Как да накарам детенце, да не пипа техниката

  • 1 846
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 471
Как да накарам Ния, да не пипа телевизора, да не включва DVD и да не слага дискове в гнездото, да не пипа компютъра, да не включва пералнята................... Какво ли не опитвам и любопитството и надделява ПОМОГНЕТЕ

# 1
  • Мнения: 550
Нормално е да имате  такъв проблем! GrinningМоят развали два телевизора,видеото,касетофон,DVD-то,няколко пъти е докопвал и компютъра, три  пъти счупи вратичката на пералнята,отвори вратичката на запалена камина,слава Богу без инциденти!Постоянно вървя след него,но все успява да докопа нещо.Вече е по-голям,но пак ходи при пералнята,опита се да влезе вътре #Crazy.Да ти кажа честно техниката сме я прежалили,само гледам да не се нарани той,че направо навсякъде се навират тези дребосъци!
ако можеш да обезопасиш местата пък от там нататък... Mr. Green

# 2
  • Мнения: 2 471
Ама тя е като хишник, който дебне плячка. ААААААААААаа да се обърна и нещо влачи след нея или се пъхнала където не трябва.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 847
Нормално е детето да иска да пипне навсякъде.Изхода според мен е обезопасяване-колкото е възможно.Примерно в нас уредба,ДВд,касетофони...всичко беше вдигнато нависоко.Само един телевизор беше на ниското и след опита на дъщеря ми да го свали и да си поиграе баща и го върза за един пирон ,който с тази цел заби на секцията.Естественно-контактите са обезопасени,вратичките на шкафовете стояха вързани...въобще всичко,за което сме се сещали сме обезопасявали.

# 4
  • Мнения: 2 936
за Алекс любимото занимание беше да играе с уредбата,която стоеше ниско на земята...не я счупи,е понякога прекаляваше,но колкото повече забранявах,толкова все към нея я влечеше.оставих я да играе с нея,но винаги бях наблизо и я наглеждах,по някое време я излкючвах от контакта и казвах че е угаснал тока  Laughing е не че ме разбираше ,но минаваше номера.след време и стана безинтересна и вече даже не я поглежда  Peace същото беше и с телевизора,когато започна да го достига...но пък тогава и давах дистанционното,голяма игра падаше...
dvd-то е високо,компютъра не й беше чак толкова интересен за включване,предпочиташе да я взема и да гледа монитора и натиска клавиатурата,а пералнята има заключване,но и там играеше повече с вратата и я пълнеше с играчки,всеки път перех нещо пластмасово  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 3 456
На щерката любимият й уред беше микровълновата. Постоянно ходеше и натискаше копчетата. Започнах да я заключвам и тя в началото , докато се усети :"Мамо, печката се е развалила" Mr. Green

# 6
  • Мнения: 27 524
И у нас е така и това е съвсем нормално. Сега опознават света. Според мен е хубаво забраните да се свеждат до минимум, така че най-правилното е да намерите подходящо и недостъпно място за техниката  Peace

# 7
  • Мнения: 3 447
Ами аз позволявам някои неща - например може да пипа светещата лампичка на пералнята, но копчетата - не; часовника на печката, но копчетата - не; да си разглежда снимки на компютъра с клавишите със стрелките, да рисува с мишката, но останалите клавиши - не. Така много по-лесно приема забраните и ги спазва.

# 8
  • Мнения: 1 858
Съжалявам, че ще те разочаровам но няма как! Мъжа ми имаше един усилвател, който беше оставен на по-ниско и детето му изскуба всички копчета и врътки.

# 9
Edin syvet,za da ne se sluchva tova. Otidete i jivejte na selo v niakoa planina,kydeto ste gledate kravi,kozi ,kucheta i taka natatyka ,bez da vie neobhodima tehnika. Az bih zapitala,zasto vie moje da ia pipate,a deteto ne?Ne moje Vie da jiveete v  tova razvitie na obstestvoto, a to v nachaloto na 19 vek. kato pipa se uchi  mila mamo................

# 10
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Забранявам само опасните за него неща. Иначе всичко е разрешено. А у нас има доста техника.
Не сме имали никакви инциденти. Освен една бас колона, пълна с какви ли не съкровища (светещо фенерче примерно). Там си и останаха, че колоната не може да се разглоби.  Laughing

# 11
  • Мнения: 2 471
Edin syvet,za da ne se sluchva tova. Otidete i jivejte na selo v niakoa planina,kydeto ste gledate kravi,kozi ,kucheta i taka natatyka ,bez da vie neobhodima tehnika. Az bih zapitala,zasto vie moje da ia pipate,a deteto ne?Ne moje Vie da jiveete v  tova razvitie na obstestvoto, a to v nachaloto na 19 vek. kato pipa se uchi  mila mamo................


Не се бях замисляла за тази гледна точка Thinking

# 12
  • София
  • Мнения: 6 999
Забранявам само опасните за него неща. Иначе всичко е разрешено. А у нас има доста техника.
Не сме имали никакви инциденти. Освен една бас колона, пълна с какви ли не съкровища (светещо фенерче примерно). Там си и останаха, че колоната не може да се разглоби.  Laughing

И аз така. Почти няма щети - една колона пълна с разни неща /обаче може да се отваря/ и периодично я почиствам и едно измъкнато копче от уредбата - спокойно го връщам на мястото му.

Единствено тя успява да нагласи часовника на фурната, така че да звъни и да ме стряска - вече го позабрави...

Малко ти е късно обаче за такъв съвет - вече си формирала траен интерес с 'не'-то  Thinking

# 13
  • Мнения: 2 818
Няма начин, децата се раждат с технически умения вече  Grinning По-добре я научи да пуска някое ... например музика на дискове... като обаче й забраниш другите, които би могла да повреди или да пусне нещо, което не трябва да гледа/чува.

# 14
  • Мнения: 453
Боби пипа всичко! В хола масата е доближена максимално до секцията, за да не гледа ТВ от 1 мм, пералнята пипа, микровълновата пипа (нея просто я изключих от контакта- нека си върти сега), печката пипа и 2 пъти щеше да направи пожар. Сега му казвам, че копчетата трябва да се на нула и той ги сочи и вика "ла-ла" и така... Обезопасяване и внимание му е майката...

Общи условия

Активация на акаунт