Отговори
  • Мнения: 861
Мили момичета, тъй като стана въпрос днес за това, реших да подхвана нова тема, в която да споделяме своя опит или желание да откажем цигарите. Поместих я именно тук, защото този път не става въпрос за това, колко е трудно да се преборим с навика да държим цигара в ръка, не става въпрос и за никотиновата зависимост, а именно за съвместимостта между борбата с кг-те и борбата с цигарите. Нека да се разберем, тук не трябва да пишат само тези от нас, които са успяли да се откажат от пушенето, за което разбира се smile3501 (те, обаче са добре дошли да споделят своя опит), нито пък само тези, които в момента усилено се борят с вредния навик. Тук са добре дошли всички, които искат нещо да споделят по темата. Още нещо, ние тук няма да обещаваме, няма да се заричаме  Naughty, че спираме цигарите от еди кога си, а ще се опитаме да се мотивираме, защото първата стъпка към отказването на цигарите е именно процесът на вземане на решението. А ако някои от нас успеят, ще направим нова тема, например :"Аз отказвам цигарите"  Wink.

Така, започвам първа. Пуша от 16 годишна. Почти оттогава, даже малко по-рано пазя диети. Ами това е половината ми живот-понякога съм пушела по-малко, понякога повече. На два пъти съм ги отказвала за по 9 месеца (е, тогава явно съм имала добра мотивация  newsm10). Чаша кафе+цигара ми помага не само да залъжа глада, но и да не прибягвам до разхлабителни средства. Когато нещо ми се хапва (тук всички диетуващи знаят, че гладът и апетита са 2 различни неща  Rolling Eyes) пак паля цигара.
В момента да спра цигарите ми пречат 2 неща:
1) как ще издържам на своя режим без помощта на цигарите, как ще успявам да не ям повече, отколкото сега   Thinking и
2) аз искам да съм по-слаба, тогава как ще приема едно допълнително но съвсем естествено след спирането на цигарите напълняване  Sad?!
Сестра ми беше почти анорексично слаба и доста се позакръгли като спря пушенето. Мъжът ми ги отказа преди 2 години и напълня с десетина кг. Е, напоследък свали 2-3, но не е вече толкова слаб, колкото преди.
Много е лесно да се каже: "Ти, спри да пушиш, а пък с подходящ хранителен режим и малко спорт, ще поддържаш форма". Да, ама аз и сега съм на хранителен режим, аз и сега се скъсвам от тренировки. Накъде повече  Tired?

# 1
  • Мнения: 1 454
Rege, наистина....не знам какво да кажа...много ми се иска да ти помогна с този проблем...ама аз не пуша...или може би го правя, но...просто защото при smokers' group  е винаги по-весело!

 Hug Hug Hug

Баща ми спря цигарите преди известно време и не е напълнявал, но той спортува много...за удоволствие ,но почти всеки ден играе тенис...
А освен това си мисля, че жените са по-склонни към надебеляване в такъв период...

Опитвала ли си се ,когато ти се дояде нещо да дъвчеш дъвки? Аз издъвквам понякога по 2 пакетчета на ден...
И си мисля, че би било по-добре постепенно да започнеш да намляш цигарите...до окончателно спиране...така няма да е толкова шоково за организма и ...знае ли човек..Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 241
Първо поздравления  за темата
Аз започнах да пуша на 15 и не съм спирала  да пуша по кутия на ден до преди година и половина, само едно лято бях на бригада и ми идваха скъпи та пушех значително по-малко(но тогава отслабнах даже с 15 кг).
Никога не съм опитвала да спра да пуша, решението дойде от само себе си, вече почти не ми се пушеше и използвах момента да ги спра окончателно, мисля, че човек трябва да слуша организма си, за да не го подлага на голям стрес. За окончателното отказване ми помогнаха таблетките Табекс.Беше по Коледа, а аз винаги напълнявам доста по тези празници, затова не мога да кажа дали съм напълняла от цигарите или просто от лакомия, но факт е, че още се боря с килограмите си (е то е от несериозност Embarassed)

# 3
  • Мнения: 1 454
Поздравления icecream!!!

Направо е страхотно...1.во , че си ги отказала и после за тези 15 килограма! Изумително!

Значи все пак е по-добре да се отказват по- плавно?

# 4
  • София
  • Мнения: 807
Аз спрях да пуша преди 9 месеца. Пушила съм в продължение на 28 години. Стана от раз. Прочетох една книга за отказване от цигарите и това помогна!
За съжаление качих кг, с които още се боря, а и преди не може да се каже, че съм била слабичка...
Но при всяко положение бих казала - по-добре цигарите да се спрат... килограмите също ще се смъкнат после, но цигарите са по-лошото нещо!

# 5
  • Мнения: 1 454
Snow4eva, как ги спря каза си,че спираш и на следващият ден не посегна повече ли?

# 6
  • София
  • Мнения: 807
Да! Аз дълго съм се опитвала да ги спра, но някак си, явно е дошъл моментът!
Прочетох книгата "Не пуша вече" на Алън Кар /Кибеа/ и това беше! Определено дава друг поглед върху проблема!  Laughing
Нито една цигара не съм запалила оттогава! И по-важното е, че не ми се е пушело. А в същото време продължих да си пия кафето.  Laughing

# 7
Не пуша от 2 седмици  Praynig Реших го след една тренировка ,нямах въздух и сърцето ме свиваше до такава степен ,че не можех да заспя ...това ми се случваше много често преди ,а и съм дърта пушачка от 10 години макар ,че съм на 22 та резултата...... адски ми се яде през два часа чуствам някъв нечовешки глад,постояно си мислех за тях 1-вата седмица ...сега сега е супер ,защотто не че не пак не ми се яде ,обаче се чуствам много добре много по свежа събуждам се по бодра ,тичам много по лесно ,а когато ми се доръфа нещо хапвам плодче ,не стига за никаде ,но все пак всичко ни е в главата ,когато ми се допуши пия много вода и слушам музика ...престави си по цял ден какво правя хаха и да ти кажа вчера запалих една Wink по една може .Когато организма ти се адаптира и се усети ,че вече няма да има цигари почва да си възвръща нормалния ритъм ,до тогава ти се бориш ама има за какво след месец ще си шен ,само да издържиш .Давай Давай настрои си главата за спиране на цигарите ,важно е да насочиш енергията си ,която ще получиш в правилната насока ,спортувай повече ще видиш ,колко по силна си като не пушиш...( Няма такова дълго изречение) Joy .УСПЕХ

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 40
Спрях цигарите преди повече от година. Пушех по около 2 кутии на ден. Спрях ги от раз - просто си казах, че няма да пуша повече, това е. Помагах си с никотинови дъвки когато много ми се допушеше, но в продължение на около месец може би ми се пушеше почти непрекъснато. Отначало се стараех и да бъда на диета, за да не напълнея, но скоро я изоставих и наистина качих доста килограми. Скоро след това и забременях и положението с килограмите стана направо трагично - до края на бременността си качих 40кг! Сега водя борба с качените килограми и знам , че ще успея. Въпреки всичко , никога не съм съжалявала , че съм ги отказала и не съм си и помисляла да запаля отново. Просто си помисли за всички гадории и болести които пречиняват гадните цигари, мисли си , че правиш нещо добро за себе си и здравето си, както и за хората около теб. При мен специално това действаше.
Желая ти успех !  Peace

# 9
  • Мнения: 1 368
Здравейте момичетаbouquet
приемате ли нови попълнения в отбора?
Реге рече и отсече - Ха честита да ни е новата тема Simple Smile. Дано успеем да си разменим полезна информация и скоро да отворим темика"Аз не пуша".
Вчера с една моя съфорумка си разменихме някой мисли по въпроса и аз й споделих моя опит в борбата с отказването.
Пушех от 15годишна, почти по кутия, понякога и повече. Мислех си даже,че съм родена с цигари. Но с годинките започнах да се вглеждам в огледалото и започнах да виждам бръчици(а може и да е внушение) и се изплаших. Май всичко тръгна от тази пуста женска суета.И така в продължение на година вътрешно се мотивирах и подготвях за това решение. Най-важното в случая е наистина мотивацията, желанието и нагласата .
Просто всеки трябва да узрее за това решение.
Е и аз тръгнах от това узряване и бях готова. В този момент имах и късмет - мой познат ми препоръча една дама, която "можела да ми помогне".
Самият той  беше заклет пушач и след среща с нея спря напълно цигарите. Уредих си среща и аз с нея в едно Бургаско кафене и .Условието беше да не съм пушила за деня, поръчахме си кафе тя ми каза да запаля цигара - тя включи таймер. След 15сек. го спря и каза - "Готово". Аз се втрещих, нищо не почувствах, но си допуших цигарата. Оттогава(23.04.2005) не съм запалвала изобщо. Дамата иначе е детска учителка и някакви курсове е карала , по какво точно не помня - нещо свързано с мотивацията беше.  Много съм й благодарна.
Да, и това с напълняването го има. Аз почнах да качвам, но взех мерки почнах по-често да ходя на фитнес и повече движение.
Това отказване на цигарите за мен е най-голямата спечелена битка в живота ми.

Наистина пожелавам на всички такава победа! newsm10

# 10
  • Мнения: 187
 HugОткъде да започна-значи-хваля се ама много-от април 2004г
съм активен непушач.А бях доста активен в продължение може би на 15 г.Никога не съм правила опити да спра защото знаех, че съм зависима.До един слънчев ден когато съпругът ми се върна от работа и ми показа едни хапченца - за "Табекс" ми е думата.Цяла вечер съм мислила дали да започна да ги пия, защото бях сигурна,че започна ли да ги пия, ще спра да пуша.Може би така сама се излъгах и наистина този метод проработи newsm44 newsm44.От 1.5
кутии дневно първият ден изпуших-5 цигари, втория-3, и третия спрях да пуша newsm10.Качих съответно килограми-около 10,продължавам да се боря с тях, но по- добре закръглена отколкото роб на една цигара.Съвет-решиш ли да ги отказваш нека бъде завинаги, не се стряскай от първите кг. за съжаление идват доста бързо.Важното е да вземеш решението другото е лесно newsm10 newsm51

# 11
  • Мнения: 861
Благодаря на всички за споделеното, макар че признавам очаквах да се включат момичета, които в момента пушат.  smile3501 на вас, момичета, проявили силна воля и успели да се преборят, за които здравето е по-важно от суетата. Но къде сте другите, които пушите, които не смеете или даже не искате да откажете цигарите. Моля ви, включете се! Аз се надявах на  spoko  "Да, РеГе, разбираме те, и ние сме като теб. Пазим диета, спортуваме и какво ще стане, ако и цигарите откажем?!"
Вичи, благодаря ти, че сподели това с нас. Както ти казах вчера, изумена съм. Наистина по странен начин си отказала цигарите.
Вижте, аз наистина го обмислям това решение  Thinking и не бързам, чакам да назрее момента. Мисля, че при заклетите пушачи понякога стават от само себе си нещата. Както мъжът ми: той беше стигнал до 3 кутии на ден. Веднъж преди повече от 2 години имал сериозен проблем с един клиент-оня му крещял, заплашил го и той така се притеснил и изнервил, че се напушил едно хубаво, станало му лошо, не можел да си вземе въздух, чувствал направо, че умира. Хвърлил кутията с цигари и казал дотук. На мен, обаче не ми е толкова лесно, защото аз пуша около кутия на ден, е понякога ако излизаме вечер до късно и повече, но от най-леките възможни цигари и никога не съм чувствала задъхване, никога не кашлям сутрин. Т.е. засега елементът страх го няма, а той е силен мотиватор  Rolling Eyes.
А относно напълняването искам да попитам следното: ясно, че ако се опиташ да замениш никотиновия глад с десертче, ядки или снакс, ще напълнееш, но напълнява ли се, ако все пак се удържиш да не увеличиш количеството на храната  newsm78?

# 12
  • Мнения: 1 454
Пфууу , чак ме е яд , че не съм сериозна пушачка...!
Искам и аз да знам и да дам мнение...много ми е интересно това като цяло...

аз не съм никаква сериозна пушачка...защото от една-две години пуша от време на време...по барове най-вече...то като се замисля си е пушачество това моето, ама честно казано никога не съм замествала апетита с цигара...винаги с вода и винаги с дъвка...аз съм абсолютно прострастена към дъвки

# 13
  • София
  • Мнения: 807
А относно напълняването искам да попитам следното: ясно, че ако се опиташ да замениш никотиновия глад с десертче, ядки или снакс, ще напълнееш, но напълнява ли се, ако все пак се удържиш да не увеличиш количеството на храната  newsm78?
Сигурна съм, че ако си на стриктна диета с цел отслабване в същия период, в който отказваш цигарите - няма да напълнееш!  smile3521

# 14
  • Мнения: 861
Пфууу , чак ме е яд , че не съм сериозна пушачка...!
Ей!!!! Момиченце, що за глупост! bash Да не съм чула такива приказки!  Wink Ти трябва да си много щастлива от този факт. Защото за мен отказването на цигарите ще бъде още едно лишение, на което ще се подложа  Sad

Общи условия

Активация на акаунт