и нрави. Не ми лъха на злоба или отказ да възприеме ситуацията въпроса, лъха ми на обърканост и точно недоумение. Мисля, че търси хора като eta, които да и кажат те как са го приели и да и кажат, че същото нещо се случва и на други.Около мен няма такива случаи, не съм свикнала да мисля, че синът ми ще е по-голям (при това с 11 години) от чичо си или леля си. Чичо ми е по-голям от мен с 13 години и често са ни мислели за гаджета, но пак е по-голям и малката ни разлика изненадва хората. Аз лично щях да се чувствам точно толкова притеснена и объркана, колкото ми звучи тя и не защото няма да го приема или някоя от глупавите причини, които бяха изредени като наследство и т.н., а защото е заложено и установено, че майката и бащата са по-възрастни от детето си, че чичото е по-голям от племенника си, че вуйна е по-голяма от племенницата си. Различното не означава лошо естествено, но всеки има нужда да намери начин да се справи и да го приеме, когато то е изключение от обкръжаващият го свят.

# 27
  • София
  • Мнения: 221
имам приятелка , която имаше вуйчо 2год по-малък от нас.Много мили отношения имаха, по скоро отношения брат-сестра

# 28
  • Мнения: 1 172
Какво толкова се чудите защо пита жената!

Ето на това й обяснение се чудя най-много и съм го написала по-напред:

Е, може и вие да искате да имате още едно дете, но ще ви се наложи да гледате своето или на мъжа си братче/сестриче...  

И в нашия род има такива разминавания във възрастта на поколенията, но пък не знам някой да се е отказал от плановете си за още деца заради разликата, която ще имат с роднините си. Не си говорят на чичо, леля, а по име. Наистина непознати хора трудно могат да определят роднинската им връзка, но къде е проблемът? Защо е нужно да се обяснява на хората кой на кого какъв е?
И в рода на мъжа ми има такива разминавания. Не ме впечатляват въобще. И не знам защо трябва да им се обръща такова внимание и да се сочат като различни, ненормални, неприети и т.н. 

# 29
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Около мен пък е пълно с мъже, които са на порядъчна възраст, но имат втори бракове с млади жени и им направиха бебе, даже не само по едно. Имат си и големи деца, някои от които са на възрастта на жените им. Живея в България, в София, това не са единични случаи и хората около мен го намират за напълно нормално, както и семействата им.

Общи условия

Активация на акаунт