Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора
Днес разбрах,че съм бременна и посетих гинеколога си.Но понеже приемам антидепресанти веднага ми казаха аборт.Не мога и не искам да го направя,не съм планирала бременността,но се зарадвах.Моля,споделете,имали ли сте подобни проблеми?Чудя се при кой добър гинеколог да отида за второ мнение.Ние жените с паническо разстройство нямаме ли право на щастие и рожба,не ни ли стигат постоянните страхове и изпитания ,на които ни поставя тази диагноза?
Цитирай

София, Борово

какви са лекарствата, които пиеш?
Цитирай
Ципралекс и Ксанакс
Цитирай
Днес разбрах,че съм бременна и посетих гинеколога си.Но понеже приемам антидепресанти веднага ми казаха аборт.Не мога и не искам да го направя,не съм планирала бременността,но се зарадвах.Моля,споделете,имали ли сте подобни проблеми?Чудя се при кой добър гинеколог да отида за второ мнение.Ние жените с паническо разстройство нямаме ли право на щастие и рожба,не ни ли стигат постоянните страхове и изпитания ,на които ни поставя тази диагноза?

Говори с друг гинеколог и с психиатъра, който ти е предписал лекарствата. Доколкото си спомням, съм чела за майки, родили здрави деца, докато са пили такива лекарства. Но може би все пак има някакви рискове? newsm78
Цитирай
Моля,препоръчайте ми добри специалисти,явно моите не са!!!!!
Цитирай

Имам приятелка - тайно взимаше през втората си бременност транксен , после го смени със сероксат .Имаше много силно сърцебиене .Аз не одобрявам много но в крайна сметка има едно хубаво момиченце .
Моя съвет е да пробваш без медикаменти ,аз по време на бременност се мобилизирам и хоромоните явно ми повлияват - изобщо не съм получавала кризи .
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=132434.msg2491364
Цитирай

посети специалист по патология на бременността и по точна специалист по фетална морфология напр. д-р мазнейкова.
Цитирай
Благодаря Ви момичета!Аз пия Ципралекса само от 4 месеца,ако го спра изведнъж?То не се прави така,а и се е натрупал в организма ми....
Знаете ли колко е хонорарът на Мазнейкова?
Цитирай

София

Тичай бързо при друг гинеколог и не се тормози. И Мазнейкова не е единствена.  На мен ми прави ФМ прословутия д-р Марков за 50 лв.
Нещо ми прави впечатление, че напоследък лекарите с много лека ръка препоръчват аборти. Има ли някой обяснение за това?
Цитирай

Аз мога да ти препоръчам много добър лекар, но е в Пловдив. Ципралекс-а не е хубаво да се спира изведнъж, без значение колко си го пила, но все пак компетентно лице е най-добре да ти даде отговор, а доктора към който мога да те насоча е наистина такъв. Ако искаш пиши ми, за да ти дам координатите му.
Цитирай
Ще се радвам на всякакви координати на добри гинеколози и психиатри в София.Моите ме овикаха и отсякоха аборт.Трябва да реша този въпрос възможно най-бързо,вече не мога да крия от съпруга си и детето какво ме терзае,защо все плача..........
Цитирай

Варна

Не крий от съпруга си, така ще се депресираш още повече. Поговорете си. Посети и други специалисти, щом не си доволна от тези. Но не е специалист този, който ти казва каквото ти се иска да чуеш. Ако наистина аборта е по-добрия вариант за теб, по-добре да прибегнеш до него, от колкото да влошиш състоянието си или да рискуваш с патологична бременност.
Естествено, че имаш право и на щастие, и на рожба. Пожелавам ти ги от сърце!
Цитирай

София

И на мен ми препоръчват да направя аборт точно по същите причини.
Но лекарствата са Ксанакс,Деанксит и Корвитол.
Трима гинеколози ,кардиолог и невролог.
В добавка и Аулин,и Солпадеин.
Знам какво ти е.
Трудно е да вземеш такова решение.
А при мен времето напредва,вече съм в 9 г. с. и трябва бързо да решавам.
Цитирай

Дано да не се налага аборт
Цитирай

София

Габриела, съжалявам за това, което преживяваш.
Съветвам те да не криеш от съпруга си, звучи ужасно мъчително да те тормози нещо, а да го таиш в себе си. Ако споделиш със съпруга си, дали няма да получиш разбиране и подкрепа от него?
Не си регистрирана и не мога да ти пратя на ЛС координати на гинеколози, от които съм доволна. Ако си регистрирана, пусни ми ЛС  и ще ти пиша. Непременно потърси поне още едно-две мнения преди да предприемеш нещо.
А за паническото разстройство как ти звучи варианта да потърсиш помощ от хомеопат?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора