За Дюни

  • 13 782
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 320
Имам питане - бил ли е някой там тази година и какви са условията за почивка с малко бебе /5 месеца/. Нямам много време, за да преровя старите теми, затова, моля, ако някой е бил да сподели. Конкретно ме интересува комплексът подходящ ли е за разходки с количка - например има ли много стълби, свързващи алеите? Как се решава проблемът с приготвянето на бебешката храна - ние сме на адаптирано мляко - все още стерилизирам бутилки, така както и за всяко ядене ми трябва топла вода.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 849
Преди седмица бяхме (аз, Димана - на 11 мес. и таткото) и съм супер доволна. Бяхме в х-л Белвил и до плажа стигахме за 5 мин с количката. Има много алеи и място за разходки. Персоналът е страшно любезен, така че няма проблем да ти стоплят вода или да си стерилизираш шишетата. Питаи нещо ако се сетиш. Аз после пак ще ти пиша, като си стигна до мия комп, че сега се мъча на фонетика

# 2
  • Мнения: 1 320
Резервирах за Марина бийч. Надявам се да няма проблем с бебешката манджа Simple Smile
А ресторантите климатизирани ли са?
И как стои въпросът с храната за възрастните-закуска, обяд, вечеря и междинни яденета в определени часове или може да седнеш и да си поръчаш торта в някоя сладкарничка извън определените часове? /За основното хранене ми е ясно, че ще е под час Simple Smile/

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 849
О, там не пестят храната. Не може да отидеш в сладкарница, щото няма такава, но храна има през целия ден. Основните закуска, обяд и вечеря, плюс късна вечеря в 12 часа вечерта са отрупани с храна. Освен това има междинни хранения в ресторантите, плюс сандвичи, които се предлагат на една сергиика на алеята от Марина бийч към ресторанта под тополите. Препоръчвам ти да си напрваите резервация за Италиански расторант - те са два, но менюто е еднакво. Лазанята е хубава, а рибата на скара единят път беше лаврак, а другия - ципура. Агнешкото също е много крехко. Напитки - през целия ден. Изобщо храната е отлична, разнообразна, качествена и в огромни количества. Точно до Марина биич е единият от основните рестронти и бар. Ако стаята ви е на нисък етаж си вземи бейбифон, защото ще може да си седите  долу, да си пийвате и хапвате и да слушаш бебчо. Климатик незнам да ли има в редторантите, защото те са постоянно отворени, но на терасите е много приятно. Аз бях в най-големите жеги.

# 4
  • Мнения: 1 320
Елиона, много ти благодаря за информацията!  bouquet

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 849
Дано информацията, която ти дадох да се потвърди и при вашия престой и да си доволна. Приятно изкарване и пиши като се върнеш как е в Марина бийч. Peace

# 6
  • Мнения: 493
как вървят цените в Марина бийч и в х-л Белвил ?

# 7
  • Мнения: 1 320
Мога да кажа цени само за Марина Бийч. Цена на рецепция 145 лв/човек на ден без ДДС. Цената, която аз получих е 140 лв/човек на ден с всички такси, през някакъв германски туроператор.

# 8
  • Мнения: 234
Привет момичета! За мен и моето семейство най-добрата почивка на море в България е на Дюни. /Не е реклама/Ходим от години там/писала съм в по-старите теми/.Тази година бяхме в хотел Марина бийч и към края на август отново ще отидем за седмица.Условията са чудесни за почивка и за големи и за малки дечица вкл. бебенца.Това което ми направи много -добро впечатление е ,че в комплекса се обслужват с приоритет българи.
мисля ,че няма да съжалявате ,че сте избрали това място за почивка.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мога да кажа цени само за Марина Бийч. Цена на рецепция 145 лв/човек на ден без ДДС. Цената, която аз получих е 140 лв/човек на ден с всички такси, през някакъв германски туроператор.

Би ли споделила по-подробно, как си направи тази резервация?

# 10
  • Мнения: 234
Аз резервации си правя чрез "Калисто травел"135,00лв на ден беше юли месец х-л Марина бийч

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 849
Момиче, как изкара на Дюни? моля те, дай малко инфо за резервацията през немски туроператор! Praynig

# 12
  • Мнения: 1 320
Все още не сме заминали. Ще пиша щом се върна.
За резервацията: препоръчаха ми Турист сервиз холдинг, обадих им се и те ми направиха резервацията. Доколкото виждам от сайта им и документите, които имам, те са представители на ТУИ и резервацията е през тях. Как точно става нямам идея, защото аз се обадих в офиса им в София. Казаха, че правят резервацията през Германия, имам ваучер, който очевидно е печатан там /много е интересен - едно книжле с напечатано име на мъжа ми, жалко, че не разбирам немски Simple Smile/. Та така. Повече отзиви нямам, до тук хората се справиха добре, направиха ми приятно впечатление, дано няма издънка и със самото пътуване. Simple Smile.
Ето това трябва да е сайта им: www.tourist-service.com

# 13
  • Мнения: 7 640
и да напишете какво включва ол-инклузива освен храна

# 14
  • Мнения: 1 320
Да разкажа как беше в Дюни. Разбира се, останахме много доволни. Всичко беше на ниво: обслужване, храна, хотелът, абе всичко. Единствената ми забележка е към предоставяне на хавлии за плажа - искат депозит от 20 лв. Добре, но никъде не е обявено, та трябваше в най-големия пек да циркулирам рецепция-плаж и това ме ядоса доста. Накрая теглих една на хотелските хавлии и си взех моите. Като цяло ми се стори безумно да им давам 300 лв на нощ и да ми искат 20 лв депозит, ама нейсе. Къде по-лесно е да се дадат карти, които трябва да върнеш при напускането, пък като не ги върнеш - ми да ти съберат тези 20 лв. Simple Smile

Обстановката - стаята е много просторна и много удобна. Почистването е всеки ден, бельото сменяха през ден-два /не запомних Simple Smile/. Камериерката беше много любезна. Всяка стая има голяма тераса /но не и голяма сушилка за дрехи, което може би е оправдано с оглед на това, че си взимаш всеки ден чисти хотелски хавлии за плажа Simple Smile/. Четири асансьора, рядко се чакаше дълго.

Храната - чудесна и разнообразна. Всеки ден имаше поне по 6 ястия с месо и още толкова вегетариански. Разнообразие от салати и десерти. Десертите бяха сухи и не по нашия вкус, но това не променя факта, че ги имаше в големи количества. Също така - изобилие от плодове. Напитките също не бяха лоши /е, вярно не се напивах от бирата, а мен бързо ме хваща, но пък беше студена Simple Smile/. Имаше и любимата ми безалкохолна напитка, коктейлите не бяха никак лоши. Ресторантът е огромен и просторен, климатизиран е. Не ни се е налагало да чакаме за маса, самите маси се почистват веднага и не е необходимо да търсиш кой да свърши тази работа. Като цяло прави впечатление, че там не пестят от персонал - има сервитьори, които се грижта за масите, хора, които се грижат за храната, други - за напитките, жени, които почистват пода. Готвачи приготвят скара пред теб /или палачинки на закуска/ и това се случва през цялото време, докато трае съответното хранене. Храната се прибираше наистина след последната минута от определеното време /не по-рано/ и до последно беше в достатъчни количества /не свършваше един час след отваряне на ресторанта Simple Smile/. Много ми допадна идеята за късна закуска, както и за късна вечеря /от нея не се възползвахме, но мисълта, че я има е успокояваща Simple Smile/. Можеш да хапваш в който искаш ресторант в комплекса с изключение на тези в Марина Палас, ако не си настанен там. Особено разнообразна беше храната в Меджик ресторант-там направо ми се взе акъла и падна голямо преяждане. В ресторантите ала карт се чувстваш като във всеки нормален ресторант /те не са на самообслужване/, въпреки че нищо не им плащаш, никой не е сърдит, нацупен и обслуждването е все така добро.
Имаше и детски ресторант, но до него не стигнахме.

Анимацията - има я целодневно и вечерно, но е на немски Simple Smile. И то на развален такъв Simple Smile. Но както и да е. Имаше българска вечер и тогава разбрахме, че аниматорите владеят и родния език Simple Smile. За детската анимация нищо не мога да кажа, защото сме малки още и се самоанимираме Simple Smile.

Плажът - голям и чист. Шезлонги, чадъри, дюшечета за шезлонгите, плажни кърпи влизат в инклузива. Недостатък - немците ставаха в 6 и запазваха всички шезлонги около басейна. Басейнът беше голям и чист, има детска секция, която е на нива, за различни по възраст деца Simple Smile.

Обслужването - както вече казах, няма забележки. Всички бяха мили и внимателни. Е, девойките на рецепцията са малко разсеяни, ама може да им се прости. Целият персонал е усмихнат и приветлив. Има достатъчно детски столчета в ресторанта. Никъде за нищо не ти се налага да чакаш. Изобщо - не са пестили от персонала. Като цяло курортът е пригоден за майки с колички и с малки деца. Най-удобният хотел е Марина бийч, защото е най-близо до плажа.
Това се сещам. Simple Smile. Изводът за мен е, че хотелът и респективно комплексът си заслужава всяка похарчена стотинка за престой.

Общи условия

Активация на акаунт