Расти

  • 28 910
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 580
Това е най-новата ми идея! Laughing Косата ми е бая дълга и много ми се иска да си направя.Търсих доста- и по фризьорските салони и в нета, но нищо не намерих  Sad
Някой има ли идея къде правят расти, колко време "траят", после трябва ли да се пострижа нула номер, как точно ги правят и разни такива неща?

Ако не намеря инфо мъжа ми ще е най щастлив.Каза ми, че ако си направя така косата ще ме  #2gunfire  Grinning

# 1
  • Мнения: 1 533
Ами аз знам, че истинските расти се правят с восък, две дружки на щерка ми имат. Едната обаче миналата седмица си обръсна главата, защото й писнало от растите, а друг начин няма да ги махнеш.
Защо не пробваш да те сплетат на ситни плитки. Ефектът е подобен, а и изглежда малко по-...как да кажа, ...-чистоплътно Laughing
А и мъжът ти няма да страда, защото е обратим процес.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Расти не съм правила, но са ме плели. Само че не на обикновена плитка, каквато се сещаш. Плете не една кенийка - основата на всяка плитка беше правоъгълна (почти квадратна), а самата плитка беше така заплетена, че не беше плоска (както иначе става), а кръгла.
Носих ги няколко седмици, после се разплетох (бавно и мъчително, ама няма как) - как пък не съм си обръснала главата!
Косата се мие по-трудно, докато е сплетена така, трябва много нежно на скалпа с върховете на пръстите, за да не се разрошат плитките, а самите плитки - с пръсти и шампоанена пяна...
Като ги разплетох, ми падна сума ти коса...една част се е скъсала при плетенето (боли, да знаеш, ама трай, бабо, за хубост), а друга е паднала за тези седмици, ама нали е била заплетена...

# 3
  • София
  • Мнения: 2 851
дааааааааааааа КАЗВАМ ВСИЧКО АЗ ЩЕ СЕ ПРАВЯ ДРУГИЯ МЕСЕЦ #Milti  #Milti  #Milti


iva78 в София ли си?

# 4
  • Мнения: 6 315
После обаче за да ги махнеш трябва да се обръснеш. Това е гадното.

# 5
  • Мнения: 6 315
Цитат на: boo
Като ги разплетох, ми падна сума ти коса...една част се е скъсала при плетенето (боли, да знаеш, ама трай, бабо, за хубост), а друга е паднала за тези седмици, ама нали е била заплетена...


Освен всичко косъмът се и задушава така и зтова пада толкова много коса.

# 6
  • Мнения: 580
Цитат на: _kalina_k
Ами аз знам, че истинските расти се правят с восък, две дружки на щерка ми имат. Едната обаче миналата седмица си обръсна главата, защото й писнало от растите, а друг начин няма да ги махнеш.
Защо не пробваш да те сплетат на ситни плитки. Ефектът е подобен, а и изглежда малко по-...как да кажа, ...-чистоплътно Laughing
А и мъжът ти няма да страда, защото е обратим процес.


Абе и плитките ги мислех, ама растите ми изглеждат супер готино /въпреки, че са като спластена коса/.Но ако наистина трябва да се обръсна после май ще мина на варианта с плитки /не че не съм била късо подстригана, ама чак пък гола тиква....../

# 7
  • Мнения: 580
Цитат на: boo
Расти не съм правила, но са ме плели. Само че не на обикновена плитка, каквато се сещаш. Плете не една кенийка - основата на всяка плитка беше правоъгълна (почти квадратна), а самата плитка беше така заплетена, че не беше плоска (както иначе става), а кръгла.
Носих ги няколко седмици, после се разплетох (бавно и мъчително, ама няма как) - как пък не съм си обръснала главата!
Косата се мие по-трудно, докато е сплетена така, трябва много нежно на скалпа с върховете на пръстите, за да не се разрошат плитките, а самите плитки - с пръсти и шампоанена пяна...
Като ги разплетох, ми падна сума ти коса...една част се е скъсала при плетенето (боли, да знаеш, ама трай, бабо, за хубост), а друга е паднала за тези седмици, ама нали е била заплетена...


А тази жена само на познати ли плете?Защото ако не ме огреят растите може и към плитките да се насоча.И колко пари ти взе?А колко време ги носи?

# 8
  • Мнения: 3 611
Цитат на: iva78
Цитат на: _kalina_k
Ами аз знам, че истинските расти се правят с восък, две дружки на щерка ми имат. Едната обаче миналата седмица си обръсна главата, защото й писнало от растите, а друг начин няма да ги махнеш.
Защо не пробваш да те сплетат на ситни плитки. Ефектът е подобен, а и изглежда малко по-...как да кажа, ...-чистоплътно Laughing
А и мъжът ти няма да страда, защото е обратим процес.


Абе и плитките ги мислех, ама растите ми изглеждат супер готино /въпреки, че са като спластена коса/.Но ако наистина трябва да се обръсна после май ще мина на варианта с плитки /не че не съм била късо подстригана, ама чак пък гола тиква....../


И мен чат-пат ме навестява идеята zа расти, ама само като си помисля, че като ми омръzнат ще трябва да се лиша от дългата си коса....и ми минава мерака... Grinning

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Iva78, това беше преди години, в Москва и то... Няма как да стане Simple Smile Пари не ми взе, на приятелски начала ме заплете. Носих ги към 3 седмици.

# 10
  • Мнения: 3 562
Покажете ми какво представляват тези расти плзnewsm78  newsm78  newsm78

# 11
  • Мнения: 1 533
Цитат на: Roshalche
Покажете ми какво представляват тези расти плзnewsm78  newsm78  newsm78


http://individualbraids.gq.nu/fubu_silky.jpg

# 12
  • Мнения: 3 611
Цитат на: _kalina_k
Цитат на: Roshalche
Покажете ми какво представляват тези расти плзnewsm78  newsm78  newsm78


http://individualbraids.gq.nu/fubu_silky.jpg


Тая па снимка тотално ме откаzа от растите  Crazy

# 13
  • Мнения: 3 562
Цитат на: _kalina_k
Цитат на: Roshalche
Покажете ми какво представляват тези расти плзnewsm78  newsm78  newsm78


http://individualbraids.gq.nu/fubu_silky.jpg


Майчицееееееееее  smile3553
Таквоз нещо съм виждала, ама от къде де знам, че му викат расти #Silly Е днес поне научих нещо   Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 3 576
Аууу, ама това е голяма гадост Sick
Аз си мислех, че е някакво ново удължаване на коса......

# 15
  • София
  • Мнения: 2 851
точно това са си растите
ако някой все пак се интересува
мога да дам координати на растафар

инак да, бръсне се после косата
НО има начин при който докато си с расти и ти расте косата да се наплита израслата се част тоест можете да си ходите неограничено време с тях

айде пък аз като се направя ще ви пусна снимки да си се отвращавате Thinking

# 16
  • Мнения: 6 315
Абе на мен не ми е гадно, ама на бял човек някак не ми стои много красиво. на черните си им отива повече.

# 17
  • Мнения: 2 596
Хубаво е, но после да си обръснеш косатаааа......
Леле, леле, никога.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 022
Oсвен че не ми харесва как изглежда, почти всяка сутрин се разминавам с една тийнейджърка с такива расти и винаги мирише гадно детето, не знам май не са много хигиенични Rolling Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе не седят грозно на бели хора, нито пък са нехигиенични.Зависи си от човека, който ги носи Wink Едно време като живеех  в Студентски град имах една стъвартирантка, която беше лууууда фенка на група "Шкода".Нямам понятие дали сте ги чували и дали още съществуват.Свиреха в О'Шипка и клубовете в Студ. град.Всичките бяха с расти и всичките бяха готини, особено единия китарист Heart Eyes .Била съм доста близо до тях/хъм-хъм, за това да си мълчите Wink /, никой никога не ми е мирисал на нещо друго, освен на тревата , дето постоянно пушеха Laughing

# 20
  • Мнения: 3 611
Цитат на: belinda
никой никога не ми е мирисал на нещо друго, освен на тревата , дето постоянно пушеха Laughing


Явно мириzмата на тревата шъ да е била доста...хм...силна.... Laughing

# 21
  • Мнения: 1 616
Цитат на: belinda
Абе не седят грозно на бели хора, нито пък са нехигиенични.Зависи си от човека, който ги носи Wink Едно време като живеех  в Студентски град имах една стъвартирантка, която беше лууууда фенка на група "Шкода".Нямам понятие дали сте ги чували и дали още съществуват.Свиреха в О'Шипка и клубовете в Студ. град.Всичките бяха с расти и всичките бяха готини, особено единия китарист Heart Eyes .Била съм доста близо до тях/хъм-хъм, за това да си мълчите Wink /, никой никога не ми е мирисал на нещо друго, освен на тревата , дето постоянно пушеха Laughing

Belinda, тези "Шкода" не са ли търновлии? И свирят нещо като джазец, ама по-мелодично някак...Ако за същите става дума, то по търновските улици съм засичала единия от китаристите- с ангелско лице и дъъъъълга черна коса. Наистина добре изглежда с расти, ама той и без тях си е пич. Но мисля, че расти стои по-добре на мъжете, отколкото на жените...Особено на реге-певците най-им тичка...Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: nimfetka
Цитат на: belinda
Абе не седят грозно на бели хора, нито пък са нехигиенични.Зависи си от човека, който ги носи Wink Едно време като живеех  в Студентски град имах една стъвартирантка, която беше лууууда фенка на група "Шкода".Нямам понятие дали сте ги чували и дали още съществуват.Свиреха в О'Шипка и клубовете в Студ. град.Всичките бяха с расти и всичките бяха готини, особено единия китарист Heart Eyes .Била съм доста близо до тях/хъм-хъм, за това да си мълчите Wink /, никой никога не ми е мирисал на нещо друго, освен на тревата , дето постоянно пушеха Laughing

Belinda, тези "Шкода" не са ли търновлии? И свирят нещо като джазец, ама по-мелодично някак...Ако за същите става дума, то по търновските улици съм засичала единия от китаристите- с ангелско лице и дъъъъълга черна коса. Наистина добре изглежда с расти, ама той и без тях си е пич. Но мисля, че расти стои по-добре на мъжете, отколкото на жените...Особено на реге-певците най-им тичка...Simple Smile


Точно те са Grinning Лелее, не предполагах, че някой друг освен мене ги е чувал Laughing Ама е голям сладур китаристчето, а Sunglasses Хм, как ли се казваше Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 580
Цитат на: THERION
дааааааааааааа КАЗВАМ ВСИЧКО АЗ ЩЕ СЕ ПРАВЯ ДРУГИЯ МЕСЕЦ #Milti  #Milti  #Milti


iva78 в София ли си?


Иии браво.Може и да поизчакам с още един месец да след като споделиш опит.А иначе съм от София.Ти намерила ли си човек да ти ги прави?

# 24
  • Мнения: 3 200
Добре де, какво е това чудо в края на краищата, нищо не разбрах  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 580
Ше вземете да ме откажете с тия отзиви Embarassed Аз така се бях навила.Пък и според мен на бели хора повече отиват от колкот на черни.Просто сме свикнали черните да виждаме с такива прически.Със сигурност щях да се впусна в начинанието, ако после не се налагаше бръсненето.Все още съм в дилема.
Май ще изчакам THERION да си ги направи и тогава ще реша.

THERION-и ти все пак напиши къде е човека и колко пари взима.
И кога ще си ги правиш ти

# 26
  • Мнения: 580
Цитат на: evpraksia
Добре де, какво е това чудо в края на краищата, нищо не разбрах  Rolling Eyes


Косата е спластена на кичури.Калина каза, че я слепвали с восък и е пуснала снимка на 1ва страница.Но аз съм виждала и по готини расти  Wink

# 27
  • Мнения: 3 200
Цитат на: iva78
Косата е спластена на кичури.Калина каза, че я слепвали с восък и е пуснала снимка на 1ва страница.Но аз съм виждала и по готини расти  Wink


А-а-а, мерси, вече ми е ясно

# 28
  • София
  • Мнения: 2 851
имам приятел който с тва си изкарва прехраната
може би най известния растафар в Софе е
зависи от доста неща цената
с восък или без
има няколко различни форми дебелина на растата и тн
дължина на косата все пак

ами моята е доста къса и идеята е да са къси като рогчета
имай на предвид че расти могат да се плетат и от коса дълга 4-5 пръста тоест по-малко от 10см  Mr. Green

мисля края на април да съм аз ако устискам до тогава де че нямам търпение

инак аз по принцип ходя бръсната и за това после няма да ми тежи Wink

за всички най-добрия пример за расти е Боб Марли

# 29
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: THERION

инак аз по принцип ходя бръсната и за това после няма да ми тежи Wink

Стига бе Shocked Я дай снимки да видим, че аз само Шиниъд О'Конър си спомням да съм виждала с гола глава.А, и Деми Мур временно.

# 30
  • София
  • Мнения: 2 851
Цитат на: belinda
Цитат на: THERION

инак аз по принцип ходя бръсната и за това после няма да ми тежи Wink

Стига бе Shocked Я дай снимки да видим, че аз само Шиниъд О'Конър си спомням да съм виждала с гола глава.А, и Деми Мур временно.
дай си е-mail да ти пусна колкото искаш

инак мога в темата тук да дам снимка преди плетенето и след плетенето като стане Mr. Green

# 31
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
В темата, в темата!!!
Преди плетенето, след плетенето и след обръсването искаме снимки!!!

# 32
  • София
  • Мнения: 2 851
Цитат на: boo
В темата, в темата!!!
Преди плетенето, след плетенето и след обръсването искаме снимки!!!
да де тях в темата

но belinda ме пита за по принцип как изглеждам бръсната Laughing

ето снимка на току що "мината" http://www.bgphoto.net/photos/1066/o632467347510312500.jpg
и още една http://www.bgphoto.net/photos/1066/o632467347604062500.jpg
и все пак доказателството
ще съм си хубавка http://www.bgphoto.net/photos/1066/o632467347393593750.jpg

апропо по принцип изглеждам така http://www.bgphoto.net/photos/1066/o632467347724375000.jpg
или така Simple Smile http://www.bgphoto.net/photos/1066/o632412202347656250.jpg
и ето горе долу колко е дълга косата ми в момента Grinning  http://www.bgphoto.net/photos/1066/o632453842122187500.jpg[/url]

други снимки другия месец Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 6 315
THERION ,

Къде ги намираш тези диви метъли? Все по-малко стават напоследък. Ще покажа снимките ви на половинката - ще се изкефи максимално Sunglasses .

П.П. Снимките са супер и ти си много готина! Чакаме расти  Sunglasses .

# 34
  • София
  • Мнения: 2 851
Цитат на: Margarita
THERION ,

Къде ги намираш тези диви метъли? Все по-малко стават напоследък. Ще покажа снимките ви на половинката - ще се изкефи максимално Sunglasses .

П.П. Снимките са супер и ти си много готина! Чакаме расти  Sunglasses .
  Crazy мерси
ами метъл съм си  #Onfire

# 35
  • Мнения: 2 755
Абе момичета, защо си съсипвате хубавите коси с ужасно изглеждащи африкански прически  #Silly Всякакви експерименти съм си правила с косата, но това и с бой не могат да ме накарат. Е, това си е мое мнение. Дано не съм прозвучала като баба ви. Wink

# 36
  • София
  • Мнения: 18 679
Ама, THERION, ти на тия снимки си с къса коса, не с гола глава Sad Разочаровах се!Не че лошо изглеждаш, ами щото аз очаквах съвсем плешивичко Laughing

# 37
  • София
  • Мнения: 2 851
Цитат на: belinda
Ама, THERION, ти на тия снимки си с къса коса, не с гола глава Sad Разочаровах се!Не че лошо изглеждаш, ами щото аз очаквах съвсем плешивичко Laughing
 така иглежда косата е 2мм ако на тва не му викаш плешивичко  Mr. Green тя за една седмица мяза на нещо черно отгори ми инак си и 2мм нали си знам размера на машинката  Wink

# 38
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Я виж тук.

# 39
  • Мнения: 500
Аз пък се навих да си стрижа косата нула номер, тези растита нещо не ми харесват доста нечистоплътни ми се струват.

# 40
  • Мнения: 645


ето това изглежда откровено мръсна коса.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 851
Цитат на: Biju1
ето това изглежда откровено мръсна коса.
нали се сещаш че има хола които с години ходят с расти аз лично познавам такива, ако бяха толкова нечистоплътни въшките щяха да са им последния дерт...номера и в сушенето на косата след баня да речем има си пинизи но има разлика между това как нещо изглежда и какво е всъщност, да не говорим че има няколко вида раста, тези които са по тупираните и рошави фитили изглеждат нечистоплътни...
четете хора, информацията едва ли променя личната позиция, но дава поглед върху нещата Wink

# 42
  • Мнения: 3 376
Аз пък днес в трамвая случайно видях някакво маце с расти и изглеждаше готино и оригинално. Растите бяха късички, до 5-6 см под ушите. Мацето беше елегантно и определено не изглеждаше нечистоплътно.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 851
момичетаааа направих се
в най-скоро време ще пусна снимкитеееееее

като си взема дечко от яслата ще разказвам как и какво и т.н.

мнооо съм хепи #Milti  #Milti  #Milti  

# 44
  • Мнения: 3 611
Браво  Grinning
Таман се чудех какво става с тебе и новата прическа, и ето те на линия.
Ще чакам с нетърпение снимките.  Wink

# 45
  • София
  • Мнения: 2 851
ето снимка преди правенето http://www.bgphoto.net/photos/1066/o632490031058437500.jpg
на снимката се вижда -> 10 април
ето ме и вчера  http://www.bgphoto.net/photos/1066/o632509119440156250.jpg малко не се вижда на снимката, но по-натам ще пусна още  Laughing



п.п. Boo специално и за теб  Wink

# 46
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Бравос! Малко по-дълги си ги представях, ама то зависи от началната дължина, предполагам.
Честити!  Grinning

# 47
  • София
  • Мнения: 2 851
Цитат на: boo
Бравос! Малко по-дълги си ги представях, ама то зависи от началната дължина, предполагам.
Честити!  Grinning
идеята ми беше да са къси за да стърчат навсякъде
инак най- късите са два пръста, а най- дългите ми са 4 пръста дължина

п.п. ако някой го интересува ще разказвам за плетенето, къпането и т.н.

# 48
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Давай, разказвай  Grinning
Не възнамерявам да се плета, но ми е много интересно!

# 49
  • Мнения: 470
Терион, страшно добре изглеждаш! Честита прическа. Моля те, прати ми на лични координатите на пича, дето те е сплел.

# 50
  • Мнения: 1 533
THERION, честити ти расти! Много ми харесват, а и на теб специално много ти отиват не само външно, но и като цяло, доколкото съм разбрала що за човек си - малко откачена в най-добрия смисъл на думата Crazy
Пречат ли ти като спиш и не се ли разрошват по-лесно като са къси?

бтв, дъщеря ми си проби езика преди седмица, няма да ви казвам какво ми чуха ушите от баби, прабаби, дядовци... ooooh!  Мои приятелки, доста по-малки от мен бяха шокирани че съм й позволила. Даже мислех да пускам тема да ви питам, аз ли не съм у ред че изобщо не ме шокира пробит език /като изключим притесненията ми докато мине възпаленото/ Единственото, което може да ме извади от равновесие на този етап е ако е бременна или на хероин. Другото е бял кахър!

Сори че се отплеснах не по темата Embarassed

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Цитат на: Tonita
Абе момичета, защо си съсипвате хубавите коси с ужасно изглеждащи африкански прически  #Silly Всякакви експерименти съм си правила с косата, но това и с бой не могат да ме накарат. Е, това си е мое мнение. Дано не съм прозвучала като баба ви. Wink

Хич не звучиш като някоя баба - това си е ценен съвет, надявам се да си вземат поука по-младите.
Хей момичета пазете си косите и се грижете за тях, че след време ще ревете, но ще е късно.(при всеки индивидуално настъпва тоя момент)
Да ви имам хубавите коси дето се чудите какво още да направите с тях.

# 52
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 706
Честито!!!!Много ти отиват. С мерак да си ги носиш. После обаче нали ще разправяш как се миеш и сушиш.
Абе ти стана нова отвсякъде  Wink . #Milti

Малко ОФ -  любимия ти свири ли в някоя група или просто си отглежда барабани?

# 53
  • София
  • Мнения: 2 851
Цитат на: logo5ka
Малко ОФ -  любимия ти свири ли в някоя група или просто си отглежда барабани?


пояснявам за всички
човека с барабаните до мен не е съпругът ми
сори за недоразумението
тоя е растафара, който ме сплете и най-вече мой приятел
мъжът ми е друг


п.п. само да намеря време да окупирам компа ще пиша от до

# 54
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Аз пък честно да ти кажа повече те харесах без растите.Дори и с 2мм ми изглеждаше по-добре.Харесвам само дълги расти,защото са по-женствени,но щом ти се приемаш...

# 55
  • София
  • Мнения: 2 851
Цитат на: ljuboznatelna
Аз пък честно да ти кажа повече те харесах без растите.Дори и с 2мм ми изглеждаше по-добре.Харесвам само дълги расти,защото са по-женствени,но щом ти се приемаш...
мерси Embarassed

споко като ги махна пак ще стартирам от 2мм... Mr. Green

 Heart Eyes

# 56
  • София
  • Мнения: 2 851
ето най-сетне намерих време да разкажа за плетенето поддържането и т.н.

Ето подред:
Фитилите са различна дебелина - зависят от гъстотата и дължината на косата на човека, който ще бъде плетен, целта е обаче когато е сплетена косата на темето да не седи скалпа като плешив. Аз лично повече харесвам дебелите и за това така се направих. Косата не е необходимо да е била изравнявана, с подрязани краища и т.н. - даже по-добре е обратното. Ами за самото плетене. Знаех, че за моята коса ще ни трябват поне 10 часа и така заделих два дена, заредих се с цигари, бира и вода и започнахме. Косата се раграфява на квадрати /големи в зависимост от дебелината на растата/ и натам...ами натам е тупиране. яко тупиране на кичура. Това е първия етап от правенето на растите. Колкото е по-дълга косата, толкова по-малко скубе...абе мен нямаше как да не ме скубе от време на време ама като косата ми беше 15см  #Silly След като се тупират така кичурите идва втория етап. А именно връзването. Има няколко начина на връзване. С конец, с коса и още един, но го забравих. Всички стават с кука за плетене на една кука. Да и аз се опулих като разбрах. С куката се връзват долу в основата растите, за да се вмъкнат всички стърчащи косъмчета, а горе за да няма развързване. Тук му е мястото да вметна, че аз имам 53 фитила с малко различна дължина - най- късия е 2,5см, а най- дългия е някъде 4 пръста. Първи и втори етап ни отнеха общо 10 часа. Третия етап е восъка. Или прословутата вакса за расти. По принцип не е задължителено, но е по-добре. Аз обичам работите да се правят като хората така, че дам- отне още два часа. Слага се натурален пчелен восък - поне на мен. Ами това е накратко в общи линии. Къпането става със сапун /по възможност без омекотители/. Махането става чрез обръсване. Какво друго да кажа. На мен ми е готино, мога да си навивам фитилите на охлювчета и става готино. Може да се слагат мъниста разни всякакви други щуротиики и така. За въпроси: питайте Mr. Green

п.п. забравих най-важното: когато косата отгоре израства тя се наплита, така, че човек може спокойно да си ходи с расти колкото си иска просто от време трябва да го наплитат Wink

# 57
  • Мнения: 500
Един въпрос- колко горе-долу струва цялата процедура и не 3апо4ват ли след време фитилчетата да се рошат?

# 58
  • София
  • Мнения: 2 851
Цитат на: Medea
Един въпрос- колко горе-долу струва цялата процедура и не 3апо4ват ли след време фитилчетата да се рошат?
различно според косата и дебелината на фитирите, но някъде 100лв, не се рошат след време - това, което изглежда като рошене е в основата- стои като пухче и на следващото ходене се наплита... така, че НЕ!

# 59
  • Мнения: 470
Наде, сетих се, че може да си ги правиш по-етно със сребърни халкички ( от най-дребничките обички). Те май са по-леки от пръстенчета и ще стоят по-добре.

# 60
  • Мнения: 6 315
Много ми хареса и с и без расти  Mr. Green .

# 61
  • Мнения: 580
Еее Терони ЧЕСТИТо!!!!
Аз пък много те харесвам с расти, ама аз съм им фенка.Радвам се, че поне ти се престраши.Аз още се чудя... #Silly
Браво на теб!
Чета, чета и все не смея да се престраша.Имам няколко неизяснени въпроса.Четох някъде, че растите могат да се разплетат след време.Дали е така?Просто не мога да се острижа нула номер после...при положение, че косата ми е до кръста
За коса до кръста колко време и пари, горе-долу са необходими?
И вобще, как мислите вие, дали ще бъдат хубави дългите расти?

# 62
  • Мнения: 470
Направих се и аз до половината, защото ми е дълга косата и ще отнеме общо около 20 часа. Големи сладурани са ми растите и съм много щастлива!!!

# 63
  • София
  • Мнения: 2 851
Цитат на: pretty_witty
Направих се и аз до половината, защото ми е дълга косата и ще отнеме общо около 20 часа. Големи сладурани са ми растите и съм много щастлива!!!


БРАВООООООО #Milti  #Milti  #Milti

п.п. моята идея не е със сребърни халкички ами е друго, но не издавам патент си ми е

# 64
  • София
  • Мнения: 2 851
Цитат на: iva78
Четох някъде, че растите могат да се разплетат след време.Дали е така?Просто не мога да се острижа нула номер после...при положение, че косата ми е до кръста
За коса до кръста колко време и пари, горе-долу са необходими?
И вобще, как мислите вие, дали ще бъдат хубави дългите расти?

ако нямаш восък - може и да стане има такива случаи - познавам

а инак какво се чудиш дали ще седят расти на дълга коса - ами те по принцип са си дълга Mr. Green


@Margarita
-> Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 2 792
THERION, знаеш ли че те видях в петък на 6.05, на Ломско шосе, в Надежда, пред културен дом  ли е, кино ли е, беше си с растите и изглеждаше супер Laughing
 Аз бях в кола и доста на бързо минах ме, иначе щях да ти се обадя Wink, не вървеше да ти тропам по стъклото, от къде ще се сетиш коя съм Mr. Green

# 66
  • София
  • Мнения: 2 851
Цитат на: big mama
THERION, знаеш ли че те видях в петък на 6.05, на Ломско шосе, в Надежда, пред културен дом  ли е, кино ли е, беше си с растите и изглеждаше супер Laughing
 Аз бях в кола и доста на бързо минах ме, иначе щях да ти се обадя Wink, не вървеше да ти тропам по стъклото, от къде ще се сетиш коя съм Mr. Green
 ТРОПАЙЙЙЙ смело тропай
 #Silly аз бях - чаках един приятел
ами да- виждам се от далече Rolling Eyes но понякога хората са ужасни...как да е
ще узреем някога

# 67
  • Мнения: 6 315
Цитат на: THERION
но понякога хората са ужасни...как да е
ще узреем някога


Не им обръщай внимание  #Splat . Аз много се радвам на хора с расти, ама само да не са руси, че ми напомнят за един, на който самите му расти се бяха сплели от мръсотия  Sick . И от тогава като видя рус човек с расти и  ooooh! .

Мерси за  Heart Eyes . И на теб:  Heart Eyes !

# 68
  • София
  • Мнения: 2 851
Цитат на: Margarita
Цитат на: THERION
но понякога хората са ужасни...как да е
ще узреем някога


Не им обръщай внимание  #Splat .
то ще се отклоня от темата малко, но
имах предвид, че не сме узрели за всичко това - знаеш ли има няколко типа  от тълпата, които гледат по различен начин като минавам по улицата:
- едни ги напушва смях - приличам на анимационен герой както каза кумата ми и е весело признавам си таралеж съм - на тези хора просто им се усмихвам широко и се радвам, че някой се усмихва и, че им е забавно
- втори тип- тия дето като мина покрай тях се втрештяват, абе с една дума направо се стряскат - към тях как да се отнасям - ами оставям ги да зяпат, вчера една жена на около 35 така отприщи детското в мен, че като я подминах и се извърнах и и се изплезих #Silly
- третия тип са хората, които ми се кефят - някакви хора ме спират по улицата и ме питат как е направено, много време ли отнема, колко ми било готино така, дъли имам игли в косата си, за да стърчат така и т.н. /ама като казвам всякакви хора, значи всякакви- от таксиметровия шофьор вчера до една баба със синя коса на 70 години в трамвая преди два дена/ - на тия хора търпеливо обяснявам /както и тук във форума/ и им се усмихвам кротко
- следващия тип хора са Тези, за които ме боли - тези, които зяпат не с укор в погледа, а с онази насмешка, която казва "абе тоя ненормален пубер на ква се прави беееее" /остави, че по принцип ми искат документи за самоличност по концерти дали имам 18 Hands Fist / - тези хора са най- опасните, най- нараняващите..
един ден тичах, тичала съм от ъгъла на Ботев и Пиротска до Сливница....тичах да се скрия и ми идеше да се обръсна....плаках - ама плаках от яд!!! Това е само една коса - ако някой си забоде бенгалски огън в косата и аз ще гледам ама, защото ще ми е интересно - punk-а се е зародил в най- консервативната страна Англия и най- толерантната в това отношение..
Ако видиш един човек нормално що годе облечен неекстравагантно - без черно под ноктите и с негурелясало лице - може и да завържеш разгоор  с него, нали... Косата и цвета на якето или формата на токчетата не правят човека ИЛИ по- скоро не доказват дали го бива - дали е кадърен, интелигентен, умен или каквото се сетите....боря се години наред с това и няма да спра докато не достигнем онова ниво на отвореност на съзнанието, което да ни позволи да приемаме човека отсреща като равен и достоен...

п.п. съжалявам за постинга, че се отклоних от темата, но исках да го напиша

ако сметнете за ненужно - трийте спокойно

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Наде сега те видях с расти. Честито, отиват ти на стила , много си отслабнала. Браво!

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Тук в ЮАР съм срещала много хора с подобни прически, но почти всичките чернокожи. До колкото зная тази прическа произлиза от нещо като секта. Растите пушат яко трева и прическата им нещо като част от религията /наричат я корона/. Истинските расти не си показват косата, винаги я носят увита в нещо. По ТВ веднъж гледах предаване за  тях и всички твърдяха че се мията но доколкото се е случвало да се разминавам с тях мисля че послъгват Embarassed
Иначе тук съм виждала само една бяла жена с такава прическа, някак си не е популярно.
Виж плитките ... всякакви разновидности, някои от които направо не можеш да повярваш че са сплетени на ръка, цяло изкуство.
Моя съвет е - плитки! Ако са сплетени както трябва изгледжда красиво и със сигурност е по-чистоплътно.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 851
Цитат на: Linkata
Тук в ЮАР съм срещала много хора с подобни прически, но почти всичките чернокожи. До колкото зная тази прическа произлиза от нещо като секта. Растите пушат яко трева и прическата им нещо като част от религията /наричат я корона/. Истинските расти не си показват косата, винаги я носят увита в нещо. По ТВ веднъж гледах предаване за  тях и всички твърдяха че се мията но доколкото се е случвало да се разминавам с тях мисля че послъгват Embarassed


абсолютно права си за всичко, което си чула

но - КЪпят се

аз лично току що си мих косата  Mr. Green

поздрави Flutter

# 72
  • Мнения: 6 315
Офф относно отклонението. Последните от които боли гледат не само расти и причудливи прически. И на мен заради такива ми е идвало да се скрия някъде....

Радвам се, че си от хората, които не се уморяват да доказват нещо и че ще продължиш да "трошиш с глава стената"! Много сме - силни сме! По един или друг начин всяка от нас го прави Simple Smile.
 Heart Eyes

# 73
  • Мнения: 177
май само аз не мога да отваоря тези линкове и да ти вида растите(cannot find server)  Cry  но все пак-да са ти честити и щом тебе те кефят мнението на разни "динозаври"в модно отношение е без значение!!

# 74
  • София
  • Мнения: 137
THERION честита прическа, да ти носи само положителни емоции coolcool
Аз лично съм по-склонна на плитки, та ти завиждам за куража.

Да кажа и аз нещо относно OFF-а Simple Smile
Аз съм с 30 години по-възрастен съпруг и често "налитам" на четвъртия тип, който описваш. Да, боли ме, от погледи, подмятания и шушукания,
но САМО в момента.
Давам си сметка, че има тясно скроени хора, какво да се прави. Майната им ( Embarassed )  smilie_colors

# 75
  • София
  • Мнения: 786
Много си готина Grinning  
А за хората знам точно какво имаш в предвид. Към края на комунизма бях пънкарка, имах 20 см. гребен......няма да ти казвам какви неща са ми се случвали заради по-различната ми визия, включително един фанатизиран комунист ми заби тупалка в лицето. Imp  По това време беше супер странно момиче с кубинки, камо ли с гребен, с мойта приятелка направо докарвахме бабите до истерия по улиците. "Как не те е срам, виж хубаво момиче пък на магаре се направила" и така. Sunglasses

# 76
  • Мнения: 1 645
Тук,в Холандия много хора ходят с расти и плитки,но повечето са изкуствени които се поставят  в  салони,заплитат се в косатано тя  остава цяла и после няма нужда да се  бръсне.Най различни цветове са.Аз съм и фенка и съм си обещала  някой ден да си направя.Ето снимчици за любопитните #Milti  #Milti  #Milti







Има и готови опашки
Ето и еин от любимите ми сайтове,където се правятпоръчки

http://www.fancylook.nl/

# 77
# 78
  • Мнения: 7 186
Цитат на: mimi23
Тук,в Холандия много хора ходят с расти и плитки,но повечето са изкуствени които се поставят  в  салони,заплитат се в косатано тя  остава цяла и после няма нужда да се  бръсне.Най различни цветове са..................

Леле,mimi23,страхотни са!Ако и в България има вариант без да се налага бръснене след това и аз бих си направила такива расти,ама да се бръсна после-мерси съм!

# 79
  • Мнения: 1 645
Цитат на: Lady Marmalade
Цитат на: mimi23
Тук,в Холандия много хора ходят с расти и плитки,но повечето са изкуствени които се поставят  в  салони,заплитат се в косатано тя  остава цяла и после няма нужда да се  бръсне.Най различни цветове са..................

Леле,mimi23,страхотни са!Ако и в България има вариант без да се налага бръснене след това и аз бих си направила такива расти,ама да се бръсна после-мерси съм!

Ами удължаване на коса прявят,плитките като на последните ддве снимки-също и то от доста време.Може и расти да слагат някъде вече-не  знам.Но ако несигурно скоро ще влезнат  на мода.То не е много трудно да се направи,продават се и на пакети а както казах има и на шнола,само се захващат на косата...




Това естествено е и по-евтиния  вариант Grinning Иначе  в салона всичко-пакетите с раста и изработката започват от 90 евро и стигат до  190  Sick   Sick  Sick

# 80
  • Мнения: 307
Абе хора защо си разваляте косите с тази гнусария?!  Тук само 4ерните си ги правят, но то е защото косите им са супер супер гадни и нямат избор- или расти, или непрекъснато изправяне с маши и препарати от което исглеждат проскубани.....много кофти структура на косъма е тяхната!!!   Това не е при4еска за нашата раса- косите ни не издържат на този терор.  
4ерните тук са като циганите в БГ(малко крайно се изказах де...не вси4ки са такива ....но говоря за най-гадните из гетата), рядко някой се опитва да им подражава...каква е тази мания в БГ?!

# 81
  • София
  • Мнения: 2 851
Цитат на: mia
   Абе хора защо си разваляте косите с тази гнусария?!
ами защо като може да ни е гадно, тряя да ни е хубаво
Пънко нема умре! Колкото по- гнусно, толкова по-гнусно! /ако перифразирам Мечо Пух/


Цитат на: mia
 рядко някой се опитва да им подражава

бе пусто не знаех, че се правя на негро, гивми файв брато Mr. Green

 
Цитат на: mia
 ..каква е тази мания в БГ?!  
направо е Мания, казвам ти *бало си майката, тука само черни, а тия дет са бели и тe незнаят де се намират и на черни се праят...така и то тука у нашТа джунга

проздрав с песента на Замунда Банана Бенд - "На мамуна ма направи" Crazy

# 82
  • Мнения: 3 777
Аз имам малко странен въпрос

Как се спи, не убива ли? Embarassed

# 83
  • София
  • Мнения: 2 851
Цитат на: Slunce
Аз имам малко странен въпрос

Как се спи, не убива ли? Embarassed
mi ne, tva ti e kosata Simple Smile vse pak

# 84
  • Мнения: 6 315
Цитат на: mia
Абе хора защо си разваляте косите с тази гнусария?!  Тук само 4ерните си ги правят, но то е защото косите им са супер супер гадни и нямат избор- или расти, или непрекъснато изправяне с маши и препарати от което исглеждат проскубани.....много кофти структура на косъма е тяхната!!!   Това не е при4еска за нашата раса- косите ни не издържат на този терор.  
4ерните тук са като циганите в БГ(малко крайно се изказах де...не вси4ки са такива ....но говоря за най-гадните из гетата), рядко някой се опитва да им подражава...каква е тази мания в БГ?!


Иии, ако някой черен ти каже, че косите на белите са проскубани и гадни, как ще се почувстваш? Всеки има право да ходи както си пожелае. На мен косите им ми харесват, какво им е?

Такива мании нЕма никъде, просто някой като го кефи нещо си се прави..... Мен като ме кефят хипарите си ходя с кърпа на главата, нищо че движението е било през седемдесетте, нали? И си нося клош панталони и се чувствам като дете на цветята, пък който не го кефи - негова си работа  Stuck Out Tongue .

Общи условия

Активация на акаунт