Пътуване със самолет и ранна бременност

  • 12 876
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 335
Мили чужбински майчета,
пиша тук, а не в ИБ, защото вие повече пътувате за и от дома и можете да ми помогнете с инфо. Правим опити за бебе. Резултатът този месец още не е ясен. Проблемът е, че се очертава пътуване и два 3 часови полета. Въпросът ми е доколко е опасен самолетен полет за много ранна бременност? Под ранна бременност разбирам 7–8 г. с.
Ще се радвам ако има сред вас дами, които могат да споделят опит и мнения  Peace

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 085
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=198835.0Тук са го обсъждали май твоя въпрос

 Peace

# 2
  • Мнения: 1 335
Много благодаря за линка! Peace

# 3
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
По принцип не би трябвало да има проблем.
Аз пътувах 5-та седмица с прекачване до Лондон. Въобще не се чувствах бременна, само при излитане ми ставаше лошо, за разлика от друг път.

# 4
Аз не съм още в чужбина ,но февруари 2007 пътувах в 13 г.с. след обстойна консултация с докторката ми.Тя ми даде да пия Но Шпа 3 пъти дневно,задължително 1-то хапче беше преди полета.Чувствах се прекрасно.Не ми е ставало лошо.Обратният ни полет беше кошмарен обаче със страхотна турболентност и си казах,че повече бременна няма да пътувам дори и да ми се налага.По принцип винаги има рискове.
Успех ти желая!

# 5
  • Мнения: 875
аз имах 7 полета във втори и трети месец и нямаше проблеми.

# 6
  • Мнения: 11 306
Пътувала съм със самолет в 1 г.с. и след това в 7 г.с. Освен че ми ставаше по-лошо от обичайното, други "поражения" не съм имала.

# 7
  • Мнения: 2 617
Aз пътувах два последователни полета (общо 3 часа също) с голям престой на летището, когато бях в края на 9 седмица. Много се притеснявах, защото в началото имах ужасни гадения, дали ще издържа. Слава Богу, нямах оплаквания.

# 8
  • Мнения: 292
Ако питаш докторите - ще ти кажат зависи от теб, как се чувстваш... Но доколкото разбирам още не си сигурна че си бременна и се опасяваш да не стане нещо по време на полет?
Така с това мислене това да не стане, онова да не ми се случи не можеш да се радваш на живота...Полетите няма да му попречат на това бебе, дай боже да си бременна, радиацията която има на тази височина на която летят самолетите е нищожна.Единственото което е излитането и кацането / то и в нормално състояние не е приятно/ и естествено , повръщането Naughty
На мен ми се налагаше за съжаление доста да пътувам още от началото на бременноста и със самолет, и с кола по раздрънкани пътища, седмично минавах около 500 км...Колко ме тресяха нервите да не стане нещо... Е било е напразно...Ако това бебе не може да издържи такива"нормални"неща то няма да му е писано да се роди, така си мислех и успокоявах.
А като за капак на всичко се къпах в океана в 11 г.с. , голям мерак ми беше...
Качвай се в самолета и не му мисли!!!

# 9
  • Мнения: 1 610
Все едно да питаш какво може да ти стане от шестчасово пътуване с автобус! Без паника, мятай се на самолета! Wink
Няма ли кой да закове една тема за пътуване със самолет на бременни мами и с бебета?  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 11 306
Все едно да питаш какво може да ти стане от шестчасово пътуване с автобус! Без паника, мятай се на самолета! Wink
Няма ли кой да закове една тема за пътуване със самолет на бременни мами и с бебета?  Simple Smile
Никой не отваря библиотеката! Crossing Arms

# 11
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
При полет, всяка турбулентция и работата на двигателите могат да предизвикат контракции, затова много компании отказват транпорт на бременни жени след 8м.л.

Разбира се, всичко зависи от спецификата на организма.Здрави жени, с безпроблемно забременяване, нормална протичаща бременност и т.н.летят с минимален риск.

Последна редакция: сб, 25 авг 2007, 11:53 от Шехи

# 12
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
В късна бременност е по-опасно. Аз имам, откакто съм забременяла до към 7мия месец, над 20 полета, от 2 до 4 часа всеки. С изключение на силен пристъп на паника по време на единия полет (от турбуленция), нямах проблеми. Но все пак се консултирай с лекар!

# 13
  • Мнения: 3 880
http://s2.bg.---/c.php?uid=44247 vijte toq sait za moqt dnevnik s istoriite na moqta prekrasna bremennost v 4ujbina i bg !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  bouquet bowuu Heart Eyes
Ти хубаво си го напускала тоzи дневник в 5 раzлични форума, ама поне да беШе си оправила линка, че да се види неЩо  newsm78
Ако имаШ някакъв опит по темата можеШ да го споделиШ директно в темата, няма нужда да четем цели дневници ми се струва.....

Общи условия

Активация на акаунт