Пъпна връв обвила на възли новородено -въпроси

  • 5 549
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 498
Здравейте момичета, за съжаление и на мен ми се наложи да се включа в темичката ви. Ето накратко и моята история. Преди около три седмици родих моята дъщеричка Цвети, в края на 37г.с. с мерки 1700гр. и 44 см.Знаете, какъв е шока, никой нищо не ти казва, чакат се изследвания и т.н.Обяснението което получих за миниатюрното бебе, беше много пъпна връв обвила на възли плода. Всички казват, че е бебе с късмет, защото ако не тръгнала да излиза по-рано е щяла да се задуши сама много скоро. Изкара две седмици в кувиоз, много прегледи, антибиотици, защото аз съм си ходела два дни с изтекли води/след прегледа за разкритие ми изтекоха, но никой не ми повярва и ми казаха, че това било някакво течение, поради простата причина,че нямах контракции, само ме болеше ниско долу, без да ми се втвърдява корема и така дори и като раждах, явно трябва да пишат в някоя книга по медицина/и само два дни на кислородна палатка. Засега всички казват, че е добре и си е доносена за седмиците, но е хипотрофична.В момента вече сме на легло и се храним с биберон като големите бебета  Joy hahaha Joy.
Интересуваме възможно ли е тази намотана около бебето пъпна връв да се види на видеозон, защото чесно казано ме е страх вече да ходя на гинеколог.Още от края на 6 месец, знаех че ще очаквам малко бебе. В началото на 8 месец, даже ходих на 3D ехограф и тя ми каза спокойно 2700гр. бебе ще родиш, а то кво излезе 1700гр.Как е възможно да не се види това, нали уж е съвременна апаратура и големи специалисти?
Моля всички мами минали по моя път да се отзоват на помощ   bouquet

# 1
  • Мнения: 49
Здравей elissee!!!Съжалявам,че трябва да преживееш всичко това!Дано бебо занапред да е добре и много да ви радва!но изпаднах в чуденка - как  твоят гинеколог не е видял това??? i най вече на 3Dехограф???Как е възможно да не се види това, нали уж е съвременна апаратура и всички са  големи специалисти?Съжалявам,че не мога да ти помогна-но искрено се надявам всичко да е наред с ЦВЕТИ!!!

# 2
  • Мнения: 1 685
elissee къде ходи на прегледи при кого? странно как не са видяли че детето е така обвито в пъпната връв.на 3D ехографа при Калчева ли ходи? newsm78

# 3
  • Мнения: 498
Проследяващия ми гинеколог беше Ризова, там не ми се коментира, малко в повече я мързи да гледа, но все пак ме беше предупредила, че бебето ще е малко. Добре, че беше тя, защото щях да си родя вкъщи, тъй като никой не ми вярваше, че раждам, защото корема не ми се втвърдяваше, а само ме болеше ниско долу, като при болезнен мензис.
На 3D ехограф ходих при Калчева в началото на 8 месец/което значи, по прости изчисления, че бебето е спряло да се храни от 7 месец/  и понеже ехографа показваше, че бебето изостава три седмици, каза да си направя запис на тоновете, за всеки случай, гледаше и пъпната връв и каза, че е идеална и бебето се хранело отлично. И аз родих едно отлично хранено бебе, тежащо 1700гр. в 37-38г.с.. Направих си и запис на тоновете и всичко беше ок.

# 4
  • Мнения: 1 685
elissee кога ще си взимате малката? пиши тя как е

# 5
  • Мнения: 498
GERI днес се оглеждах за теб, не знам дали си ходила, има само една майка която не познавам. Ние сме във втори бокс. За изписване трябва да стане 2600, ние ударихме 2000, но има още време. Не бързам и спрях да се надявам на някакви ранни срокове, защото това все ме докарваше до плач. Бебето се казва Цветелина, а аз съм Елена, другото бебе, което е в бокса е изоставено, така че само аз ходя на свиждане. Ако се засечем на свиждане, ако искаш се обади .
Стискам ви палци, скоро да се гушкате с малкия Жорко вкъщи.

# 6
  • Мнения: 1 685
моя жорко е в първи май но не съм сигурна.аз съм мургавичка с дълга коса .жорко вече е 2 250 и скоро си идва  Hug а в сряда ще му гледат главицата на ехограф и съм малко притеснена.и на теб ти е трудно мила но още малко и ти ще си с твоето момиченце  bouquetднес ходих но сестрите имаха много работа и ме помолиха да бъда по бърза със свиждането

# 7
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Да можело да се види пъпната връв, но от хора, които разбират от гледане на ехограф.

# 8
  • Мнения: 585
Най-добре се вижда пъпната връв на 4д ехограяф , мисля че само той - прави цветен доплер във Варна единственият лекар който гледа това на достатъчно добър ехограф и може достатъчно ясно и със сигурност да потвърди има или няма усукване на пъпната връв се оказа че е Давидков, прегледа му последно беше  70 лв, на 3д ехограф знам че също може да се види усукана пъпна връв и да се проследи дали се храни бебето , но специалиста определено трябва да е добър във доплер изследването за да изтълкува правилно това което вижда .

# 9
  • Мнения: 498
Благодаря момичета за отговорите. Сега като за стотен път си преповтарям прегледа на 3Д и си спомням, че ми казаха че бебето се храни много добре и пъпната връв е ок. Явно проблема не е в апарата, а в диагностика. Поне ще знам там да не повтарям, някой ден и без това прегледа е 70 лв, поне да си заслужаваше парите.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И аз смятам,че може да се види омотана пъпна връв само на 4D.И моя Павел беше омотан два пъти около врата,но разбрахме чак като започнах да раждам,никой преди това не беше видял.За щастие не е било толкова сериозно положението както при вас.Благодарение на бързата реакция на доктора дребния се роди само със спукани капилярчета в очите,защото беше започнал да се задушава.
Важното е че започвате да се съвземате,а щом вече е сучете бибата значи всичко е наред.

# 11
  • Мнения: 24
Пъпната връв е структура , в която има 3 кръвоносни съда - 1 вена и 2 артерии. Тя служи за пренос на кръв от плацентата към бебето. Кръвоносните съдове са жизнено важни за бебето и затова природата се е погрижила да ги защити максимално. Съдовете са обвити с тъкан наречена "Вартонова пихтия".
Тази тъкан е с еластичност и консистенция на гума и достатъчно добре пази артериите и вената от прегъване, респективно  от прекъсване на кръвотока.
Не че е невъзможно да се случи, но т.нар.от майките  "удушаване" на бебето по време на бременността е много рядко. /1:3000-1:4000 брем./
От друга страна, с напредъка на технологиите, ние все по-често виждаме преди раждането как бебетата са увити по най-различен начин с пъпната си връв. Това става с  различните форми на доплер ултразвуково изследване.  Пак с тази методика  може достатъчно добре да се прецени каква е скоростта и количеството на кръв преминаваща през артериите и вената на пъпната връв, респективно дали има усукване прегъване и възли, пречещи на кръвообращението. 
Рисков момент в описаната ситуация може да е единствено раждането и то ако тази особенност се запази дотогава, и то само ако по време на едно нормално раждане не се прави т. нар мониториране на плода. Мониторирането е една друга технология , с която следим постоянно детските сърдечни тонове, движенията на плода и маточните контракции.  Тя дава възможност да се регистрират навреме проблеми с пъпната връв и съответно да се извърши своевременно цезарово сечение.

# 12
  • Мнения: 202
Моето момче се роди в 36гс и също се роди с истински възел на пъпната връв той също като се роди казаха,че е с късмет , защото ако не е тръгнал да излиза по рано едва ли е щял да оцелее до термина на раждането,родих го 2 450 и 47 моята АГ също твърдеше че ще родя много едро бебе и въобще не беше видяла ,че пъпната връв е вързана и ,че до бебето не достига достатъчно кислород и храна, добре,че ми истекоха водите по рано да чукна на дърво сега всичко е наред и вече сме на 2г. и 6м.Успех.

Общи условия

Активация на акаунт