Отговори
# 15
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Няма хапане - има сукане.
Образува се вакуум между езика, небцето и горната устна.
Новородените са без зъби, но дори и когато поникнат, зъбите не участват.

# 16
  • Мнения: 264
Кърменето е приятно и изобщо не е задължително да се разраняват зърната или да има каквито и да било проблеми. Това си е нещо съвсем естествено и нормално и повечето бебета се справят отлично с това задание. Освен това явно им е кеф, щото и дъщеря ми и сина ми издаваха такива звуци на удоволствие докато сучеха, че чак да ти е кеф, че на тях им е кеф.  smile3504

# 17
  • Мнения: 1 924
Абе ей,на нас сега като ни е приятно и нежно,това не значи, че всичко е песен Laughing

В първите дни изпитвах лека болка в началото, когато бебето обхващаше зърното и ареолата; а сега понякога усещам леко боцкане,когато млякото слиза.
Но в сравнение с това,което изпитах при раждането, това са някакви микро-болчици, хич не ме впечатляват Laughing

Та, възможно е в началото да има малко болка, но в повечето случаи,ако боли силно, това е признак,че бебето не е захапало добре !

# 18
  • София
  • Мнения: 10 825
Боли.... ако не поставяш бебето правилно и се образуват рагади. Аз ревях при всяко кърмене почти 2 месеца това, защото съм много умна и не бях прочела нищичко по въпроса докато бременеех и в началото след като родих Embarassed Иначе е много приятно и много лесно.

П.П. Наистина много се ожаднява по време на кърмене. Винаги гледах да имам чаша с вода под ръка Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 924


Наистина много се ожаднява по време на кърмене. Винаги гледах да имам чаша с вода под ръка Simple Smile

Аз-цяла бутилка от литър и половина Blush

# 20
  • Мнения: 1 477
Имах кърма само два дена и слава богу!!!Малкия лакомник ми беше причинил такива щети само за 12 кърмения че не ми се мисли ако бяха повече.Истината е че трябва да се подготвят гърдите за този иначе приятен процес особенно ако нямаш добре оформени зърна

# 21
  • Мнения: 3 760
Ако боли, значи бебето не е поставено правилно на гърдата. С оправяне на позата болката изчезва. Ако позата е лоша (и съответно захапката на бебето) се стига до сериозни разранявания. В първите дни слизането на млякото може да се усети като по-лека или по-силна болка, но това е само в началото и е съвсем краткотрайно (около минута).
От един момент нататък кърменето става невероятно отпускащо и приятно. Виждала ли си кърмеща котка? Мърка, разперва пръсти, а физиономията й изразява абсолютно блаженство  Peace От един момент нататък (май след 5-6 месец на бебето) и на мен ми иде да мъркам  Laughing
Колкото до физическото захапване - такова няма, освен ако бебето не си играе (става въпрос за голямо бебе - след 6-7-ми месец). Пробвай да си смучеш палеца! Хапане няма, тъй като натискът се осъществява от езика и небцето.  Peace
Гърдите не трябва да се подготвят за кърмене. Всякакво обтриване с кърпи (за спирт да не говорим) има по-скоро отрицателно въздействие. Може превантивно зърната да се мажат със специалните продукти (свръх пречистен ланолин за кърмачки; Лансинох, Гармастан, крем на Авент и т.н.) - няма да навреди, но е излишно.

# 22
  • Мнения: 4 300
Мисля че се пропуска фактът, че в началото ( първите 4-5 дни) след раждане болката идва и от контракциите на матката. При мен поне това беше болезнено.

# 23
  • Мнения: 1 924
Мисля че се пропуска фактът, че в началото ( първите 4-5 дни) след раждане болката идва и от контракциите на матката. При мен поне това беше болезнено.

Да,пропуснах да го спомена.И при мен беше болезнено, но отминава, а и мисълта, че матката се свива по-бързо е много приятна Grinning

# 24
  • Мнения: 5 393
От заглавието се разбира, че нямам опит с това. Embarassed

Но ми е любопитно newsm78

Мен ме боля много първите 3-4 слагания на гърдата.Ама наистина ме боля-не от рагади, а просто от факта,че не ми бяха отпушени добре каналите.Но предполагам,че сама съм си виновна, не направих никаква предварителна подготовка на гърдите си. Или може да е било от операцията,но....както и да е. Иначе не боли изобщо.Рагадите са неприятни, но при правилно третиране и поставяне на гърдата могат да се избегнат.
Кърменето за мен беше един много приятен и незабравим момент от живота ми с бебето.Надявам се и ти да се чувстваш така.Успех  bouquet

# 25
  • Мнения: 5 178
Както каза някъде Бу - "Ако кърменето и секса бяха неприятни, човекът щеше да е изчезнал." Grinning
Адски добро изказване  smile3501 smile3501 smile3501

# 26
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
В началото ме болеше - и зърната, и целите гърди. За да не се препълват, а също и за да се отпушат добре каналите ставах нощем в болницата и се цедях в коридора. Това много ми помогна и за няколко дни всичко си влезе в релси.

# 27
  • Мнения: 758
Дотук всичко звучи добре, но при мен беше по-трудно. Свикнах с кърменето чак след 3 месеца. Преди това беше люта борба - рагади, запушени канали..нон стоп. Първите 2 месеца ревях и стисках зъби почти непрекъснато. Бях си подготвила зърната уж със крем на Авент, но мога да кажа, че няма ефект. Ефективен е повече на по-късен етап, когато кожата е протъркана и разранена, да я омекоти. Мисля, че това че кожата е нежна всъщност предизвиква болката. Но така е, докато загрубее.  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 737
Да, може да боли в началото. Не самото сукане, а рагадите, които се получават при някои жени. Те минават и всичко си идва на мястото.

Споделям това, защото имам приятелка, която е кърмила около месец, защото е получила такива рагади, боляло я, докато всички останали кърмачки споделяли с нея колко е приятно. Така тя решила, че само при нея нещо не е наред и това ще продължи докато не спре да кърми. Никой не и е обяснил, че рагадите минават и количеството на кърмата се регулира и гърдите не са като 2 врели камъка вечно. Остана учудена като споделих, че и при други жени го има и че първия месец е трудния.

# 29
  • Мнения: 8 242
Ако боли, значи бебето не е поставено правилно на гърдата. С оправяне на позата болката изчезва. Ако позата е лоша (и съответно захапката на бебето) се стига до сериозни разранявания. В първите дни слизането на млякото може да се усети като по-лека или по-силна болка, но това е само в началото и е съвсем краткотрайно (около минута).
От един момент нататък кърменето става невероятно отпускащо и приятно. Виждала ли си кърмеща котка? Мърка, разперва пръсти, а физиономията й изразява абсолютно блаженство  Peace От един момент нататък (май след 5-6 месец на бебето) и на мен ми иде да мъркам  Laughing
Колкото до физическото захапване - такова няма, освен ако бебето не си играе (става въпрос за голямо бебе - след 6-7-ми месец). Пробвай да си смучеш палеца! Хапане няма, тъй като натискът се осъществява от езика и небцето.  Peace
Гърдите не трябва да се подготвят за кърмене. Всякакво обтриване с кърпи (за спирт да не говорим) има по-скоро отрицателно въздействие. Може превантивно зърната да се мажат със специалните продукти (свръх пречистен ланолин за кърмачки; Лансинох, Гармастан, крем на Авент и т.н.) - няма да навреди, но е излишно.

 Hug

Общи условия

Активация на акаунт