Пият ли адапт.мляко сутрин вашите 10 месечни бебоци?

  • 787
  • 14
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 277
Питам ви, защото доколкото аз знам детето на тази възраст трябва да започне да се храни 4 пъти в деня през 4 часа, но при нас не се получава, тъй като сутрин се събуждаме много рано - 6ч., а понякога и към 5.30:(.Не мога да го задържа до 8 или 9ч. за да закусва с попара или нещо друго.
Общо взето се храним така и не знам дали е правилно:
6ч. адапт.мляко 90мл.
9ч.попара+настърган плод
13ч.малко супа и готвено от детската кухня
17ч.десерта от кухнята+настърган плод
20.30ч.адаптирано мляко 210мл.
Споделете как хапвате вие:)

# 1
  • Мнения: 3 334
нашето меню от сега е такова,даже си мислех защо моята принцеса не иска млякото си сутрин,а сме с 2 месеца по малки от вас.И ние сутрин изяждаме по 90мл.Но пък твоето детенце ако иска да си пие млякото давай му го,не пречи,независимо,че трябва да е на 4 хранения.Нали казват,че детето само си определя режима.

# 2
  • София
  • Мнения: 985
Ние сме на почти годинка, но сме на почти същия режим като вас с тази разлика че сутрин също пие по 210 мл мляко. Но моята бебка е една малка ламя. Случвало ми се е на обяд да изяде и по 3 бурканчета с пюре, а пък не е дебеличка. Много се движи обаче, почти непрекъснато е в движение и може би затова има нужда от повече храна. Броя на храненията е ориентировъчен и не може всички бебчета  да се слагат под едни знаменател. Още повече че 90 мл мляко не мисля, че са проблем. Ако все пак искаш да го откажеш от сутрешното мляко, може би трябва да му даваш по стабилна вечеря, а не само мляко за да може да му държи сито по- дълго време и да се буди по-късно.

# 3
  • Мнения: 1 734
Моят момък вече не иска да пие само мляко Neutral Face Нито сутрин, нито вечер. Хпранителния му режим е следния:
9.00 - попара с мляко или бисквити с мляко, или овесени ядки
12.30 -13.00 - зеленчуково или месно пюре + пасирани плодове за десерт
16.30 - 17.00 - каша + плод
20.30 - мляко + зеленчукова каша (малко колкото да се згъсти, за да му го дам с лйжичка) или мляко с бисквити

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
До преди една седмица и моят бебок пиеше млекце през нощта (около 4,30-5 часа).
След това"
9,00: попара, овесени ядки, кус-кус или ад.мляко с биклвити
13,00: зеленчуково или месно пюре (супи не ще)
16,30: кисел или каша
20,30: ад.мляко с бисквити или пюре "Лека нощ" на Hipp

От известно време ми направи впечатление, че бебо не иска да пие мляко от шише, затова минахме и на лъжица вечерта.
Вече си минава на 4- кратно хранене- сам си изгражда режима откакто се е родил, аз само се водя по него.

Смятам скоро да му давам по малко кисело мляко, за да мога вечерта да му предлагам по- голямо разннобразие.

# 5
  • Мнения: 277
Ние също ставаме рано 6,30-7,00 часа и имаме следният режим

7,30-8,00-попара,овесени ядки,мляко с бисквити,макарони
12,00-12,30-зеленчуково или местно пюре
16,00-16,30 - каша без мляко с плод
19,00- около 100гр. супичка зеленчукова със сухар или препечена филийка
21,00 - ад.мляко към 180-200мл

  Sign Exclamation 12,00-1,00 пак пием мляко Mr. Green  към 200гр.

# 6
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Щом се буди рано гладен ще даваш какво да правиш  Wink .
Идва един момент, когато дори да се събудят рано, вече не са гладни и просто искат да си играят и тогава ще махнеш млякото.
Успех

# 7
  • Мнения: 8 585
Цитат на: jen
Ние също ставаме рано 6,30-7,00 часа и имаме следният режим

7,30-8,00-попара,овесени ядки,мляко с бисквити,макарони
12,00-12,30-зеленчуково или местно пюре
16,00-16,30 - каша без мляко с плод
19,00- около 100гр. супичка зеленчукова със сухар или препечена филийка
21,00 - ад.мляко към 180-200мл

  Sign Exclamation 12,00-1,00 пак пием мляко Mr. Green  към 200гр.


Чудесно балансирано меню  Simple Smile . Не зная дали сте виждали- продават се детски биберони,или съдчета (фирми "Мам", "Нук", "Чико") които накрая не завършват с биберон, а с пластмасов накрайник с дупчици-българският ми е беден за да го кажа точно Embarassed . Те са идеалното средство, ако искате да преминете от стадия биберон->чаша и децата много ги обичат.
По принцип няма ограничение на количеството сутрешно мляко или кърмене, и всичко е въпрос на предпочитание...

# 8
  • Мнения: 277
Благодаря за комплимента, но аз все пак смятам, че млякото през ноща/ Sign Exclamation 12,00-1,00/ не трябва да го има и се боря с този проблем, но уви за сега не успешно.
Тези приспособления се наричат човки и имаме такава на Авент, но не бих казала че я харесваме много поне за сега.

# 9
  • Мнения: 455
Моето мнение е, че щом детето се буди нощем гладно и си търси млякото, организма му си иска необходимото и не трябва да го лишаваме от него. Аз затова давам, когато Дани се събуди. Докога, ще си покаже той самичък.

# 10
  • Мнения: 830
Цитат на: Katrin_77
Питам ви, защото доколкото аз знам детето на тази възраст трябва да започне да се храни 4 пъти в деня през 4 часа, но при нас не се получава, тъй като сутрин се събуждаме много рано - 6ч., а понякога и към 5.30:(.


Oх , успокоих се че не само ние ставаме тооолкова рано ...... На 1 годинка и 4 месеца сме вече  , но все още става в тези ранни часове и си пие с голям кеф млякото от шише със смукалка на Авент. После към 8 закусва с кака си  малко , в 10 яде плодово пюре , в 13 - обяд от детска кухня , в 16.30 - 17 .00 каша / кисело с бисквити / плодово мюсли и разни такива , понякога кремче , но не сме им любители . Вечеря преди банята към 7.30 - 20 .00 , с малко супа с хляб и задължителното шише с мляко , в 9 вече спи .......

# 11
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
И ние пием 250 мл. в 6.00 преди градината. И през ноща пием, към 1-2, но не всяка нощ. По едно време беше спрял но към 10-11 мес. взе да се вурти и не заспива с вода, иска си мляко след което заспива веднага Thinking . Явно му трябва ...

# 12
  • Мнения: 1 428
И моята дъщеря е на 10 месеца и режима и е абсолютно същия като вашия.С тази разлика ,че вечер преди сън не давам адаптирано,а кисело пляко-просто за да й бъде по-разнообразно менюто.Всяка сутрин се буди в 6 часа и ако не си изпие 160 мл.адаптирано мляко се съдира от рев.Попарката си я хапва в 10 а супичката с месо в 2 часа.Слетобед яде каша,кисел ,грис -редувам ги.И вечерта киселото мляко.Консултирала съм се с много педиатъри и те са на мнение,че не трябва да насилваме детето.То само ще прецени кога да мине на 4 хранения-когато му дойде времето.Няма определена норма,защото всяко дете си е индивидуален случай.Дъщеря ми е много енергична и натдава добре.10 кг е и е висока 78 см.Ако детенцето ти не е с наднормено тегло нямаш причина да го лишаваш от сутрешното хранене.Колко кг е и колко е високо?

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 277
Ами едрички сме, сега ще ходим на консултация, но със сигурност 10кг. вече сме ги прехвърлили, но той и се роди едър-4кг.
Реших да го пробвам последните 2 дни без млякото сутрин, ами че той изобщо не се сърдеше, като стане в 6-6.30 оправяме легла, мием се, и времето литнало до 7.30 тогава му дадох попара, просто до 13ч. до обяда, му дадох един път настърган плод, и още един път малко варена тиква...спокойно си издържа детето до 13ч.
Май му се намесих в режима:), но пък детето го приема добре.
Дано да поспива за напред до по-късно, защото не издържам вече, аз ходя и на работа и съм скапана.

# 14
  • Мнения: 830
Цитат на: Katrin_77

Дано да поспива за напред до по-късно, защото не издържам вече, аз ходя и на работа и съм скапана.


Ох , аз съм се убедила че това до колко часа ще спят ( поне при моите деца ) , не зависи от това какво са яли на вечеря .....
Голямата до 3 годинки че и до сега от време на време , става в 6 .00 .......Колко приказки са се изприказвали че всички още спят , че дори е тъмно още и т.н. и т.н. .... Не , тя става , и се е наспала и иска да играе и да се облича .... Отскоро се мушва в нашето легло поне за малко , никога не е спала сутрин с нас , а така ни се е искало понякога .
Малката е твърдо по нейните стъпки Simple Smile 5 , 5.30 е "нейния" час . Налга се да бъде и моя  Cry .
Ранобудници и това си е . Пробвала съм да ги слагам вечер по-късно =обратен ефект , спят по-леко и неспокойно и ПАК се будят рано ...
Като кажат някой родители че ги БУДЯТ за градина ....не мога дори да си го представя Simple Smile Ние сме първи в градината Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт