Близнаци - през поколение !?!

  • 3 490
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Според вас вярно ли е твърдението, че близнаци се раждат през поколение? (Изключваме ин витро) Simple Smile

# 1
  • Мнения: 4 965
Не, не е вярно. В нашия род има пропуснато само 1 поколение /моето/ - в предишните 4, за които знам, винаги е имало близнаци. Т.е. ако броя моето поколни и това на дцата ми - от общо 6 поколения само в 1 е нямало близнаци. А пък последното поколение бие рекорда - от 3 братовчедки с деца досега - имаме 3 двойки близнаци. От вторите ми братовчеди - на прима виста се сещам за още 4 близнашки двойки /но част от вторите си братовчди дори не ги познавам, та може и повече да са/.
В рода на мъжа ми има близнаци през поколение, но това няма нищо общо, защото едните са еднояйчни, а другите двуяйчни /т.е. не важи "правилото"/.

При еднояйчни близнаци е въпрос на случайност.
При двуяйчни има известна закономерност в това на кого гените наследяват дъщерите и дали отделят повече от 1 яйцеклетка. При мен са по-силни гените на баща ми /т.е. предопределеността за блинаци/.

# 2
  • Мнения: 649
Не е задължително. В моя род няма близнаци, мъжът ми е близнак, а сега и ние си имаме близнаци.

# 3
  • Мнения: 179
 В двете доди, на майка ми и на баща ми, не е имало случаи на близнаци, или поне на мен, не са ми известни (по-вероятно). Ние сме 3 деца, но майка ни е имала и 2 неуспешни бремености с близнаци, приключили трагично в 5 и 6 лун. м.
 Винаги съм казвала, че ще имам 4 деца - с 1 повече от мама. Идеята за близнаци ми допада. Но разбира се, всичко е в ръцете на природата.

Последна редакция: пн, 06 авг 2007, 13:30 от hrus_hrus

# 4
  • Мнения: 2 950
И аз нямам сведения за близнаци в родата, но ето... виж каква я свършихме. Искахме второ дете, те станаха три  newsm19

# 5
  • Мнения: 179
И аз нямам сведения за близнаци в родата, но ето... виж каква я свършихме. Искахме второ дете, те станаха три  newsm19


Радвам се за вас!   bouquet  bouquet  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 895
При нас са през две поколения - две има, две няма. но се е случвало в едно и също поколение две сестри да имат близнаци Laughing

# 7
  • Мнения: 20
На мен поне не ми е известно да има близнаци в нашия род. Според свекърва ми и от тяхна страна няма близнаци. Искахме второто да е момче, а те излязоха две.
Била съм щедра откъм яйцеклетки Laughing

# 8
  • Мнения: 152
При нас е обратно нито аз нито мажа ми имат в рода близнаци или ако има то са през 4-5 поколение и затова бе много чудно че съм бремена с близнаци .Но въпреки това когато ни казаха че чакаме близнаци не се учудих .

# 9
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Според вас вярно ли е твърдението, че близнаци се раждат през поколение? (Изключваме ин витро) Simple Smile
  Според мен нито едното, нито другото е доказуемо, ако говорим за двуяйчин близнаци, защото: Прабаба ми е имала тризнаци, баба ми и майка ми не са раждали  близнаци, моята бременност започна като двуплодна (с двуяйчи близнаци), но за съжаление изгубих едното бебе, т.е и аз фактически нямам близнаци. Никой не може да каже дали подобно нещо не се е случило и на баба ми и на майка ми.... В рода на съпруга ми също не са се раждали близнаци. Та ако я нямаше днешната техника и аз нямаше да знам, че съм очаквала близнаци... и щях да кажа, че в семеяството ни един, един ствен път са зачевани тризнаците Wink.

# 10
  • Мнения: 5 974
И аз нямам сведения за близнаци в родата, но ето... виж каква я свършихме. Искахме второ дете, те станаха три  newsm19
rotfImbo rotfImao DessiJ напуши ме на смях от думите ти "виж каква я свършихме. Искахме второ дете, те станаха три " заби ме в земята сериозно... newsm03 да са ти живи и здрави и тричките

# 11
  • Мнения: 2 950
Радвам се, че съм те разсмяла! newsm10 Добре, че първото е кака, че съвсем скоро се замислих - а как се раждат и гледат тризнаци?  newsm78

# 12
  • Мнения: 179
Радвам се, че съм те разсмяла! newsm10 Добре, че първото е кака, че съвсем скоро се замислих - а как се раждат и гледат тризнаци?  newsm78


Кака, кака, ама дали ще ти е от помощ...? newsm78

# 13
  • Мнения: X
Баба ми по бащина линия има брат близнак.След тях не са се раждали близнаци вече второ поколение.

# 14
  • Мнения: 2 950
Радвам се, че съм те разсмяла! newsm10 Добре, че първото е кака, че съвсем скоро се замислих - а как се раждат и гледат тризнаци?  newsm78


Кака, кака, ама дали ще ти е от помощ...? newsm78

За помощ не си и мечтая. Успокявам се с това, че ходи на ясла - само да е здрава!  smile3521

Общи условия

Активация на акаунт