Много моля за помощт, Странни звуци и поведение на бебето

  • 2 530
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Момичета, помогнете моля,
Имаме следния проблем. Бебето е на 28 дена. Почти от както се е родила,  се наблюдава следното явление
Издава някакви пъшкащи, ръмжащи звуци, особено нощно време, на сън, придружени с напъване,  повдигане и свиване на цялото тяло и много интензивно размахване на ръчичките. От няколко дена го прави и през деня, почти непрекъснато, придружено е с напъване, със свиване на тялото, зачервяване на лицето и рев. Реве почти непрестанно, само когато не спи, не реве.
Според акушерката било от храносмилането. Явно проблема е от стомахчето
Моля, някой ако е имал сходен проблем с бебето си, да сподели. Много съм загрижена и ми е голяма мъка да гледам детето си как се мъчи.
На лекар сме утре.
Благодаря Ви предварително.

# 1
  • Мнения: 660
Най-вероятно е действително стомахчето. Ние нямахме истински колики, но това, което ти описваш, го правеше и Самуил (само че без да реве, само промрънкваше) някъде около 2 седмици, после си отмина спонтанно, без нищо да давам, а той продължи да ръмжи и да се гърчи само при вечерното сукане някъде до около 4-тия месец.

# 2
  • Мнения: 2 241
Колики.

Не може кой знае какво да се направи, но все пак за облекчаване на положението можеш да я гушкаш с лице към теб да се топли на твоя корем или пък като е легнала по гръб да й свиваш крачетата към коремчето, това улеснява пръцкането. Естествено и разните там лекарствени средства - Еспумизан ползвахме ние.

# 3
  • Мнения: 1 975
Колики, миличка, всички са го изпитали и наистина е много гадно да гледаш как бебчо се мъчи и не можеш да помогнеш Sad Аз давах Еспумизан и чай на ХИП от копър, анасон и лайка, но както казва една приятелка това е за успокоение на майката, че е направила нещо Peace

Дано преминат бързо  Hug

# 4
  • Мнения: 865
Момичетата преди мен са ти казали, че това са колики.Някои бебета ги изкарват мн.мъчително.Както нахраниш бебето изправяш ли го да се уригне?Ака ли редовно ?Да не е запечено?

# 5
  • Мнения: 941
И при нас беше същото,цяла нощ пъшкаше,сумтеше,вдигаше крачета нагоре и т.н. От коликите е,спокойно,въпреки,че и аз като тебе недоумявах и се бях побъркала #Crazy

# 6
  • Мнения: 5 393
Прилича на колики. Дано минат по-бързо.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 907
Според мен това са си колики!

# 8
  • Мнения: 827
И според мен са колики, но за всеки случай го заведи на док.

# 9
И аз мисля,че са колики.Ние бяхме същите.Но наистина един преглед от лекар няма да навреди-закарай го.

# 10
  • Мнения: 2 950
По-лек вариант на колики. Така разбирах, че Йоана започва с коликите. Първо се гънеше и хъркаше и после започваше големия рев. newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 5 079
И на мен ми прилича на колики. Синът ми като новороден много ръмжеше, направо да се спукаш от смях. Издаваше едни такива стържещи звуци и про-мееекваше като козле... Mr. Green По това безпогрешно познавахме, че се е събудил и е гладен. Laughing

# 12
  • Мнения: 1 503
Колики!

# 13
# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Моля, някой ако е имал сходен проблем с бебето си, да сподели. Много съм загрижена и ми е голяма мъка да гледам детето си как се мъчи.
На лекар сме утре.
Благодаря Ви предварително.
Повечето то нас са имали съвсем същия проблем-колики. GrinningЩом сте на лекар,питай с какво можеш да облекчиш бебчето,но при всички положения ще преминат и сами.

Общи условия

Активация на акаунт