На колко месеца пропълзяха вашите бебета

  • 2 198
  • 59
  •   1
Отговори
На колко месеца пропълзяха вашите бебета,ще се радвам ако споделите Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 243
Дъщеря ми почна да пълзи сега на 7 месеца Peace

# 2
  • Мнения: 4 451
Не са пълзяли никога и двете. Голямата направо проходи и малката върви по стъпките и.

# 3
  • Мнения: 1 183
Не съм гласувала,защото Стефи пропълзя някъде седмица преди да направи 6 месеца.

# 4
  • Мнения: 4 111
Днес пропълзя!  Party
На 6 месеца и 4 дни.

# 5
  • до канала
  • Мнения: 518
6м и 6 дни

# 6
  • Мнения: 296
Все още не пълзи Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 1 368
Правя опити да го стимулирам да пълзи,пълзя и аз за да му покажа как,но не иска и това е.Хваща се за да се изправи за нещо и иска направо да ходи.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
На 11 месеца и половина.

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
На 13 месеца-първо проходи и след това пропълзя Peace

# 10
  • Мнения: 274
На 14 месеца. Първо проходи , а след два месеца  пропълзя.

# 11
  • Мнения: 2 159
след 7-мия

# 12
  • Мнения: 4 496
Големия рлопълзя след като проходи-на година и 1 седмица.
Малкия пропълзя 2 месеца преди да проходи-на 8 мес.
Малката вече пълзи назад.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 011
На 8,5 месеца,но е доста мързелив и спокоен милия.

# 14
  • Мнения: 323
Сина ми не е пълзял,направо си проходи на 7.5 месеца

# 15
  • Канада
  • Мнения: 494
Пропълзя на 6 месеца и няколко дни,но хубаво (на 4 крака) лазеше след седмия месец.

# 16
  • Мнения: 3 069
Виктор е на 1 година и 2 месеца и още не пълзи а вече прохожда много стабилно.
Диетоложката му каза, че първо ще проходи и тогава ще започне да лази и се оказа права Simple Smile

# 17
  • Мнения: 855
Сисо започна да прави опитите си за пълзене на 9 месеца, сега пълзи и пушек се вдига  Crazy

# 18
  • Мнения: 994
Дъщерята така и не пропълзя - направо започна да ходи.
Синовете- големият на  6, а малкият на 8 м.

# 19
  • Мнения: 2 849
Някъде на 6м ,на 7м. обикаляше кошарата вече .

# 20
  • Мнения: 5 183
на 10,5 месеца пропълзя
на година и 4 месеца проходи

# 21
  • Мнения: 2 908
Все  още не пълзи.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 560
На 10 пропълзя, но все още не върви  Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 35 919
на 6, а на 10 проходи
Можеше да пълзи но не искаше, опитваше се да се изправя и да прави крачки придържейки се за нещо.
На 10 месеца вече започна да прекосява стаята - това са по 2-3 метра.

# 24
  • Мнения: 2 019
на 7месеца

# 25
  • София
  • Мнения: 6 360
гледам, много майки са писали, че бебетата им са пропълзели на 6 месеца и по-рано. това ми се струва невероятно. може би обяснението за тая буйна акселерация се крие в написаното от една от тези майки - "пропълзя на 6, но истински (на 4 крака) някъде след 7-мия месец". ами то под "пълзене" се има предвид придвижване на 4 крака, за какво друго пълзене е ставало дума на 6 месеца?

по книжките пише, че обикновено пропълзяват между 8-10 месец, ако изобщо го усвоят това нещо, не е задължително.
моят син пропълзя уверено на 8 месеца точно, иначе се опитваше от поне 1 месец по-рано, но тия опити не се зачетоха за рекорда... Wink

# 26
  • Мнения: 990
Никога не са лазили ,направо проходиха  Grinning

# 27
  • Мнения: 27 524
Около десетия  Peace

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
два дена след като стана на 11! Бях се притеснила много! После и късно проходи: 3-4 дена преди да стане на година и 2 месеца! Tired

# 29
  • Мнения: 3 205
Опитите за пълзене почнаха от 4 месеца и половина (първо люлеене на ръце и крака, после подскоци на задни крака, редувани със забиване на главата и подпиране на нея, докато набере скорост за следващия скок), а самото пълзене вече - крака след крак и ръка след ръка, без подскачане и забиване на глава, беше усвоено на 5 месеца и половина.
Не мисля, че става въпрос за акселерация (jam  Mr. Green ) , защото просто другите неща - сядане (на 7 месеца), изправяне (8 месеца) и прохождане (1 год.) станаха при него средно около месец по-късно от описаното в книгите. Аз си го обяснявам с това, че той почна доста късно да се обръща и като усвои пълзенето, просто вече нямаше нужда от друг начин на изправяне и придвижване, защото можеше да стигне с лекота до където и до каквото си пожелае. Много е индивидуално, нито баща му, нито аз сме пълзели като малки - но пък сме седнали доста рано и сме проходили рано. Докато аз почти се бях отчаяла, че Иво някога ще се откаже от пълзенето като хлебарка из къщи и навън...

# 30
  • Мнения: 891
Дъщеря ми не е пълзяла никога.
Направо започна да ходи.

# 31
  • Мнения: 2 616
Моят пропълза преди няколко дни, беше точно на 4 месеца и 21 дни!!!! Пълзенето ни е по-скоро повдигане на дупе и изтласкване, но понеже мърда ръце и крака по малко и кръстосва хола, аз го отчитам за пълзене!

Последна редакция: нд, 05 авг 2007, 13:24 от IvelinaAtanasova

# 32
  • софия
  • Мнения: 495
На 6 месеца

# 33
  • Мнения: 742
Не съм гласувала защото не сме  Wink
Беше на годинка вече ходеше и пълзеше много рядко само ако е близо до някоя играчка и да я стигне се местеше така.

# 34
  • Мнения: 5 246
Синът ми преди да проходи, не е пълзял  Naughty
Сега като си играе понякога пълзи, но вече е различно Wink

# 35
  • Мнения: 229
Пропълзя на 5,5 месеца. Simple Smile

# 36
  • Мнения: 8 242
преди да навърши 6м. Проходи на 10.

# 37
  • Мнения: 2 567
Отговорих с по късно. Чак след като проходи и почна да пълзи. Значи е било след година и половина. Майка ми колко я тормозеше да пълзи, а то детето все не искаше и не искаше  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 2 613
Забравила съм точните месеци,но Кремена пълзя цяла зима и цялата пролет докато проходи Mr. GreenПо-груби спомени явно е пропълзяла около 9-10 месец.Проходи късно-на 1г.и 2м.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 392
Дъщеря ми не пропълзя.

# 40
  • Русе
  • Мнения: 170
Голямата не пълзя, направо проходи на 8,5 месеца. Малката пропълзя на 5 месеца newsm78, но проходи едва сега - 10.5 месеца, като все още не е стабилна.

# 41
  • София
  • Мнения: 622
Преди няколко дена пропълзя вече стабилно и координирано, преди това само се влачеше,значи на седем месеца и половина.

# 42
  • Мнения: 1 174
Все още сме на етап "опит за пълзене,"  Laughing който се изразява в 360-градусово въртене в кръг, което явно я забавлява.Щом й омръзне или се измори, започва да плаче безпомощно, понеже неможе да свърши нищо повече. Simple Smile

# 43
  • Мнения: 1 555
На 9 месеца като хлебарка се спускаше  Laughing

# 44
  • sofia
  • Мнения: 482
Не гласувах - май трябва да се добави и опция - "така и не дойде този момент"
дъщеря ми никога не пропълзя - направо си проходи супер стабилно точно на 1 г и 1 м

# 45
  • Мнения: 3 456
На 9 месеца

# 46
  • Мнения: 2 577
Не гласувах - май трябва да се добави и опция - "така и не дойде този момент"
дъщеря ми никога не пропълзя - направо си проходи супер стабилно точно на 1 г и 1 м
и батко така  Thinking
а малката - на 6 месеца пропълзя Peace

# 47
  • Мнения: 994
гледам, много майки са писали, че бебетата им са пропълзели на 6 месеца и по-рано. това ми се струва невероятно. може би обяснението за тая буйна акселерация се крие в написаното от една от тези майки - "пропълзя на 6, но истински (на 4 крака) някъде след 7-мия месец". ами то под "пълзене" се има предвид придвижване на 4 крака, за какво друго пълзене е ставало дума на 6 месеца?


Аз под "пълзене" разбирам придвижване на повече от 2 метра на 4 крака. Затова и казах, че дъщеря ми не е пълзяла, защото тя се не се местеше на 4 крака, а се влачеше за известно време по корем, докато не се изправи на крака на 6 1/2 месеца и след това на 10 проходи.
Синовете ми обаче си пълзят в истинския смисъл на думата - на 4 крака с последователно местене на ръце и крака.

Не е от акселерацията. Много е определящо дали бебето прекарва достатъчно време по корем.

# 48
Синът ми проходи на 9мес.,а едва след това пропълзя напред/до тогава пълзеше само назад/

# 49
  • Мнения: 1 212
Посочих 8, защото почна да се пуска / макар и нестабилно/ на колене - после по корем да се изтласква към края на 7 мия месец.
Вече е доста бърз, ако има стимул - дори се изправи няколко пъти на една табуретка. Peace

# 50
  • Мнения: 1 314
Дъщеря ми първо проходи и после се опитваше да пълзи, но не й се удаваше, това стана след годинка.
Синът ми започна да пълзи малко преди 9 месеца, скоро след това се изправяше, и в момента вече е като паяче, не можеш да го стигнеш, пълзи, изправя се навсякъде и отваря всички шкафове Laughing!

Последна редакция: пн, 13 авг 2007, 01:40 от tzvety roussimova

# 51
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Пропълзя на 10,5 м.,малко след като проходи.

# 52
# 53
  • Мнения: 3 695
На 6 и половина.

# 54
  • София
  • Мнения: 6 249
Направо проходи, правеше опити да пълзи, но така и не се научи, а проходи.

# 55
  • Мнения: 490
Отдавна прави опити, но пропълзя из цялата къща едва преди 2 дни/още не е проходил/.

# 56
  • Мнения: 6 617
От два дена пълзи ама със зор много ни е дебело дупето.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 2 942
След като проходи

# 58
  • Мнения: 3 376
Когато невърши 7 месеца-преди това се мъчеше,но беше като гъсеничка  Laughing

# 59
  • Мнения: 603
Все още не пълзи. Но тя и не иска да пълзи. Предпочита да е изправена и да си обикаля кошарата вместо да пълзи.

Общи условия

Активация на акаунт