Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Хранене с млека за кърмачета, захранване
Съвети и информация, свързана с храненето с млека за кърмачета и захранването.
1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 61 отговора
Искам да попитам, защото реших да захранвам вече помалко и с кисело мляко и други млечни продукти без прясно, а не знам кое да купя. Защото в почти всяко има нишесте. Знам, че някъде из форума имаше такава тема, ама не можах да я намеря, така че ако можете да ме упътите ще бъда много благодарна.  bouquet
Цитирай

Аз знам за Елена и Фибела
Цитирай

На 6 месеца,не ви ли е още рано за кисело мляко  Thinking Аз взимам Добруджанче,не знам дали е най-хубавото,но е най-масовото използвано в нашият край  Peace
Цитирай

Аз взимам на Верея
Цитирай

Казват Бор чвор, днес го пробвах, не съм очарована. Давам му На Баба пълномасленото  Peace
Цитирай

Аз съм приятно изненадана от кисело мляко "На дядо от село". Ние почнахме след 10 мес. с млечни продукти, различни от кърма.
Цитирай

Харесва ми Герма и Родопея
Цитирай

Започнах с Верея и само такова съм давала. Доволна съм. Една сутрин гледах предаване по Бтв. Един специалист по хранене беше там и обясни, че на нашия пазар само 4 марки кисело мляко са с жива закваска. Тогава той каза, че не може да споменава марки. Но Верея е едно от тях. Родопея и Елена също са с жива закваска. Четвъртото не знам кое е.
Цитирай

Наскоро имаше някакво изследване в кое от киселите млека има най-много живи бактерии. Оказа се, че е "Герма". Опитах го, не е лошо, даже направо си е хубаво!
То е в една жълта кофичка, малко неблагонадеждно изглежда   Mr. Green
Цитирай

А, ето малко инфо от асоциация на потребителите:
http://www.bnap.org/?p=89
Цитирай

Наскоро имаше някакво изследване в кое от киселите млека има най-много живи бактерии. Оказа се, че е "Герма". Опитах го, не е лошо, даже направо си е хубаво!
То е в една жълта кофичка, малко неблагонадеждно изглежда   Mr. Green
Има и в синя кофичка,зависи от процента масленост.Млякото им е най-предпочитаното вкъщи.
Към авторката-с което и да решиш да захранваш-прави го много внимателно.Моят син е почти на 9 месеца,преди 2 дни дадох за пръв път,защото не иска АМ.Не му хареса и киселото,изяде точно 2 малки лъжички.И получи страхотен обрив-по бузките,по коремчето и по колената.
Цитирай

по-добре захранването да стане със заквасено козе мляко
Цитирай

Благодаря на всички за отговорите. Аз днес дадох една лъжичка, аз си го заквасих, но преди малко я видях че има обрив по бузката и ми се струва, че може и от него да е, ако не съм го направила както трябва, а и наистина може да е рано още. Sad Май наистина ще изчакам поне до 10 месец. Щеше ми се да почнем, ама няма да рискувам. И ще  имам впредвид вашите съвети Smile
Цитирай

А домашно заквасено е още по-опасно Naughty,особено ако го правиш от онези пресните млека купени от пазара,а не фабричните.
Цитирай

здравей, недей да бързаш със захранването с кисело мляко. аз захраних дъщеря си с кисело мляко на 1г. 2м. по препоръки на педиатъра ни.изобщо сме на късно захранване.
Цитирай

1-14 от 61 отговора