Как да разкрася един стар куфар и да го превърна в полезна вещ?

  • 4 354
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 642
Провокира ме аватара на моби   Simple Smile в една от темите. Като видях нейния ретро куфар се сетих, че някъде на тавана отлежава един подобен. Мислила съм да го направя някак (и аз незнам как), но да мога да го използвам примерно за детската стая или за да прибирам в него разни неща, които не ползвам често...Но тъй като не можах да измисля нищо, той си стои пълен със стари играчки на тавана, защото е грозничък и не става за "гледане"

Разчитам на мамите с фантазия да ми помогнат с някаква лесна за изпълнение идея. Куфара е средно голям (по-скоро голям), с метални ъгълчета. Отвътре е доста новичък, просто фасадата му изглежда вехта...Е, закопчалките например не могат да се ползват, но това не е проблем.
Важен е външния вид. Wink
 

# 1
  • Мнения: X
Пусни едно фото. Wink

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 642
Благодаря, bushkata!

Кампари (по Сопранов), като се върне мъж ми ще го снимам с неговия телефон, че моя няма хубава резолюция....

Днес мислих, мислих и измислих...Дали да не го облепя с някакво фолио и евентуално отгоре да направя някаква дребна шарка?!?!
Само дето не ми идва на идея каква да е шарката... newsm78


# 4
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Малък картонен куфар боядисах със син спрей (много красиво синьо, тъмно, стои и малко лъскаво). След като изсъхна, направих шаблони от твърд картон - звезда и луна. Пръсках със златен спрей (върху синия фон). Накрая донапръсках тук-там със златното. Сега това е вълшебният куфар на Самуил. В него си подрежда комикси и списания.
Може и играчки.

# 5
  • Мнения: 725
личи. че си Василиса Умница   love001 smile3501

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 704
не го облепяй с фолио,ще му загубиш старинния вълшебен вид.
На първо време трябва да решиш за какво искаш да го ползваш и в коя стая ще стои

# 7
  • София
  • Мнения: 642
не го облепяй с фолио,ще му загубиш старинния вълшебен вид.
На първо време трябва да решиш за какво искаш да го ползваш и в коя стая ще стои

Той не е чак старинен, просто е стар...Мисля да стои в детската стая.
Харесва ми идеята на Василица Умница. Но трябва да е в друг цвят. Притесняват ме само металните части, като ги боядисам дали няма да се олюпят?!?!
Исках да сложа снимката, но нещо не става newsm78


# 8
  • Мнения: 725
в магазин  сльнчоглед има декупажна хартия    ,виж нещо по-весело   детско облепи го или отделни картинки ,    виж в декупажа  доста момичета работят с  нея.,или видях самозалепващо фолио  с облачета изрежи ги и нарисувай сльнце  и дьга.
или има сега една гланцирана опьковачна хартия на дисни , изрежи героите и ги залепи

# 9
  • Мнения: 41
Аз имам такъв куфар... напръсках го със спрей тъмно червено - бордо и в двата ъгала има по 3 цветенца. Използвам го за нещата ми за маникюр.

# 10
# 11
  • София
  • Мнения: 642
ra4eto,
страхотно е това нещо!!! Ти ли си го направила? Като идея ми се вижда страхотно, но като изпълнение трудничко...

А моя куфар е почти същия като го гледам.

# 12
# 13
  • Мнения: 725
не сьм правила ,това е идея
ето още една идея
http://home-and-garden.webshots.com/photo/2030035890060791368ETBGyi
и то стьпка по стьпка

Последна редакция: ср, 15 авг 2007, 20:27 от ra4eto

# 14
  • Мнения: 2 591
да, това е направо малко произведение на изкуството   bouquet може би и някой в България прави такива неща - не мисля, че е кой знае колко трудно ако имаш малко по-сръчни ръчички  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт