Предстои ми връщане на работа - имам нужда от съвет

  • 379
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 561
Синът ми е на почти 5 месеца и половина. До сега е изключително кърмено бебе. По моя преценка и с подкрепата на педиатърката ни ще захраня след около месец, тъй като ни предстои почивка на планина и море в края на месеца и предпочитам да не рискувам с други храни докато пътуваме.
И сега към питането директно - от нова година се връщам на работа. Тогава Марти ще е на 10 месеца и нещо. Искам да кърмя поне до годинка на детенце. Изчетох доста неща за захранването и мисля, че педагогическото най ми е на сърце. Обаче то не влиза ли в противоречие с необходимостта да съм заместила обедното и следобедното хранене изцяло преди да се върна на работа? За да запазя лактацията мисля да продължа да кърмя нощно време, както и сутрин и след като се прибера вечер. Но при това положение не е ли по-правилно да започна със стандартните пюрета и каши, за да се стигне до заместване?
Надявам се, че съм описала питането си възможно най-ясно и благодаря предварително за съветите и предложенията

# 1
  • София
  • Мнения: 6 250
Ако не искаш да се цедиш, за да оставяш да го хранят с кърма през деня ще трябва да си заместила поне 2 кърмения. Не съм запозната с педагогическото захранване в детайли, аз захраних на 6 м. със зеленчуково пюре, после плод, каша, т.н. На 8 месеца имаше твърда храна 3 пъти на ден, въпреки че не исках да бързам, просто само кърмата вече не го засищаше.
Може би е по-добре да зададеш въпроса си в темата за педагогическото захранване.

Общи условия

Активация на акаунт