Аборт чрез "изсмукване". Помощ!!!!

  • 6 104
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте, Мами!! Аз не успях да стана такава   Cry Наложи ми се да прекъсна бремеността,, тъй като всички лекари ме посъветваха, че има голяма вероятност плода да е увреден... Решението беше трудно, но след 4 компетентни мнения нямаше време за мислене... Вчера направих аборт чрез вакуум изсмукване, бях в 5г.с. Някой от вас прекъсвал ли е бремеността по този начин? Лекарката (д-р Пенчева от Варна, работи с д-р Протопопов- частен кабинет) ми каза, че трябва да имам оскъдно кървене, но 16 ч след това нямам никакво течение. Звънях и, тя каза че е нормално, тъй като още не се е събрала кръв. Да не се притеснявам...но много се тревожа и незнам дали е била успешна процедурата, дали няма да се наложи да ме "изчистват". Нормално ли е според вас да нямам все още кръвотечение..Пия си антибиотиците, надявам се да не направя инфекция...адски ми е притеснено.Добре, че таткото е оптимист, иначе ще се побъркам!!Благодаря ви!!

# 1
  • Мнения: 75
Здравей,
Съжалявам за това, което си преживяла.
На мен ми е правен юртаж с вакуум след мисед в 10г.с. Този метод е по-щадящ за матката. След процедурата имах слабо кървене, а около седмица след това започна истинското кървене (толкова обилно никога не съм имала). За да се свие матката и да се изчисти ми бяха изписали метергин, на теб изписаха ли ти някакви лекарства?
Не се притеснявай, следи си температурата и ако се повиши или ако имаш силни болки отиди веднага на лекар.
Вярвам че всичко ще се оправи и ти желая много скоро да имаш щастлив повод да пишеш в този форум!  Hug

# 2
  • Мнения: 24
Не е е кюретаж, тъй като е още рано-5г.с. Казах ми, че няма да е обилно кървенето, тъй като не се "остъргва" както при кюретажа, а има само изсмуквамне и се прави до 14 дни от закъснение на цикъла. Бремеността не беше планувана, но адски желана. Ако всичко е наред, ще изчакаме 6 месеца, както съветват лекарите и започваме със сериозните опити. Колкото и да ми е мъчно, товасамо да ме мотивира и ми дава сили по-бързо да се възстановявам и подготвям за едно здраво бебче.

# 3
  • Мнения: 24
Изписаха ми само антибиотик и Клотримазол, тъй като съм предразположена към гъбички.Това също м е притеснява. Според мен трябва и да има някакво лекрство, стимулиращо матката, за да изхвърли остатъците..Незнам.С нетърпение чакам понеделник, за да отида при друг лекар да ме погледне, тъй като незнам дали днес - един ден след"манипулацията"(както лекарите я наричат) може да се види нещо. "Манипулация"- все едно ти вадят зъб, само че там болката е само физическа...

# 4
  • Мнения: 75
Метергин е лекарството, което свива матката и помага тя сама да се изчисти. При теб бременността е прекъсната в много ранен срок, може би затова не са ти го изписали. Все пак за твое успокоение се консултирай и с друг лекар.
Миличка, в този форум всички искаме повече от всичко успешна бременност, но за съжаление се случват и такива неща.

# 5
  • Мнения: 7 716
Кървенето не е показател за нищо. При някои има повече, при други по-малко.
Обаче непременно се прегледай и при друг лекар.

# 6
  • Мнения: 4 700
Ами на мен ми правиха кюртаж в 13 г.с. и ми каzаха, че веднага след процедурата са били неЩо, което предоzвиква контракции на матката. После ниЩо не са ми иzписвали. Като се събудих от упойката имах много силни болки, които са били от контракциите и ми дадоха в системата болкоуспокояваЩо. И въпреки кюртажа и контракциите почти нямах кървене. А доколкото zнам метергин се иzписва, ако не се е иzчистила матката, zа да не се налага повторен кюртаж. Не се притеснявай, отиди след няколко дни на лекар да те прегледа.  Peace

# 7
  • Мнения: 24
Още днес ходих при друг лекар, в  който прави също такива процедури, дори в същия кабинет.Погледна ме и каза, че съм се "изчистила", виждало се малко посъбрала се кръв, да пия Но шпа и след някой друг днен ще прокървя леко. Днес имах малко температура и това ме притесни много, но той ми обясни, че ако имам цистит или проблеми с бъбреците е нормално при такава "манипулация" да се изостри. Понеделник пак съм  пак по кабинетите...Сега съм по-спокойна като разбрах,че и двамата лекари работят в АГ и са нощни смени тези дни. Страха от неизвестното отмина, остана само душевното терзание..С нетърпение чакам да се възстановя и да пиша в други теми Simple Smile
Благодаря на всички!!!!!

# 8
  • Мнения: 24
само преди седмица ми правиха "изсмукване", след мисед в 10г.с.
докторът каза, че ще използва този метод, вместо кюртаж, за да "предпази" матката и да не я наранява......5 дена след аборта нямах никакво течение. Бях на контролен преглед и док, каза че има насъбрала се кръв в матката, която скоро ще започне да изтича и ще прокървя. Изписа ми метаргин и папаверин. Един ден след като бях започнала хапчетата започна кървенето ...първо с леко кафеникаво зацапване, днес вече е доста обилно....надявам се бързо и хубаво да се изчисти всичко вътре и да започне възстановяването на матката, защото аз бях бременна след инвитро и не ми се иска да чакам много време.
Надявам се и ти бързичко да се възстановиш и скоро да се приместиш в друга тема.... kiss

# 9
  • Мнения: 24
Благодаря ви момичета!! Мненията ви ми дадоха сили да дочакам днес и да отида на лекар за второ мнение. Тя ми каза, че трябва да почакам още малко и ако не прокървя..да ходя на кюретаж.. Да, ама не..Прибрах се.. и..Оппп изненада!! Надявам се да се сега възстановявам бързо, че повече от всичко искам да ставам  мама. Успех на всички!!! Благодаря!!!!  Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 332
Pretty_Woman Пожелавам ти от все сърце да станеш не един,а два пъти мама  Hug
 При мен беше по същия начин,а аз мислех ,че са ме кюртирали.Попитах лекаря кога,а той каза след първата менструация отивам на всички изследвания и ако всичко е наред,продължаваме с бебеправенето Wink
  Hug

Последна редакция: вт, 07 авг 2007, 14:30 от mama_tony

# 11
  • Мнения: 728
При този метод мисля, че дори не е необходимо да чакате 6 мес., за да подновите опитите за бебе, а може да започнете и след месец-два, ако всичко при теб е наред. Питай за това гинеколога си.
Успех ти желая!  bouquet

# 12
  • Мнения: 38
Аз бях толкова ужасена и отчаяна ,че даже не разбрах какъв точно метод са ми приложили.Тъй като бях в Шейново , а не съм от София няма и как да попитам.Може би от епикризата да става ясно , но нямам необходимите познания, а и в мрежата нищо не открих .Записано е :Abortus completus m.I. III.Abrasio residuorum.Ако някой знае какво означава,нека пише Embarassed

# 13
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
bubkite , имала си аборт ,комплетен означава мъртво яйце и начеващо изхвърляне. При този случай са писали 1-ви до 3-ти лунарен месец ,защото е  при такова състояние трудно може да се определи точно срока на бременността.
Абортът е извършен чрез кюретаж на матката.

Общи условия

Активация на акаунт