Не иска да се отдели от мен

  • 987
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 546
Синът ми е на 1г. 4м. и когато сме навън не иска да се отдели на повече от 4 крачки от мен.
Ако иска да отиде някъде задължително иска да е с мен и да ме води за ръка. Ако се направя на разсеяна и не му дам ръка или започва да мрънка и да плаче или просто никъде не отива и седи залепен за мен. Ако тръгна в посоката, в която той иска без да съм му дала ръка той върви след мен и пак мрънка да ме хване. Ако нещо му е много интересно се заиграва сам, но пак ме търси и иска да съм до него.
На моменти направо ми писва.
Чакам търпеливо да се почувства по-сигурен, опитвам се да го поощрявам внимателно без да го насилвам, но това край няма.
Има дни, в които като че ли е по-самостоятелен. Не ме търси, заиграва се сам, но от 5 дни 1 е такъв.
Моля ви кажете ми какво да направя и нормално ли е това?

# 1
  • Мнения: 6 164
Има такива деца, всички са различни. От тази гледна точка е нормално. Моето пък само търчи насам-натам, което на моменти е също толкова изнервящо, защото никога не мога да седна.

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 082
Нормално е! Ще дойде време, когато няма да дава да го пипнеш за ръката, всичко само ще иска да прави.

# 3
  • Мнения: 2 978
Симона е същата.
Скоро ще стане на 3г. Отделя се само ако има много познати деца. Под много, разбирам такива, с които сме всеки ден. Иначе не. Naughty

Не си ли забелязала, че има и възрастни такива, които и за хляб си търсят компания?

# 4
  • Мнения: 1 426
Имаше периоди, когато моят и до тоалетната не ме пускаше сама... влизаше след мене и ми се настаняваше на коленете  Laughing

# 5
  • Мнения: 1 671
Завиждам ви най-благородно.
Моят не се спира, няма страх от нищо. Постоянно го преследвам, изобщо не мога да седна.

# 6
  • София
  • Мнения: 186
Моето дете много бързо се сприятелява, още от бебе, но това не му пречеше да реве пред тоалетната до четири годишна възраст, понеже не съм пред очите му.  Crazy
Мисля, че с възрастта ще отмине.

Общи условия

Активация на акаунт