Давайте цветни идеи за детски стаи

  • 304 015
  • 513
  •   1
Отговори
# 420
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Момичета,аз се наканих да направя цветя в стаята на дъщеря ми,но ми хрумна да нарисувам само стеблата,а отгоре самия цвят да е от изкуствено цвете,текстилно.Какво ще кажете newsm78?Ще рисувам върху латекс,с темперни боички (такива имам) дали ще стане,или да търся акрилни? 

По-горе писах в/у латекс да не се използват акрилни бои, защото при следващо освежаване на стаята не падат и не се покриват много лесно (обясниха ми го Практикер), пуснах и снимка на бои за рисуване специално върху латекс. За темперните бои не съм сигурна.

# 421
  • София
  • Мнения: 44 092
то теперна и акрилна не е съвсем едно и също все пак Wink

# 422
  • sofia
  • Мнения: 249
може да рисуваш с всякакви бои на водна основа върху латекса,пробвала съм.стоят добре а и после лесно се покриват ако решиш да пребоядисаш стаята.

# 423
  • Мнения: 1 040
Значи,да давам смело с темперни  newsm78?Олинце,сега ще потърся за какви други бои говориш Sunglasses

# 424
  • София
  • Мнения: 44 092
Олинце - според мен лично, с всякакви на водна основа си става, а тези просто са гледали да ти ги пробутат като специални и по-скъпи....без да се обиждаш.....може и да греша, но това си е моето мнение...

# 425
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
На мен не ми се рискуваше.
Препоръчаха ми ги - взех ги. Искам като направя стаята да е "един път", както се казва.
И понеже сме под наем, не исках да рискувам следващите наематели да спят под дъга, цветя и детски картинки, само защото рисунките не могат да се покрият  Blush
Реших и да споделя, за да няма някоя от вас после неприятна изненада.

# 426
  • Мнения: 69
Много добре става с оцветител за латекс Peace

# 427
  • Мнения: 1 305
Ето ги и боите.
Аз взех само няколко основни цвята, могат да се разреждат с бял латекс или бяла боя (от техните)
Ние се спряхме на лилаво, кафяво, червено, златно жълто, млечено оранжево, тъмно синьо и зелено. На етикетите има таблица със всичките цветове.



Че то това не е ли просто оцветител за латекс?

# 428
  • Мнения: 1 040
Олинце - според мен лично, с всякакви на водна основа си става, а тези просто са гледали да ти ги пробутат като специални и по-скъпи....без да се обиждаш.....може и да греша, но това си е моето мнение...
А-хъм,няма как да се дръпна сега да търся точно такива...Ще мацам с темперни,пък после ще покажа  Laughing Laughing Laughing

# 429
  • София
  • Мнения: 44 092
Олинце - а ще покажеш ли творението ?????
А то ако става въпрос понякога и обикновен цвете латекс трудно се покрива...така че риск има....Wink

# 430
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Имахме проблем с немският латекс, олющи се на много места, въпреки, че мъжа ми грундира.
После го махна целият и сложихме по-светъл (български)латекс и стана чудно.
Тази вечер наместихме мебелите, сложихме перденцата. Утре остава да се реша да рисувам. Имам половин стена, ъгъл и една малка стена. Ще сменим и лампата.....а и облачетата по тавана трябва да нарисуваме. Като стане всичко и подредим ще снимам  Grinning
Стискайте палци да не се изложа.

# 431
аз имам много  хубава стая -е ако  искате  помощ

# 432
  • Мнения: 1 040
аз имам много  хубава стая -е ако  искате  помощ
Ами дай да видим, де newsm78

# 433
нямам я на снимка но мога да давам съвети

# 434
  • София
  • Мнения: 44 092
нямам я на снимка но мога да давам съвети

Сладурана! еми снимай я де! Wink

Или давай направо със съветите Simple Smile


Олинце - успех с рисуването. и ние сме под наем и чесно казано точно това ме спира да правя такива опити.....Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт