Ехооооооооооооо,Априлки 2008!!!

  • 16 721
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • софия
  • Мнения: 495
Здравейте на всички.
asya20,roska ps добре дошли в Априлския отбор и лека и красива бременност ви желая Hug
Да ви се оплача-вчера имах малко кафеникаво зацапване и понеже имам опит от предишната ми бременност веднага взех нош па и легнах.Днес извънредно ходих на лекар и видяхме плодния сак.За съжаление е още доста рано и докторката не можа да види има ли зародиш вътре или не ConfusedЗасега ще пия Утрогестан и нош па и в понеделник пак на лекар.
Това е от мен засега,а вие момичета се включвайте по честичко Hug

# 31
  • Русе
  • Мнения: 154
Здравейте и от мен!!!И аз влизам във вашата категория-ще ставам мама през април 2008.Видях двете чертички на 27.07.2007г.Много се зарадвах и на 30.07. бях при доктора.Беше много рано да се види нещо и той ме извика днес 08.08.Когато ме прегледа каза че вече се вижда една малка точица,която най вероятно е моето бебче!!!След 10 дена пак ще ходя и се надявам тогава да видя и биещото сърчице.Инъче и първите симптоми са на лице-постоянно ми се спи,леко ми се пригажда от храни и миризми и постояно съм гладна.Леко бременеене на всички и нека се държим в течение за развитията на нашите бебчета!!!

# 32
  • Мнения: 410
Здравейте на всички.
asya20,roska ps добре дошли в Априлския отбор и лека и красива бременност ви желая Hug
Да ви се оплача-вчера имах малко кафеникаво зацапване и понеже имам опит от предишната ми бременност веднага взех нош па и легнах.Днес извънредно ходих на лекар и видяхме плодния сак.За съжаление е още доста рано и докторката не можа да види има ли зародиш вътре или не ConfusedЗасега ще пия Утрогестан и нош па и в понеделник пак на лекар.
Това е от мен засега,а вие момичета се включвайте по честичко Hug
благодаря за пожеланията и се пази и като мине лекара-пиши newsm10

# 33
  • Мнения: 41
Здравейте за днес и от мен.  Simple Smile
Радвам се, че отборът ни се увеличава, привет на новите бъдещи мамчета  Hug

Деси, на своя глава ли ги пиеш тези хапчета или ти ги е предписал доктор или си знаеш от предната бременност?
И аз тези дни имах кафеникаво течение, но то изчезна след един ден. Нищо не съм пила. Започвам да се притеснявам да не подхождам прекалено спокойно към нещата...
Нямам никакви болки, само от време на време усещам леко придърпване, а за толкова леки болки не ми се иска да пия хапчета.
Единственото, което пия е FOLACID 400 mg, по една таблетка сутрин.

# 34
  • софия
  • Мнения: 495


Деси, на своя глава ли ги пиеш тези хапчета или ти ги е предписал доктор или си знаеш от предната бременност?
И аз тези дни имах кафеникаво течение, но то изчезна след един ден. Нищо не съм пила. Започвам да се притеснявам да не подхождам прекалено спокойно към нещата...

По принцип съм ги пила и при предишната ми бременност,но сега на своя глава изпих само Нош па.Иначе днес бях на лекар и тя ми изписа Утрогестана.Дано и този път имат ефект PraynigПо принцип може и да няма нищо обезпокоително,но при предната ми бременност се оказа,че има отлепяне на плодния сак и всъщност с помоща на лекарствата и много почивка успя да овладея положението.Макар че сега не знам как ще стане това с почиването,защото малкия си иска неговото LaughingНо съм оптимистично настроена и всичко ще бъде ОК.

# 35
  • Мнения: 167
Здравейте и от мен априлки.

И аз да ви кажа, че пия Утрогестан.Тъй като преди 7 месеца загубих едно бебче  ме смятат за рискова и сега ми го изписаха от първи ден след закъснението.Другото което пия е фолиева киселина и витамини.Слагам си и свещички Флоражин(ЛАКТОБАЦИЛИ) за да потдържам влагалището в равновесие.

Според докторката ми миналия път има вероятност да съм получила бактериална вагиноза (понеже от всички видове изследвания не се откри причината за случилото се)и затова да ми се е спукал мехура,затова сега залагаме на превенцията.

Нош па го спрях защото рзмеква шийката а мойта и без друго е къса(2,5 см.)  още отпреди да забременея.

Момичета пазете се!


# 36
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Привет мили момичета,

Още треперя от вълнение - преди половин час си направих тест и определено е  EFP Е, вярно, втората чертичка е малко по-бледа, но най-вероятно защото ми е 26-ти ден от цикъла. Според упътванията на теста (Clear System Test) след 2-3 дни трябва да се направи контролен тест (има го в кутийката).  Радвам се, че съм бременна, бебето е желано, но още е много рано и не знам дали съм съвсем за тази тема. Но щях да се пръсна от вълнение и естествено не се стърпях да се постна и аз.  bowuu

Всъщност съм царица на плановете и си бях навила на пръста лятно бебе, та лятно бебе. Бях казала на таткото - септември месец заемаме позиция "нисък старт". А то какво стана  - още на тренировките се получи резултат.  Grinning Въобще не беше предвидено да забременея този месец, дори през предполагаемите дни на овулация сме вземали мерки. Е, то пък едни мерки са били...

На 22-ри ден от цикъла получих леко кафеникаво зацапване. Буквално 2-3 капки на ден в продължение на 2 дена. МАлко се постреснах, щото беше рано за мензис. ДАже вчера бях на лекар да се консултирам аджеба какво е туй чудо. Лекарката ме гледа на видеозон, бебе не се видя естествено, защото тя гледаше за кисти. Лигавицата на матката е удебелена, но "тъй е пред цикъл". Въобще до днес мисълта за бебе беше много далече. Мен обаче място не ме свърта и изведнъж ми проблясна нещо: " ...при имплантиране на оплод.яйцеклетка в матката може да се получи оскъдно кървене"  и бегом до аптекатга.


Сори за дългия пост, но просто не мога да се спра.


И най-накрая за протокола:
Предполагаем термин: 19 Април 2008 (според калкулатора на БГ-мама)


Живот и здраве, това ще ми е трето дете

# 37
  • Варна
  • Мнения: 3 245
.......И аз тези дни имах кафеникаво течение, но то изчезна след един ден. ...............


Здравей Maya_IT  bouquet

И при мен имаше такова "течение", ако мога да го нарека така, по-скоро зацапване. Важното е, че не продължава, нали? Обаче никакви други симпотми нямам - нито болки, нито гадене, нито ме болят гърдите.

# 38
  • Мнения: 167
Добре дошла Ясмина.

Дано всичко е наред и на финала да гушнеш сладко бебче.

И аз имах зацапване от 23-25 ден от цикъла и така разбрах, че има имплантиране на бременност.Естествено веднага си направих тест и той беше полужителен, но не можах да се зарадвам докато не мина деня за цикъла. Тогава повторих теста и чертичката беше много по силна.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 3 245

Благодаря за пожеланията SLADKA MAMA. Да ти се връщат стократно.   bouquet

Желая на всички априлски майки спокойна бременност, без проблеми и лоши мисли, леко раждане и прекрасни бебчета.

Видях от твой предишен пост, че си отишла на лекар на следващия ден след теста. Колко дни от първата дата на последния цикъл е било? Питам, защото вчера бях на лекар по друга причина и лекарката нищо не видя. То не, че е търсила бебе де, пък и видеозона беше под всякаква критика.....

# 40
  • Мнения: 167
Ясмина отидох на 29 ден от първи ден на  последния цикъл.
Гледаха ме с вагинален ехограф. За мен беше важно да се видя с докторката ми ,защото тя излизаше в отпуск и нямаше да мога да я посетя до 20 август. В предвид случилото с предишната бременност сега съм общо взето в постоянен страх.
Иначе изчакай да мине поне 5 та г.с и да влезеш в 6-та за да те прегледат. Тогава със сигурност ще се види.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Ясмина отидох на 29 ден от първи ден на  последния цикъл.
Гледаха ме с вагинален ехограф. За мен беше важно да се видя с докторката ми ,защото тя излизаше в отпуск и нямаше да мога да я посетя до 20 август. В предвид случилото с предишната бременност сега съм общо взето в постоянен страх.
Иначе изчакай да мине поне 5 та г.с и да влезеш в 6-та за да те прегледат. Тогава със сигурност ще се види.

O, по-рано от 6 г.с. нямам намерение да ходя.

Излишно е май да го казвам, но не се притеснявай. Стискам палци всичко при теб да е наред.

# 42
  • Мнения: 41
Здравейте на всички,

Добре дошла Ясмина и честито за   EFP Grinning

Деси, Ясмина, SlADKA_MAMA благодаря за споделения опит   bouquet

На мен днес гаденето май започва да се усилва, което въобще не ми харесва... Не зная дали е от повишението на температурите или вече съм навлязла в "кофти периода"  Sick

Снощи се събудих от това, че ми се гади, отворих вратата на терасата и пак си легнах, от свежия въздух ми мина.

Момичета, избрахте ли си лекар, който да ви проследи бременността?

Аз един цял ден четох белия и черния списък за София, изцъклиха ми се очите  Shocked
Избрах си Шейново и Богословова, но съм на преглед едва в понеделник.

Как мислите, хубаво ли е в началото да ходя паралелно при двама доктори за да чуя независими мнения, защото четох много "как някой доктор не видял еди какво си" и малко се притеснявам.

Благодаря предварително  newsm47

# 43
  • Мнения: 41
Сега се сещам да ви питам и още нещо:

Пиете ли кафе и газирано? Аз вече не, честно казано не ми се пие кафе или кола, но съм толкова пребита без да приемам никакъв кофеин. Вредно ли е да пия по 1-2 кафета на ден (по принцип пия 3 в 1 с прибавена още една лъжичка нескафе)?

От детството си спомням и някакви бабини приказки, че по време на бременност не се подстригва косата. Аз 9 месеца без да си режа косата няма да издържа, а и преди една седмица (вече знаех, че съм бременна) все пак се подстригах... Confused

Благодаря още веднъж  Hug

# 44
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Благодаря за пожеланията Maya_ITSimple Smile

Едно, две малки кафенца на ден не вредят. Аз пия по едно доста слабо кафе сутрин и толкова.  В напреднала бременност мисля да спирам кафетата, защото всичко минава през плацентата.
Спомням си, че при втората бременност много ми се спеше. Почнах да взимам витамин В (май беше комплекс) и за 2-3 дена бях свежарка.

По към края на бременността ако ти се появят киселини, газираното помага много.

За косата ти си знаеш, но и аз да потвърдя от опит - нищо не им става на бебетата.

Общи условия

Активация на акаунт