Защо вече не харесва къпането?

  • 449
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 630
Моята сладурка допреди 2 месеца се къпеше с голямо удоволствие, даже на моменти се сърдеше, че я изкарвам от водата. После, не знам какво стана. Първо спря да иска да седи в коритото и я прехвърлихме директно в банята да я къпем с подвижния душ. Лошото е, че като не иска да седне, не мога да я къпя сама, а винаги трябва помощ. И още по-лошото е, че почва един рев, ужас направо.  Като приключим и взема хавлията, веднага се ухилва сякаш допреди секунди изобщо не е ревала.  На какво може да се дължи всичко това?

# 1
  • Мнения: 4 784
И ние с Калоян го имахме този момент, но сега нещата си се върнаха по старому и пак се радва на водата. Явна е моментно състояние, защото нищо не сме правили по въпроса, просто посъкратихме процеса на къпането и в един момент той пак почна да се радва на водата.

# 2
  • Мнения: 4 496
И ние бяхме така.После преместих коритото в банята,да си шляпка в него на воля,дадох му и малки пластмасови кофички.Но пък все още имаме проблем с миенето на главата.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Не харесва къпането като цяло или миенето на главата?
Понеже и сина ми мина през това, но се плашеше по-скоро от водата, която минава по лицето му.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 967
И ние с Калоян го имахме този момент, но сега нещата си се върнаха по старому и пак се радва на водата. Явна е моментно състояние


ТАКА БЕШЕ И С КОСИ Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 456
И ние сме имали такъв период.

# 6
  • Мнения: 668
Не харесва къпането като цяло или миенето на главата?
Понеже и сина ми мина през това, но се плашеше по-скоро от водата, която минава по лицето му.

Все едно за моята дъщеричка говориш - всеки път плакнем главата с уговорки, с писъци и ревове. А иначе в коритото или под душа може да се шлапка с часове. Дано да отмине и това и да свикне детето.  Simple Smile

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Минахме го този период,но при нас тръгна от миенето на главата.Сега пак мрънка като мием глава,но влиза с желание.

# 8
  • Мнения: 625
Напълно те разбирам,при нас точно на същата възраст се случи същото нещо.И до скоро не обичаше банята.Мисля,че се страхуват от водата ,която им нахлува в очичките и нослетата и изпадат в ужас.Затова опитай с игра и леко и вниматлно миене на главата с поливане,а не с душа.Успех!!!

# 9
  • Мнения: 630
Не харесва къпането като цяло или миенето на главата?
Понеже и сина ми мина през това, но се плашеше по-скоро от водата, която минава по лицето му.
Да, не харесва къпането като цяло. Още щом доближим коритото и започва да реве и да се дърпа.  А преди дори с миенето на главата не сме имали проблем, просто с голямо удоволствие се къпехме.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 907
Може от нещо да се е уплашила - от водата или пък да се е подхлъзнала примерно  newsm78. При Вики го имаше този момент - подхлъзна се веднъж на мокрите плочки и после няколко дни ревеше като бесен като го водехме в банята. За щастие много бързо го преодоля. Какъв съвет да ти дам newsm78 ...  залъжете я, ако можете, с някакви играчки в коритото, с някой любим предмет - да приеме цялата процедура като игра.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 217
Не харесва къпането като цяло или миенето на главата?
Понеже и сина ми мина през това, но се плашеше по-скоро от водата, която минава по лицето му.

същата работа и затова не ще да влезе в банята - нали и главата ще миеме....

# 12
  • София
  • Мнения: 6 011
Моят син пък не обичаше да се къпе до 6-месечна възраст почти.Голям рев беше.Добре,че порасна и този период отмина.
Обаче нямаме никакъв проблем с миенето на главата,за разлика от повечето от вас.Мия му косата в полегнало положение,на шезлонг.Гледам да не му мокря лицето,мия я с подвижния душ.Накрая с влажна ръка му измивам и лицето.Никога не е минавала вода от душа през лицето му.

# 13
  • Мнения: 5 393
Имахме такъв период с Ивайло.Общо взето премина бързо-за около 10тина дни.Предполагам,че беше свързано с включването на подвижния душ в употреба и първите опити да го къпя прав,а не в коритото.

Общи условия

Активация на акаунт