Коя е по-добра-PVC дограма или алуминиева ?

  • 12 126
  • 64
  •   1
Отговори

Анкета

Каква дограма бихте предпочели ?

Опции:

  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
http://www.alisterm.com/tips.html

Вие кое бихте избрали PVC-то или алуминия ?

Последна редакция: ср, 01 авг 2007, 22:56 от doniboni

# 1
  • Мнения: 22
За PVC-то, и двата вида дограма имам в нас

# 2
  • София
  • Мнения: 4 294
PVC  Peace

и съм с такава

# 3
  • Countryside
  • Мнения: 11 616
PVC  Peace алуминиевата знам, че прави конденс  newsm78 а и PVC е по-добър изолатор от алуминия все пак

# 4
  • Мнения: 8 999
Категорично ПВЦ. Имах алуминиева дограма, но не ми харесва като дизайн - прекалено много улейчета, които се чистят ужасно трудно. Като изолация мисля, че са равностойни - и при двата вида не сме имали конденз.

# 5
  • Видин
  • Мнения: 168
ПВЦ при всички положения Peace

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
А PVC-то нали старее и се измята с времето ? Така пише в линка, който съм дала  Rolling Eyes
Ние също сме с PVC дограма в момента и е на 4-5 години и нищо и няма, но за новия апартамент се чудя дали да не сложа алуминиева  newsm78

Моля тези с алуминиева дограма да споделят опит  Simple Smile

# 7
  • София/Перник
  • Мнения: 979
За жилищни сгради се препоръчва PVC или дървена дограма, а за административни сгради - алуминиева.
Всички материали стареят на практика, няма нищо вечно  Grinning

Дори и да изберете алуминиева дограма с прекъснат термомост, тя пак ще има предпоставки за поява на конденз. Просто алуминия е студен материал.

PVC профил от реномирана марка има гаранция на цвета, отделно че пвц прозорци се правят от над 50 години.  Peace

# 8
# 9
  • Мнения: 511
алуминиевата.

# 10
# 11
# 12
# 13
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367


Защо ?

# 14
  • Мнения: 1 187
Oт прочетеното във форумите останах с мнение,че PVC е по-добрия вариант. Peace Няма как да споделя опит-днес ни я поставиха.. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт