Кога проговориха вашите деца?

  • 1 404
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 581
Кажете на каква възраст,моето дете е на 1г.3м.и казва само някои срички и много рядко мама.Започнах да се притеснявам чета по разни книги че на тази възраст трябва вече да използва поне десетина думи. newsm78

# 1
  • Мнения: 4 978
Не знам дали ще те поуспокои, но моята дъщеря е на 1 г. и 7 м. и речниковия й запас се състои от "мамоу", "дай го" и още 2-3 думички.
Непрекъснато бърбори, но аз поне нищо не разбирам.

# 2
  • Мнения: 2 950
Спокойно - това с книгите е доста объркващо! Децата са индивидуални, не можеш да ги гледаш по книга.  Hug

Йоана мълчеше като риба, докато тръгна на ясла на 1,6 г, като изключим някои думи. Около 2 годишна възраст като се отприщи и вече няма млъкване. Голям професор стана! Joy

# 3
  • Мнения: 4 496
Проговори-думички или изречения!И големия,и малкия започнаха са изреченията около 2 години.Прости изречения от рода на "Тати доди","Мамо,ам бони"и т.н. Grinning

# 4
  • Мнения: 4 406
към 1 г 8 месеца изведнъж се отприщи и започна да говори с дълги изречения, дотогава се изразяваше повече с мимики  Laughing

# 5
  • Мнения: 102
На 1,7 месеца,когато го записах на ясла.От този момент,започна изведнъж цели изречения.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 032
Около 1,6 год. започна да прави изречения.

# 7
  • Мнения: 27 524
Още не е.  Grinning
Притеснително е след 3, 3 и 1/2 години   Peace

# 8
  • Мнения: 368
На 1,7 месеца,когато го записах на ясла.От този момент,започна изведнъж цели изречения.
И при нас се почна в яслата от както ходи там говори много повече смислени неща. Ходи от както е на 2г. И преди това си бръщолевеше но изречения липсваха

# 9
  • Мнения: 5 393
Не бих се притеснявала на твое място.Иво е почти на 2 и едва преди няколко седмици започна да използва други думи освен "мама", "тати" и "баба".Опитва се да повтаря думите,но още не му се отдава добре. Самата аз съм проговорила на 2г. и 3м., до тогава нито звук.Спокойно, това,което го пише в книгите не е задължително за всяко дете.

# 10
  • Мнения: 3 360
Не се тревожи !До две годинки мисля че е нормално да прави опити,а изречения-след втората годинка!Както казва Мечо пух-нищо задължително няма! Peace

# 11
  • Мнения: 1 555
Ето затова не чета подобни книги ! Не се притеснявай за такива неща, защото детенцето ти е малко и отсега нататък ще започва да попива всички думи, които чува като гъба ! За инфо проговаряне е доста не ясно понятие, но ако трябва да съм точна по логопедската теория  Grinning детето е проговорило, когато използва подлог и сказуемо в изреченията си - напр. Тати ела !  Моят син е на почти 2 години и допреди 1-2 месеца казваше само отделни думи, а сега започна да ги свързва, но ако говорим за дълги, конструктивни изречения има ощеее време  Simple Smile

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
След година и половина.
Сега е на година и девет и може да образува просто изречение.Обаче,говори на бебешки,не чисто.
Още не е.  Grinning
Притеснително е след 3, 3 и 1/2 години   Peace
блонди е права

# 13
  • София
  • Мнения: 581
Благодаря ви момичета за отговорите    bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 2 967
моето е на 2г. и 2м. и съвсем отскоро взе да му се разбира и да говори по-смислено, но все пак още сме на бебешки език Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт