Въпрос за корема след секцио

  • 7 364
  • 20
  •   1
Отговори
  • Монреал
  • Мнения: 631
Минаха 2 месеца, а все още съм като бременна в 7 месец.  Sad Върнах си килограмите, натрупани докато бях бременна, само корема ми е голям. Докога ще е така? Второ раждане ми е това. И вярно ли е, че след секцио коремът се прибирал по-бавно отколкото при нормално раждане?
И още нещо - все още като си натисна корема, усещам лека болка. Нормално ли е?

# 1
  • Мнения: 256
Не знам дали след секцио се прибира по-бавно,не виждам лоgица,може би е строго индибидуално.
Моят корем се прибра много бързо,а беше огромен,повярвай ми Laughing
При теб са минали само два месеца...но да изглеждаш като в 7 месец newsm78 или на теб така ти се струва..
Отдавна не изпитвам никаква болка дори като се натисна по белега.Корема ли си натискаш или ранатa и те боли?
Говори с лекаря си за това за всеки случай,но мисля че е нормално.

# 2
  • Мнения: 994
Минаха 2 месеца, а все още съм като бременна в 7 месец.  Sad Върнах си килограмите, натрупани докато бях бременна, само корема ми е голям. Докога ще е така? Второ раждане ми е това. И вярно ли е, че след секцио коремът се прибирал по-бавно отколкото при нормално раждане?
И още нещо - все още като си натисна корема, усещам лека болка. Нормално ли е?

Според мен не е заради секциото, а това че ти е второ раждане. Мускулатурата е отпусната, а и няма как да си на годините, когато си родила първия път.

# 3
  • Мнения: 3 089
аз пък се прибирам много по-бързо, отколкото след първото секцио. очаквах драматично положение, защото 2-те бременности бяха много близки, а и първият път така и не успях да се 'свия' като хората, но не. сега се вталявам буквално с дни. а болна нямам никаква. по-скоро съвсем в близост до шева нямам чувствителност, но знам, че това е нормално.

# 4
  • Мнения: 2 613
И аз изглеждам така,сякаш съм във 5-тия месец,но вече не го отдавам на секциото Mr. GreenПо-принцип съм си пълна,но след първото раждане сякаш корема,и по-скоро стомахът ми се свиха по-бързо отколкото сега.Явно си е и до структура...

# 5
  • Мнения: 990
Не съм усещала болка ,най-добре се посъветвай за нея с лекар. Нормално е за второ раздане да ти се прибере по-бавно корема.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
Аз пък смятам, че няма никакво значение първо, второ, трето или пето раждане е! Всичко е индивидуално и според човека! При мен минаха почти година и 3 месеца и корема ми не се е прибрал. Килограмите почти ги свалих (остават ми още 3-4, но честно казано не си давам много зор). Купувам всякакви мазила уж за "мигновено прибиране" на корема, но само с мазане не става! Почни да правиш всеки ден коремни да видим дали няма да изчезне! Мен ме мързи, за това си нося кръста!  Tired
За сведение приятелката ми роди 20 дена преди мен секцио и още в болницата корем нямаше! Всичко е строго индивидуално! Храни се здравословно, спортувай плюс малко косметика и ще има 100% ефект!

# 7
  • Мнения: 67
И аз като majceto.
След второто секцио се възтоновявам много по-бързо. Според мен всичко зависи от това как е напрвена операцията. След първата и мен ме болеше корема доста време, шева беше голям, а вътрешния ме "режеше" поне 2-3 месеца след това. сигурно защото секциото беше спешно, а бебето мнооого голямо (почти 5 кг)

# 8
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
И моят корем не се е прибрал напълно,а ми е първо секцио.И още ме боли самият разрез...Обаче изобщо не се пазя (то няма и начин в моя случай),та май аз съм си виновна. Embarassed

# 9
  • Мнения: 186
Минаха 11 месеца от моето секцио (първо раждане) и корема ми е все още като 4- 5 месец. Голяма част от корема ми е сланина. "Висят" ми и едни 12 кг. повече, но не се грижа за себе си-хапвам си боклуци и не спортувам. Успокоявам се, че като спра да кърмя ще се върна към предишните мерки.
По принцип след секцио матката контрахира по-бавно, защото е срязана и има нужда от възстановяване. Ако при нормално раждане матката стига предишните си размери за 1-2 месеца, след секцио са необходими 6-7. Но, естествено, всеки е индивидуална личност-възраст, мускулатура, режим, размер на плода-респективно размер на матката и обиколка на корема, състояние на кожата и т.н., т.н.
За болката- и на мен все още ми е доста некомфортно като си натискам корема, но не чак болезнено. Имам си натрупванията около шева-все едно е пъхнат вътре кремвирш. Според моя док ще се разнесат, но все още е рано. 

# 10
  • Мнения: 4 451
Истина е, че коремът след секцио се прибира по-бавно. Започни да правиш коремни преси, за по-бърз ефект. А дали е нормално да те боли все още корема, нямам представа, Мен не ме болеше. Може би е добре да питаш гинекологът си.

# 11
  • Монреал
  • Мнения: 631
Благодаря за отговорите. Аз иначе се чуствам много добре, но ме е страх още да правя коремни преси. Имам голямо желание, но в други теми четох, че до 6 м. не трябва да се правят упражнения за коремна мускулатура.
Шева не ме боли, даже при натиск, на вид е тънка розова черта без натрупвания около него. Имам чувството, че матката ми още не се е прибрала и като я натисна, усещам лека болка, нещо като при мускулна треска. Явно при всеки е индивидуално, но все пак ще питам гинеколога си.
Първото раждане ми беше нормално и за около месец-два, коремчето ми го нямаше, а сега започва още от горната част на стомаха, затова ми се струва доста странно. newsm78 Дали могат да се видят вътрешните шевове с ехограф?

# 12
  • Мнения: 4 784
За жалост и моят корем стърчи, все едно съм в 6-7 месец бременна. Той че много ми порасна докато бях бременна, много , ама сега пък прибиране сякаш няма  newsm78. Много съм несериозна в отношение на коремните преси - ту почна, ту спирам. Болка нямам в корема, но пък кръст, гъз, ръце..... увредих се отвсякъде!

# 13
  • Мнения: 498
Моят корем също е големичък все още.Уж в началото доста се прибра сега се чувствам все още бременна.А и имам още килца за сваляне.Наистина е индивидуално.Не ям много а съм си още слонче.Надявам се и аз с времето да се постегна.Болка имам отвреме навреме върху белега,но корема не ме боли.Ако имаш болка в корема нека те види лекар.Иначе раната може и да те понаболва-казаха ми че е нормално,както и да е по малко чувствително мястото доста време.

# 14
  • Мнения: 207
Аз имам приятелки които са родили по нормален път и коремите са им по-големи и от моя нищо че съм със секцио! Моя не се е прибрал както трябва,но все пак са минали 2 месеца! Според мен си до организъм! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт