Овчедушието човешко

  • 1 830
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Защо сме такива ,роптаещи,мърморещи,недоволни и същевременно свити,нерешителни,търпеливи?Какво ли е наред в живота ни и в държавата ,като се започне от некадърни лекари,липса на достатъчно дет.градини,безхаберно здравеопазване и........................... можем да си изброяваме още мноооого,но само толкова,до тука,а решителността и радикалната промяна на нещата остава преборена от ОВЧЕДУШИЕТО.Защо?

# 1
  • Мнения: 4 665
Има ли конкретен повод да се вбесиш така?

# 2
  • Мнения: 183
Има ли конкретен повод да се вбесиш така?
Ами,знам ли,от сутринта се ровя из разни сайтове,форуми,подписки......теми......за какво ли не и навсякъде се сблъсквам с това ,че хората не са доволни от живота си,че са длъжни да плащат цял живот на държавата ,а тя да не е длъжна да се грижи подобаващо за тях или да не упражнява нужния контрол.Капката,която преля чашата и ме накара да пусна темата е поредната лекарска некадърност,ее слава Боже без да е отнет човешки живот.Просто се питам и то напоследък доста често,аз лично не съм конфликтна личност ,но когато ми нарушат правата се боря за тях със зъби и нокти,аргументирано ,но...и с цената на много нерви и пак не винаги успявам.
Е,за това,просто разсъждавам и включвам и вас в моите мисли Sunglasses

# 3
  • Мнения: 677
Робското самосъзнание и очакванията някой друг да ни оправи.
Вдигаме революции само на ракийка и салатка в кухнята. На сутринта имаме махмурлук и пак псуваме. Заради махмурлука.

# 4
  • Мнения: 8 769
Защо сме такива ,роптаещи,мърморещи,недоволни и същевременно свити,нерешителни,търпеливи?Какво ли е наред в живота ни и в държавата ,като се започне от некадърни лекари,липса на достатъчно дет.градини,безхаберно здравеопазване и........................... можем да си изброяваме още мноооого,но само толкова,до тука,а решителността и радикалната промяна на нещата остава преборена от ОВЧЕДУШИЕТО.Защо?
Чете ли "Хрониките" на Стефан Цанев.
Ако не-прочети ги, ще ти станат ясни много работи и ще се откажеш да пускаш подобни теми.  Wink

# 5
  • Мнения: 2 673
Робското самосъзнание и очакванията някой друг да ни оправи.
Вдигаме революции само на ракийка и салатка в кухнята. На сутринта имаме махмурлук и пак псуваме. Заради махмурлука.



аз НЕ разбрах защо на шИфьорите от градския транспорт вдигнаха безапелационно заплатите, а на ПИРоговци  - не newsm78

# 6
  • Мнения: 920
Робското самосъзнание и очакванията някой друг да ни оправи.
Вдигаме революции само на ракийка и салатка в кухнята. На сутринта имаме махмурлук и пак псуваме. Заради махмурлука.


А вече - във форумите.

# 7
  • Мнения: 183
Защо сме такива ,роптаещи,мърморещи,недоволни и същевременно свити,нерешителни,търпеливи?Какво ли е наред в живота ни и в държавата ,като се започне от некадърни лекари,липса на достатъчно дет.градини,безхаберно здравеопазване и........................... можем да си изброяваме още мноооого,но само толкова,до тука,а решителността и радикалната промяна на нещата остава преборена от ОВЧЕДУШИЕТО.Защо?
Чете ли "Хрониките" на Стефан Цанев.
Ако не-прочети ги, ще ти станат ясни много работи и ще се откажеш да пускаш подобни теми.  Wink
Не съм чела книгата,но ще я намеря и прочета,но не мога и не искам да се примирявам с такава действителност,то кой ли ме пита де newsm78,ама...............все се обединяваме при някоя трагедия иначе.................."мълчанието на агнетата".

# 8
  • Мнения: 984
Интересното е, че като пък тръгнеш да си търсиш правата, повечето срещу чието действие или бедействие възставаш ти казват нещо от сорта: "За какво се заяждате?" или цитирам: "Ти луда ли си ма?! Къде си тръгнала с това дете в тая жега?!". Или ти казват нещо такова "Я, си трай, какво се ядосваш за глупости!" или "Каквото и да кажеш няма да промениш нещата!"
Ммдамм - за едни такива работи всъщност става дума.

# 9
  • Мнения: 183
Робското самосъзнание и очакванията някой друг да ни оправи.
Вдигаме революции само на ракийка и салатка в кухнята. На сутринта имаме махмурлук и пак псуваме. Заради махмурлука.

Демек все си псуваме #Crazy биииииииииииип!!! Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 183
Робското самосъзнание и очакванията някой друг да ни оправи.
Вдигаме революции само на ракийка и салатка в кухнята. На сутринта имаме махмурлук и пак псуваме. Заради махмурлука.


А вече - във форумите.
Там сме мноооого силни Mr. Green

# 11
  • Мнения: 5 622
манталитет.....

# 12
  • Мнения: 920
Защо сме такива ,роптаещи,мърморещи,недоволни и същевременно свити,нерешителни,търпеливи?Какво ли е наред в живота ни и в държавата ,като се започне от некадърни лекари,липса на достатъчно дет.градини,безхаберно здравеопазване и........................... можем да си изброяваме още мноооого,но само толкова,до тука,а решителността и радикалната промяна на нещата остава преборена от ОВЧЕДУШИЕТО.Защо?

Не знам вие защо сте. Аз не съм. 

# 13
  • Мнения: 836
Както казваше баща ми за повечето: "мъртви души".
Липсва един втори Левски...

# 14
  • Мнения: 3 146
Ако някой си мисли, че от Стефан Цанев може да му стане ясно, каквото и да било, значи просто влиза в общия куп на роптаещите...

Общи условия

Активация на акаунт