Една идея , ако е възможно.

  • 2 609
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Обръщам се към мамите, които активно се занимават с благотворителните акции в този форум. Имам идея , която мисля , ако е възможно да се осъществи би включила доста хора във вашите инициативи.(изхождам от себе си)
Става въпрос за следното- аз лично нямам възможност(или време ) да влизам постоянно във форума и да следя темите. С мъжа ми все си говорим как трябва да помагаме редовно и едва , когато нещо ни се набие чрез телевизионен апел или друго , се включваме. Ако направите така ,че човек да може чрез едно кликване да се абонира за сбит списък на актуалните каузи, който да получава всеки месец на мейла си, мисля ,че ще се включат доста хора. Веднага се сещам за един куп мои приятели и роднини, които биха помагали всеки месец. Не знам как точно трябва да изглежда мейла- може би с по едно изречение изредени- срещу тях линкове към темите където може да се прочете повече.Представям си го като нещо такова:
1.финансова помощ за операция(име)- линк
2.дрешки детски-линк
3.гласуване-линк
4.учебни помагала-линк
 Може да не са всички нуждаещи се , може да се включват всеки месец по 10 например.Не знам, трябва да се дообмисли, но повярвайте ми има много ...как да го нарека.....инертни и погълнати от ежедневието си добри хора, които могат да помогнат и биха го правили, стига да го опростим максимално за тях.

# 1
  • Мнения: 2 353
  Много хубава идея Peace

# 2
  • Мнения: 7 263
Идеята ти е перфектна, но за осъществяването и се иска страхотно много работа!
Хрумна ми и продължение на идеята, ако можем да снабдим някоя социално слаба мама с компютър и тя да върши това срещу да речем минималната заплата newsm78 newsm78 newsm78 нещо от сорта.
Въпроса е парите за нея от къде и как да минат newsm78 newsm78 newsm78

# 3
  • Мнения: 565
Ами , ако има кой да систематизира какво точно има да се върши нека да каже, мисля че все ще успеем да го напрвим. Мисля ,че не е толкова трудно. Абонирането може да става на сайта на форума.Хората , които се абонират се вкарват в база данни и после се праща общ мейл до multiple recipients.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Идеята ти е перфектна, но за осъществяването и се иска страхотно много работа!
Хрумна ми и продължение на идеята, ако можем да снабдим някоя социално слаба мама с компютър и тя да върши това срещу да речем минималната заплата newsm78 newsm78 newsm78 нещо от сорта.
Въпроса е парите за нея от къде и как да минат newsm78 newsm78 newsm78

Файти  bouquet  bouquet  bouquet

да Лени,права си newsm78Освен това не вси4ко във подфорума е наша инициатива и дело ,което ще затрудни допълнително вси4ко.
Но бихме могли да систематизираме инфото с което ние разполагаме и да го пускаме там където казва Файти Hug

Има ли желаещ да се захване с това?

# 5
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Не може ли да се пусне една тема, закована............ Всъщност то имаше такава за домовете " Нужди по домовете" Ако не се лъжа.
Тема за жените и деца за които в момента имат нужда и от какво има нужда. Пуска се име, координати на нуждаещия се, координати на човека от ДБМ който има връзка с него и от какво има нужда, като се актуализира през няколко дена. Там да не се пишат допълнителни неща само по-горе изброеното.
Аз мога да се опитам да списвам такава тема  newsm78

# 6
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Не може ли да се пусне една тема, закована............ Всъщност то имаше такава за домовете " Нужди по домовете" Ако не се лъжа.
Тема за жените и деца за които в момента имат нужда и от какво има нужда. Пуска се име, координати на нуждаещия се, координати на човека от ДБМ който има връзка с него и от какво има нужда, като се актуализира през няколко дена. Там да не се пишат допълнителни неща само по-горе изброеното.
Аз мога да се опитам да списвам такава тема  newsm78

Кари,а можеш ли да обновиш и поддържаш?
Домовете,майките-сираци(на Ивет моми4етата),самотните майки и соц.слабите семейства Peace

Това озна4ава всеки да ти подава инфо и за да не се размива темата само ти я пълниш и следиш Rolling Eyes

# 7
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Не може ли да се пусне една тема, закована............ Всъщност то имаше такава за домовете " Нужди по домовете" Ако не се лъжа.
Тема за жените и деца за които в момента имат нужда и от какво има нужда. Пуска се име, координати на нуждаещия се, координати на човека от ДБМ който има връзка с него и от какво има нужда, като се актуализира през няколко дена. Там да не се пишат допълнителни неща само по-горе изброеното.
Аз мога да се опитам да списвам такава тема  newsm78

Кари,а можеш ли да обновиш и поддържаш?
Домовете,майките-сираци(на Ивет моми4етата),самотните майки и соц.слабите семейства Peace

Това озна4ава всеки да ти подава инфо и за да не се размива темата само ти я пълниш и следиш Rolling Eyes

Нищо не пречи да се пробвам, мисля че ще мога. Там където ще работя има интернет и свободно от домочадието време  Joy

# 8
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Може да обединим темата за домовете и за другите неща, например само "СПЕШНИ НУЖДИ"
Какво ще кажете?

# 9
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Може да обединим темата за домовете и за другите неща, например само "СПЕШНИ НУЖДИ"
Какво ще кажете?

супер,ти си зна4и Party

# 10
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Може да обединим темата за домовете и за другите неща, например само "СПЕШНИ НУЖДИ"
Какво ще кажете?

супер,ти си зна4и Party

Роси, а кой ще я закове темата най-отгоре?

# 11
  • Мнения: 1 770
Това е много добра идея. Не е трудно да се направи и абонамент на имейл. Ще пиша по въпроса утре, че бързам.  Peace

# 12
  • Мнения: 7 263
Идеята ти е перфектна, но за осъществяването и се иска страхотно много работа!
Хрумна ми и продължение на идеята, ако можем да снабдим някоя социално слаба мама с компютър и тя да върши това срещу да речем минималната заплата newsm78 newsm78 newsm78 нещо от сорта.
Въпроса е парите за нея от къде и как да минат newsm78 newsm78 newsm78

Файти  bouquet  bouquet  bouquet

да Лени,права си newsm78Освен това не вси4ко във подфорума е наша инициатива и дело ,което ще затрудни допълнително вси4ко.
Но бихме могли да систематизираме инфото с което ние разполагаме и да го пускаме там където казва Файти Hug

Има ли желаещ да се захване с това?

Да така е! Аз виждам че някои инициатива идват и от други хора. Хубаво е че решихте как да стане. Мойта мисъл беше просто и вълкът сит и агнето цяло някоя мама да действа като координатор един вид срещу някакво малко заплащане, но ако е без работа това би било от огромна полза за нея \ както е сега Галя или Ирина примерно\ .

И аз искам да получавам мейла, като стигнем до там  Laughing

# 13
  • Мнения: 565
Момичета, важно е според мен във мейла да не присъства линк към закована тема, а да е във вид на текст. Ако е просто линк ще има много хора, които ще си казват:"а, да, това е мейла за благотворителност, после ще го погледна" и ще забравят или отлагат.Докато когато отвориш мейла и срещу теб седят самите каузи , просто хвърляш едно око и казваш-ето в това ще се включа. И ако искаш отваряш линка за повече инфо. Доста от хората , които имам предвид работят с онлайн банкиране и в момента , който отворят мейла ще си направят и превода. Докато ако ги препращаме към закована тема , ще отлагат. Да де , това го казах:)Мисля ,че най-добре ще е да го направи човек , който се занимава с поддръжка и изработка на сайтове.Нямаме ли мама или татко във форума, който да прави това?Simple Smile Някоя от нас ще прави списък всеки месец, праща му го, той добавя линковете и си поддържа базата данни.Повярвайте , за човек, на когото това му е професията , това е съвсем лесно.
Другото , което си мислех е ,че е важно текста в мейла да е възможно най- кратък и из4истен.Буквално така:
1.Финансова помощ-линк
Защото , ако се получат дълги текстове, пак няма да се четат.Съвсем като информационен бюлетин трябва да е.

# 14
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Figthy,  това ли имаш предвид http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155502.0 и да се праща на мейл или нещо друго  newsm78
Само че за всички каузи, не само за домовете с които работи ДБМ.

Общи условия

Активация на акаунт