Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 авг. 2007, 21:37 ч.

Бременна-семките и газираното

• 3 076
  • 26
  •   1
Отговори
  • благоевград
Здравейте, незнам дали темата е за тук, ако не я преместете.Искам да ви попитам-тъй като вече съм почти в деветия месец и се притеснявам за бебчо-мога ли да си похапвам семки, пуканки, да пия газирано, кафе? Ще навредът ли на бебето?????? Naughty

# 1
Дали е съвсем позволено -не зная, но аз си хапвах понякога пуканки и пих доста газирано през цялата бременност...

# 2
  • Велико Търново
Естестевно,че няма да му навредят PeaceТи не си болна,а бременна!

# 3
  • БУРГАС
 Не мисля, че е проблем. Аз специално не съм се ограничила от нищо.

# 4
  • на баба си в джанките
Ако газираното не ти дразни стомаха,си пийвай,по 1-2 кафенца на ден не са вредни,а семки и пуканки-колкото ти е сладко Hug

# 5
  • старата столица:)
За газирано - разбирам,ама на семките и пуканките какво им е? newsm78

# 6
  • Белгия/София
Може, но не прекалявай. Никоя крайност не е желателна.  Simple Smile

# 7
  • Прага,Чехия
Абсолютно няма проблем,аз също си хапвам семки,пийвам газирано и кафенце(без проблем 1 на ден) Peace Peace Peace

# 8
  • София
Аз и семки папам и газирано пия и кафенце сърбам, но всичка с мярка.

# 9
Не съм яла семки и пуканки през бременността,просто защото не обичам.Не виждам какво могат да навредят на бебето.За кафето обаче-до две чашки можело.

# 10
  • New Zealand
Кафе не съм пила през бтременността, по простта при4ина, 4е на мен кафето ми се услажда САМО с цигара  Confused, а ги бях отказала. газирано по принцип не оби4ам, но като бременна умирах за Фанта Портокал Crazy и пиех.
Семките и пуканките какво те притесняват не разбрах? newsm78 Аз ли4но не съм яла, но не от някакви съображеия за сигурност, а защото не ми се е прияждало.

# 11
  • София
Не мисля, че вредят, стига да са в умерени количества.
Аз си пийвах доста газирано, проблеми не съм имала.

# 12
Бях "абонирана" за газираното, понеже ми облекчаваше киселините Peace Семките и пуканките заради солта ли те притесняват, не разбрах  newsm78 Иначе кафето е ясно защо...

Последна редакция: ср, 01 авг 2007, 23:50 от Drozi

# 13
Като бремнна не можех да пия кафе - повдигаше ми се от него, но пък кока-кола или сода пиех сигурно поне по литър на ден. По принцип, не обичам и не пия никакво газирано, но тогава само колата ме спасяваше от постоянните киселини и гадене.
Пуканките и семките и аз не разбирам защо те дразнят - е, калорични са и са солени, ама не съм чувала да вредят newsm78.

# 14
  • благоевград
 Hugблагодаря,  че сте ми писали.семките и пуканките ме притесняват заради солта, но след като ми казвате, че няма проблем, значи може.Още веднъж благодаря. Grinning Grinning Grinning

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт