Помогнете! Не иска да се храни!

  • 419
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 476
От близо седмица, бебето ми почти отказва да се храни! Слагам го на гърдата, яде 2-3 мин. и започва да плаче (направо пищи), пробвам с изцедена кърма от шише, от там изяжда около 10 мл и отказва да дърпа, давам АМ и там е същото. Яде може би по веднъж на ден както трябва, а през останалото време хапва по около 20-30мл и то за около час мъчене. Педиатърката каза да го пробвам само на АМ, тъй като пия антибиотик (който е позволен при кърмене и не влияе на бебето и кърмата), но и там положението е същото. Отказва и водичка да пие, сега го мъчим с гликоза, тъй като още имаме жълтеница (трябваше да е минала вече), но и нея едвам я пие с триста зора. Иначе имам много кърма. Изцеждам около 200мл без да цедя до край - само докато малко ми омекнат гърдите. Не зная какво да го правим. Спи, изглежда спокоен, но това може да се дължи на жълтеницата!
Ако имате идея, на какво може да се дължи това, ще съм ви благодарна да споделите!  Praynig
Извинявам се, ако темата е коментирана, но наистина нямам време да ровя и да търся!

# 1
  • Мнения: 27 524
Сигурно е заради коликите. Не знам обаче какъв съвет да ти дам, с големите деца е по-лесно, но с тези мъници... дано Хедра се включи, тя дава добри решения и знае много  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 41
Да не е млечница,ние бяхме така 3 дена докато разбера ooooh!,или пък ушичките да го болят. Peace

# 3
  • Мнения: 3 456
За жалост и аз не знам, какъв съвет да ти дам.
Да не би да се засища с тая гликоза?

# 4
  • Мнения: 5 500
1. От кога е така?
2. Колко му е билирубина, изследвали ли сте го?-не давай глюкоза, така му пълниш коремчето само, кърмата е прекрасно средство да изчисти билирубина и мине жълтеницата по-бързо!
На мен също ми прилича на колики, и при нас беше така, даже си бях помислила, че нямам кърма. Цокне малко и рев, чай, глюкоза, биберони  Naughty за това минах само на кърмене, ревне, аз му давам да цока и така си цокаше 24 от 24 часа Mr. Green с времето отмина, само дето това време е различно за всички бебета Tired

# 5
  • Мнения: 4 784
Млечница, гъбички?  На приятелката ми бебчето е така вече 4 месец и не могат да се отърват от гъбичките, всеки път се хранят с триста зора.

# 6
  • Мнения: 476
В четвъртък бяхме на консултация и казаха, че няма млечница...  newsm78

# 7
  • Мнения: 990
Много неприятно наистина. За съжаление и аз не мога да ти дам съвет. Единственото ,което се сещам е да отказва да яде от коликите. Дано скоро  се оправи   Praynig

# 8
  • Мнения: 941
чуваш ли да му къркори коремчето?Свива ли крачета към коремчето,пръцка ли?Педиатъра не му ли слуша перисталтиката?Обаче,ако са колики,ще плаче и през другото време или след хранене newsm78   ако беше само на шише,ще предположа,че му се запушва дупката newsm78  ох,незнам,искам да измисля нещо,но не мога Embarassed

# 9
  • Мнения: 953
Според мен това са колики - пробвай да му даваш някакви капки, прави му масаж на коремчето преди хранене. Внимавай с какво се храниш ти - не яж лук и други пикантни неща, защото повечето  бебетата отказават да се хранят после, също така избягвай храни които предизвикават колики.


Общи условия

Активация на акаунт