Перфектна домакиня или помощница вкъщи

  • 8 088
  • 96
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 750
Брех,4е трудно ама! Thinking
Взимаш си жена да ти помага и дилемата е разрешена!
А ти се превръщаш в перфектна любовница(на съпругът имам в предвид Wink)и добра майка!
Не е нужно да си домакиня!  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 843
      В момента, в който мога да си го позволя - да  ще наема човек  за по- грубите работи. Решавам го аз  кога ще е.. с абсолютната благословия на половинката .   Той и сега се натиска..., но    се въздържам.    Има  " невидими" разходи... за сега.

# 62
  • Мнения: 5 103
Аз съм с домашна помощница и не съм гузна Mr. Green

# 63
  • Мнения: 668
Брех,4е трудно ама! Thinking
Взимаш си жена да ти помага и дилемата е разрешена!
А ти се превръщаш в перфектна любовница(на съпругът имам в предвид Wink)и добра майка!
Не е нужно да си домакиня!  Mr. Green
Peace

# 64
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Ако може да те отмени и в леглото, цена няма да има????? Joy

# 65
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Ако може да те отмени и в леглото, цена няма да има????? Joy

аааааааа,ще има цена Mr. GreenПо спаразумение м/у трите страни Crazy

# 66
  • Мнения: 127
Моя съвет е - ако имате финансова възможност наеми си жена да ти помага.
Ние имаме помощница в къщи, идва веднъж седмично за няколко часа.
Предимствата:
-аз съм доволна че ми остава повече време за детето и мъжа
-детето и мъжа са доволни че прекарват повече време с мен
-жената е доволна че има работа
Недостатъци не мога да намеря.
Бих се лишила от тази "екстра" само ако имаме финансови проблеми, да чукна на дърво, за сега и двамата си имаме стабилна и хубава работа с добри доходи.

# 67
  • Мнения: 2 768
-жената е доволна че има работа


Моят мъж изтъква винаги този довод - защо аз да бачкам делниците, събота и неделя да чистя, а някоя жена да е без работа и пари?!

Разделение на труда трябва  Mr. Green  само не знам на капитализма или социализма беше принцип

# 68
  • Варна
  • Мнения: 912
И аз нямам никакви амбиции да бъда перфектна домакиня, домакинстването за мен е професия, иска се талант, а като всяка друга професия и за тази си има хора, които стават и които - не. Досега не ми е тежало, но и не съм се престаравала, но сега с детенцето е друго-искам да му е чистичко и спретнатичко, а това вече ми коства доста, затова, моля ви варненки, препоръчайте ми жена със свободни дни. В една подобна тема питах, но всички се оказаха заети до дупка.

# 69
  • Мнения: 6 992
Хохо, взимай си жена!
На мен първата ми мисъл, след като разбрах каква заплата ще взимам, беше, че ако и той взима такава - взимаме си една жена за почистване поне веднъж в седмицата. Готвенето все ще го докарам, ама чистенето ми е голяма мъка. Обаче моят се заинати...що да сме плащали, като аз съм можела да чистя...ми там е въпросът - че не мога и че не искам Crossing Arms Ама...май ще си остана без жена за чистене Sad

# 70
  • Мнения: 2 211
Щом можеш да си го позволиш, не бива да имаш скрупули - взимай жена веднага. В началото е малко странно, но после не можеш без нея. По - добре да имаш време за детето и съпруга, да излизате, да сте заедно и да се забавлявате вместо да чистиш. Аз съм се натъквала на следният парадокс - детегледачка се грижи за детето, а майката в това време чисти. Не е кой знае каква философия да се поддържа едно жилище, за мен общуването с детето е по - важно от чистенето.

# 71
  • Мнения: 1 144
Според мен е съвсем нормално да имаш домашна помощница, чистачка или гледачка или от каквато помощ имаш нужда в домакинството. По-добре да обърнеш време на себе си и семейството си, и къщата ти да изглежда перфектно, отколкото да изразходваш всичките си сили в чистене и гладене, или пък да занемариш половината домакински задължения поради липсва на време. Тогава по-скоро би се чувствала гузна, отколкото сега.

Баба ми е имала домашни помощници, не виждам защо да нямам и аз? Е, майка ми е живяла по комунистическо време и тогава се е смятало за срамно да имаш помощ в домакинството, така че според мен тези разбирания са отживелица от близкото ни минало. Иначе от години имам жена за основно почистване (периодично се сменят, ако не съм доволна, една ме крадеше, една мързелуваше, трета емигрира, но винаги си намирам човек), а отделно си имам и гледачка, която идва всеки ден да ми помага за малкия и за ежедневните грижи по дома. За мен съм си оставила само задълженията, които ми доставят удоволствие като правене на сладкиши, готвене и пазаруване (и то не винаги) и разходка на детето. Стига да имам възможност, винаги ще ползвам помощ за дома и нямам никакви угризения за това. Както каза една майка - ти си плащаш, защо някоя жена също да не изкара пари? Не си отишла да се молиш някой да ти изчисти или да ти гледа детето.

# 72
  • София
  • Мнения: 62 595
Браво, много сте смели!   bouquet
Мен тръпки ме побиват като си помисля само, че някой друг ще ми пипа нещата вкъщи, пък дори и тоалетната само да е. В най-добрия случай майка ми и свекърва ми имат достъп. Трудно, нетрудно, сама си чистя и мия. Така усещам, че наистина е моят дом.

# 73
 с малко бебе ,работим и нямаме време, взехме си жена и се родихме - чисти, мие прозорци ,глади , ние си имаме време за нас си - жените трябва да си знаем правата ,какво си мислят тези мъже. Нали и ти работиш какво иска той......

# 74
  • Мнения: 296
Браво, много сте смели!   bouquet
Мен тръпки ме побиват като си помисля само, че някой друг ще ми пипа нещата вкъщи, пък дори и тоалетната само да е. ..
Охх, и аз се чувствам точно по същия начин. Сега живеем в апартамент, не работя и се справям перфектно и с чистенето, и с готвенето, и с бебето. Обаче скоро ще тръгна на работа и ще ми трябва жена за домакинстване и гледане на детето. Ужас ме обхваща, като си помисля, че трябва да се доверя на непозната. Не мога да приема мисълта, че чужд човек ще ми се разхожда у дома, дори и само за чистенето /ако малката я гледат бабите/. Не съм мнителна по принцип, но не съм и особено доверчива. Завиждам на хората, които нямат такива притеснения. Но ще трябва да се пречупя. Особено пък след година, като се преместим в къщата - там е немислимо да се тормозя с домакинстване. Много често го мисля тоя проблем и се  чудя как да си промия мозъка....

Общи условия

Активация на акаунт