Отговори
  • Мнения: 101
Дано няма такава тема, която аз поставям, но ако има, се извинявам предварително! Ако съществува някъде, моля да ме уведомите!

Отправям тази тема към всички мами и татковци с молба, да напишат с какви думи, ласки, приказки и песни преспивате вашите мъничета и по големи деца! Имате ли някакви ритуали или просто само пожелавате лека нощ и приятни сънища и затваряте вратата......

Ние например пеем песничката "Зайченцето бяло ..." по 3-пъти, първо аз, после таткото, после и двамата, следва целувка и сънчо.
На следващата вечер е наред приказката за "Косе - босе" и после целувка по главата и пожелаване на лека нощ да спиш в кош, после изреждаме че всички спят - като коли, багери, дядовци, баби, лели, сваковци....и заспиваме, а сега е ваш ред!!! #Crazy

# 1
  • София
  • Мнения: 4 294
Нито приказки, нито песнички  Naughty
Шишето с млякото е нашия ритуал, ако може да се нарече така  Mr. Green Гушка си шишето, казва "Тао" (чао) и си отива в кревата.
Каката е вече достатъчно голяма за тези неща.

# 2
  • Мнения: 4 406
ритуал е рецитиране на Мързелан и Мързеланка. знае я наизуст и ако хитрувам и пропускам пасажи, ме поправя  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 918
Задължително с баща му го "ескортираме" до неговата стая, баща му го целува и излиза. Ние изпяваме три песни, на два гласа Laughing, казваме си обичам те и затварям вратата.

# 4
  • Мнения: 53
 smile3529 smile3529 smile3529
Nie zadaljitelno 4etem prikazka i posle  si kazvame :"a sega kakvo?
_Gasim i spim!I posle si pojelawame :-leka no6t,da spi6 v ko6 da sanuva6 darvenici za razko6." smile3524 smile3524 smile3524

# 5
  • Мнения: 765
 Всяка вечер ритуала е следният : преди баня винаги играе с баща си на голямото легло - скача , мята се , бяга..След това  банята и съм аз . Не знам защо има навика да ръкомаха с две пръстчета , като диригент , когато иска да започваме да пеем . Лягаме в леглото и се почва - като каже "ток" , значи трябва да изпеем " Тръгнал кос..." , "аичето" -" Зайченцето бяло" и т.н - пеем по 2-3 пъти всички песни , които знаем - тя се дере на думите които знае , накрая се уморява и заспива . Всяка вечер . Често заспивам с нея  след концерта  Grinning .

# 6
  • Мнения: 101
Ох, да се успокоя тогава, че не сме единствени, като лудите да пеем по 2-3 пъти песни. По рано Зоро като беше малък до 2г. заспиваше сам с шишето, казваше само: "мамо чао, оди пиш", което означава "мамо чао, отиди да правиш пиш". Така се успокояваше че съм в къщи и няма къде да избягам, но сега 6 месеца по късно, вече си търси песничките, защото в началото на лятото като беше на морето и  баба му го научила така и ние рецитираме - какво да правим! А той за успокоение ме гали по главата и вика "Мама нани до Зоро"! Не е ли мило да чуеш тези думички, докато ни се затварят очите от сън, а трябва да преспиваме немирните дечица... Blush

# 7
  • София
  • Мнения: 4 866
Къпане, целувки, четене на приказка, пускане на музика и гасене на лампата.
Понякога "тайно" става, за да си усили радиото или да си смени деска.

# 8
  • Мнения: 4 496
Нашият "ритуал" е шише сокче или кисело млекце,гушкане,"тао!"и в леглото.А малката заспива в кошарата след шише АМ,ако това може да се нарече ритуал.

# 9
  • Мнения: 705
със симона задължително четем 1 книжка, която тя си избира, в хола, после се прегръщаме веднъж силноооооооо на леглото и така я оставям (после се връщам няколкократно по различни поводи, но те не са ритуал)

павел си ляга след шише с мляко, изпито на определено място в стаята им.

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Само "Лека нощ", от нея "некош". Следобед заспива почти веднага, вечер след около 1/2 час.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 787
Много обича като заспива да ми държи ръката.

# 12
  • Мнения: 5 183
Четем книга.
После о4аква да го попитам какво са правили през деня в детската градина.
Ако пропусна или бързам, ми напомня да го попитам.Crazy
Запо4ва се един разказ безкраен.
Аз по някое време намеквам, 4е е време за сън и идва въпроса:"А ти какво прави днес на работа"  Crazy
В крайна сметка, след кратък от4ет, загасям лампите  Grinning

# 13
  • Мнения: 101
И ние заспиваме все още с шишето - вътре задължително кисело мляко, а преди това едно душче си взимаме, като пропускаме косата, разбира се, след това отива и пожелава на всички лека нощ и праща и въздушни целувки Heart Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 4 866
Имам един въпрос към тези, чиито деца пият мляко/сок непосредствено преди лягане:

Не се ли разсънват децата при миенето на зъбите?

Общи условия

Активация на акаунт