Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 229 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 78 отговора

Здравейте мами !Ние  живеем в двустаен апартамент(ново строителство) с чиста жилищна площ от 62 кв.Всекидневна-30 кв. , спалнята 15.5 кв.След 3-4 год. живот и здраве мислим да преградим всекидневната и да направим 2 стаи- спалня-10 кв. и всекидневна-20 кв. имаме 1 тераса -4 кв. и 1 баня+ тоалетна -4 кв., другото коридор=Малко е тясно е яно за толкова стигнаха паричките  за жалост smile3518 .Давайте , вие сте.Тясно ли ви е ? Как ще процедирате за в бадеще!
Цитирай

BE, 2260

И при нас положението е същото +-2-3 квадрата.
Отсега нататък ще ни е доста тясно, но не мисля да преграждаме хола, защото ще се получат 2 кибритени кутийки, а аз обичам простора и сикам холът да си е хол.
Засега всички ще спим в спалнята, докато си решим жилищния проблем Rolling Eyes
Цитирай

София

И ние сме в същото положение Rolling Eyes.НО- за толкова стигнаха пари4ките. здраве да е  HugМОже пък да спе4еля от тотото и да се разширим Wink
в момента ремонтираме и обзавеждаме въпросното жилище, но колкото и да умувам, няма как да "изникне" още една стая.Не оби4ам претрупавнето , така 4е- ще спим  в спалнята с малката още година-две, и после тя е се превърне в детска , а ние ще се изнесем на идвана в хола Rolling Eyes.Давайте идеи какъв диван да си купя за целта( ежедневно спане) и за мебели в спалнята, так 4е, да не се налага генерална промяна след  някоя година, когато ще се трансформира на детска newsm78.Все пак не са евтини мебелите, а не ми се дават мнгоо пари, които скоро ще са непотребни
Цитирай

София

И нашето е двустайно. В момента правим кухнята в хола, че е по-голяма стаята, а пък кухнята ще стане спалня. Другата голяма стая, вече е детска.
Цитирай

София

Давайте идеи какъв диван да си купя за целта( ежедневно спане)

Какъвто и да си купите, ще го намразиш много бързо Smile
Прекарах три години на диван в спалнята. Е, колкото и да е удобен, не е като истинска спалня. Пък и е прекалено голям, така, че не става да го остаявя в стаята на детето. Така, че купи си възможно най-евтината спалня, която да прежалиш по-късно, отколкото диван. Ще си много по-доволна.
Цитирай

София

Мерси за съвета. Ясна ми е тази перспектива Rolling Eyes и знам 4е не е най-уда4ния вариант, но  така ил ина4е след някоя година ще трябва постоянно да спим на диван в хола. Та- търся именно за там. ПО възможност ъглов newsm78
Цитирай

И ние сме в двустаен, но за сега сме двама.Нашият вариант след време  е хола да го направим с плъзгаща врата за да стане спалня и детска, а спалнята да е хол.
Цитирай

София

Ние живеем в двустаен, строен преди 70 години. Холът е преходен към стаята. Разделен е визуално на две и в дъното е нашата спалня, децата имат собствена стая. Банята беше дълга и широка метър и половина, разширихме я с един метър за сметка на стаята, която беше мн. голяма. Хубавото е, че кухнята е отделно помещение с балкон. Не обичам остъклени балкони и сме го оставили отворен и с цветенца. Обичам си къщата, въпреки, че е малка, аз съм родена в този дом и ми е мил, но след 4-5 години най- много ще трябва де се преселим на по-широко...
Цитирай

В града на хумора...

И нашето е двустайно. В момента правим кухнята в хола, че е по-голяма стаята, а пък кухнята ще стане спалня. Другата голяма стая, вече е детска.
Абсолютно по същия начин постъпихме след дълги размишления и планове и сега сме мнооооого доволни . Апартамента е със същата си квадратура но някак ни стана по-широко по-удобно и по-практично.  Hug
Цитирай

Ние не живеем в двустаен апартамент, дори в апартамент не живеем, но съм запалена по интериорния дизайн  Smile
Ето от мен идеи за двустайни апартаменти:

1) http://www.ivd.ru/document.xgi?id=5294

2) http://www.ivd.ru/document.xgi?id=5328

3) http://www.ivd.ru/document.xgi?id=5333 - тук вместо кабинет може да направите детска стая

4) http://www.ivd.ru/document.xgi?id=5669

В интернет има много, ама много идеи и планировки на жилища, просто трябва да се разровите  Smile
Нямам много време в момента, за да потърся, а се сещам за още една планировка, която ми направи голямо впечатление.
Значи кухнята си остава кухня и трапезария, спалнята става детска, а холът се разделя с една много ниска декоративна стена, която е близо и успоредна на прозореца. Зад стеничката е скрита спалнята, която гледа към прозореца, а от двете страни на стеничка се минава спокойно.  Холът с импровизираната спалня стилово и цветово са едно цяло. Остава достатъчно място за диванче или ъглов диван, олекотена секция с телевизор в хола.
Цитирай

София

Всичко е 4удесно , но за стандартните двустайни апартаменти.В новото строителство 4есто няма отделена кухня, която да се превърне в каквото и да било Rolling Eyes.Тогава вси4ки тези интериорни решения остават....ме4та
Цитирай

София

Не живеем в двустаен апартамент, но за хола търсехме подходящ диван с механизъм за гости евентуално. Тъй като ще ви се налага да спите всеки ден на него ви предлагам да вземете от тези видове, които даже не се разпъват, а се ползва една по-дълга табуретка, която се подрежда и става цялото спалня. Т.е. ъглов диван + тази табуретка. Но проучете въпроса с удобството как е..важно е. А и все пак ви пожелавам да е за кратко и да смените скоро двустайното жилище с по-голямо   bouquet
Цитирай

Ние пък имаме приятелско семейство, които са направили по много интелигентен начин гарсониера на двустаен - мисля, че  добра идея и за двустаен с по-голям хол.
Техният апартамент има кухня и доста голяма продълговата стая. Тази стая са разделили по средата със секция до тавана. Към прозореца и балкона са устроили доста прилична детска стая /с легло, скрин, малка секцийка и малък кът за игра. Вътрешната част е образувана от лицето на въпросната преградна секция, разтегаем диван, масичка и фотьойли. Много е удобно и дори не се усеща, че става въпрос за 1 стая.  Е, доколкото знам става дума за гарсониера над 50 кв.
Всъщност, идеята е добра и за двустаен с подобен по-голям хол - там може кухнята да си остане кухня, спалнята да се ползва за и за детска, а холът да се прегради така и да стане хол+спалня.
Удачен вариант е и ако има тераса пред кухнята - тогава терасата става кухня, кухнята всекидневна/хол, а холът и спалнята могат да се ползват като 2 самостоятелни спални.
Ние сме в доста по-голямо жилище, но също се интересувам от подобни преустройства, защото планираме след няколко години да имаме 3-то дете и тогава ще имаме нужда от някакво преустройство, за да се получи още 1 детска стая.
Та, ще следя темата с интерес.
Цитирай

Sofia

azaf, това е добър вариант според мен, ако прозорците са по дължината на хола. В противен случай стаята става доста тъмна. Свекърите така са преградили хола, за да се отдели малък кабинет, даже секцията не е до тавана и пак ми се струва тъмно.
Вкъщи пък (засега сме в едностаен) балконът пред хола е преустроен на кухня, холът не е преграден, хем е южен и пак ми е мрачен. Вече се замислям дали не е в мен повредата.  Smile
Иначе и ние си търсим апартамент, за двустаен ще ни стигнат силите и ще трябва и ние да мислим някакво преграждане за спалня... Аз си го представям с нещо като полупрозрачен параван.  Thinking
Цитирай

Всичко е 4удесно , но за стандартните двустайни апартаменти.В новото строителство 4есто няма отделена кухня, която да се превърне в каквото и да било Rolling Eyes.Тогава вси4ки тези интериорни решения остават....ме4та

Аз пък мисля, че винаги ще се намери добро решение, независимо от пространството. Щом в една гарсониера успяват да намерят кът за всеки член от 3-членно семейство не виждам нищо сложно в това в 2-стаен апартамент да си организирате правилно пространството  Smile
Би ли начертала или показала разположението на вашия апартамент, може пък да ми хрумне нещо конкретно  Rolling Eyes
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 78 отговора