Храна за морето

  • 2 302
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 085
Бях се успокоила, че в Созопол има детска кухня, но се оказа, че това лято е затворена #Cussing out
Понеже не ми се иска да храня детето по заведения, си мисля да сготвя и да консервирам в бурканчета храна.Обаче се зачудих какво точно да сготвя newsm78 Имате ли идеи?
не знам дали тук е мястото на темата, ако модераторите преценят, нека я преместят

# 1
  • Мнения: 2 082
ами аз готвя супи-постни и месни.супите давам за вечеря,а за обяд например месо с картофи/или само картофи яхния/,тиквички с ориз,ориз със зеленчуци/може и с месо/,боб,леща,грах...зависи какво обича детето.импровизирай ....  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 896
Аз мисля да се запася с известно количество готови пюренца.Не ми се готви и консервира-мързи ме.  Embarassed

# 3
  • Мнения: 1 942
Интересна тема  newsm78 Не ми беше хрумвало да консервирам. А как мислиш да го правиш?

# 4
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз на времето така конвсервирах за едно море, ама нещо не успях и капачките се подуха и ги изхвърлих. Според мен не си заслужава да рискуваш

# 5
  • Мнения: 2 082
единият вариант за консервиране е яденето още от котлона,горещо да се сипе в бурканче.затваря се с капачка и се обръща с капачката надолу.след като поизстинат поглеждате дали капачката е хлътнала.ако някое не се е ,,хванало'',затоплям отново в микровълновата и пак затварям.другият вариант  е да се заварят бурканчетата-слагат се във вода,която ги покрива .варят се около 5-10мин ,след като заври водата.
винаги така съм си хранила децата на морето и дори си затварям бурканчета и за вкъщи.ако готвя нещо подходящо за малката си отсипвам едно две бурканчета.или пък наготвям специално за нея и после само взимам и отварям.аз ги държа в хладилника.естествено се случва да има и развалени буркани и затова трябва да се внимава при отварянето дали поемат въздух...

# 6
  • Мнения: 2 085
Днес 4 часа не седнах Rolling Eyes Направих картофена супа, ориз със зеленчуци(мерси на vanillia  bouquet), нещо като гювеч Grinning, и един бъркоч от всичко каквото имах(картофи, моркови, домати, чушки, грах, спанак, лук, ориз).Насипах ги в бурканчета и ги варих по 20 минути Crazy Излязоха 24 бурканчета, различни калибри.Дано няма много брак.......Месо смятам да купувам на място, да го варя и да го слагам към храната Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 27 524
Купувам си готови бурканчета, като ги има не виждам смисъл да се тормозя с идеи, готвене и затваряне и мъкнене на стъкла. Купувам си на място и така ми е удобно. Тази година основно с нас по заведенията ще кара, като само ще избягвам супи и таратори, за останалите неща не виждам проблем.

# 8
  • Мнения: 1 942
Ами супите в заведенията се застройват с яйце и то сурово  Rolling Eyes Знам ли кое как е изпечено....

Блонди, а ти защо ще избягваш тараторите? Аз мисля да моля в ресторанта на хотела да ми отделят супичка преди да я застроят.

Последна редакция: сб, 04 авг 2007, 21:54 от Sillveto

# 9
  • Мнения: 2 082
забравих да пиша,че супите не ги застройвам....

аз не съм купувала,защото ми излиза скъпо и зеленчуците и месото са ми от село.така поне знам какво яде детето .

# 10
  • София
  • Мнения: 580
Аз също не бих се занимавала и рискувала с домашно приготвени пюрета.При положение че все пак не съм цяло лято там все ще отделя средства за мое улеснение и спокойствие за готови.

# 11
  • Мнения: 2 085
Миналата година и аз карах на готови пюрета, но вече не ги иска  Rolling Eyes Преди месец бях купила , понеже бяхме на дълъг път - хапна две лъжици и ги изплю Confused
Супата и аз не я застройвам Peace

# 12
  • Мнения: 8 769
Когато ходихме на море в Ахтопол дъщеря ми бе на 6 м. и вече беше захранена. Купих готови пюрета, а кисел бях направила в бурканчета от пюре и ги пренасяхме в хладилна чанта.
За консервирането-не знам, нямам опит, момичетата са ти казали преди това. Пък и гледам, ти вече си се справила.
Другият вариант, който аз ползвах, когато ходихме на зимувка (защото аз лично съм против готовите пюрета)-сготвих няколко яденета, замразих ги и пак с хладилна чанта си ги пренесох. И тъй като беше зима, а в къщата където бяхме нямаше хладилник в стаята, бурканчетата съвсем естествено стояха на терасата  Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 580
Това с хладилната чанта е добра идея въпреки,че си ги стерилизирала. Peace

# 14
  • Мнения: 2 085
Това с хладилната чанта е добра идея въпреки,че си ги стерилизирала. Peace
така си е, обаче нямам чанта  Confused

Общи условия

Активация на акаунт