Някой явявал ли се е на тест за държавен служител?

  • 16 020
  • 12
  •   2
Отговори
  • Мнения: 5 468
Ако някой е кандидатствал в Държавната администрация или въобще за работа като държавен служител, моля да ми дойде на ICQ.

# 1
  • Мнения: 5 539
Не че нещо, ама ти няма айсикюто newsm78

# 2
  • Мнения: 5 468
Ами първо да ми каже в темата и на ЛС ще му го пратя номера. Иначе не ми се ще Фабияна да ми дойде на кюто да ме псува Crazy.

Ама като гледам, няма отклик Sad. Ех, жалко значи... Още се надявам де.

# 3
  • Мнения: 2 013
Те държавните служители спят, защото утре са на работа рано сутринта Laughing
Но като седнат на държавните компютри към 9, ще получиш купища отговори. Някои от тях май не са особено заети на работните си места. Всички съфорумки са изключение, разбира се  bouquet

# 4
  • Мнения: 6 167
Аз съм била държавен служител - главен експерт.
но не съм се явявала навремето на тестове....

# 5
  • Мнения: 5 468
Аз съм била държавен служител - главен експерт.
но не съм се явявала навремето на тестове....
Точно това ме интересува - как преминава един тест за експерт.

Всички съфорумки са изключение, разбира се  bouquet
Ееее... много ясно Blush.

# 6
  • Мнения: 5 616
Аз съм се явявала на конкурс за позиция в нашата система, която се заема от държавен служител, но беше с писмена разработка по дадена тема.
Спечели човека, за който се знаеше, че се провежда конкурса. Да не те отчайвам, ама те тия конкурси по принцип са за определен човек. Confused
Иначе процедурата беше като на изпит-в сайта бяха обявени областите, в които да се готвим, изтегли се един въпрос, два часа писане и после чакаш отговор допуснат ли си до интервю.
Дано имаш късмет да попаднеш на ненагласен конкурс и успех! Peace

# 7
  • Мнения: 6 167
незнам, значи. аз бях с връзки Laughing шефа ме изпита по английски, обясни ми на 2 на 3 кой е врага и ме пусна да се развивам.
бях в страхотен отдел, научих тонове неща, работихме много по разни глави, беше страхотно, нищо общо с изтърсеното от дивана. Laughing

# 8
  • Мнения: 2 013
Ееее, Лени, нали се разбрахме, че форумките са изключение? Ти си била късметлийка да ти е интересно.

Ню, според мен е важно най-вече образованието, квалификациите и стажът ти да отговарят максимално на изискванията в обявята за работа. Ако кандидатстваш за някаква ниска длъжност, надали има връзкари. А после ще растеш в йерархията!

# 9
  • Мнения: 5 468
Ню, според мен.....................
Те са ми вече подадени. Ама чакам да ме извикат на тест. Е това ми е, че трябва да уча един куп закони, а ако не ме вземат - язък, язък... само ще си претоварвам мозъка.
А пък, ако е нагласено - направо 4 пъти язък..., ама поне ме теши това, че никога няма да разбера.

# 10
  • Мнения: 4 406
аз съм се явявала, също бях в масовката. спечелиха хората от първия ред  Laughing мен не ме одобриха заради слаб английски, при все че последните 8 години говоря само на него  Mr. Green
срещнах  председателят на комисията и му говорих на англ. направо на улицата. втрещи се човекът, щото не разбра защо съм му ядосана... като му обясних, ми каза- е, нали знаете как са нещата...
няма дя се явявам повече на такива смешни истории

# 11
  • Мнения: 912
смешни истории винаги ще има в държавната администрация...какво те интересува и за кое министерство, малко се различават нещата и то по скоро в аспект кого познаваш  Crazy...законите е хубаво да ги знаеш като български гражданин, но има някои абсурдни неща, които наистина никога няма да ти потрябват, освен ако наистина станеш държавен служител Wink И митът за държавните служители си е верен - наистина не се работи, то е видно от 'постигнатото' в държавата!

Последна редакция: пт, 03 авг 2007, 10:36 от msbilt

# 12
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Аз съм била квестор на няколко такива тестове в агенцията (икономическа), където работех преди време. Изпита беше в четири части- 1. Развива се на лотариен принцип тема с актуална икономическа насоченост. 2. Десетина икономически въпроса на английски- изисква се отговорът да е правилен, адекватен и на английски. 3. Допуснатите отиват на интервю при шеф-отдела, той ги пресява и избраните отиват 4. На разговор с баш шефа
От около 15 кандидата взимаха към 5 на работа (това горе-долу)
Държа да спомена, че връзкари не е имало.

Общи условия

Активация на акаунт