Как да го отуча от нощното хранене с кисело мляко?

  • 4 430
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 999
mishelle, остаала си с грешно впечатление, че те нападам и обвинявам... Не е така.

Радвам се, че при вас нещата са чудесни, макар категорично да не мога да се съглася с изявлението ти, че всяка майка знае как да не нарани психиката на детето си. Всъщност всяка майка ранява психиката на детето си и то многократно - въпросът е да може да се направи разумния избор.
До колкото виждам ти си го направила.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 366
Аз имам братовчед който на 5 години с голям зор го отучиха от нощното мляко - баба ми го беше научила и мърмореше че стринка го отучила защото я мързяло - истината е че зъбите му се деформираха от биберона.
Преди 3 години се запознах с едно семейство - детето на 7 години и пие мляко през ноща от биберон. Оплакаха се че са пропуснали момента на отучването защото като се събуди нощем ако не и се даде шишето почвала да крещи и да ги обижда. Като чух това от страх моето да не стане същото го отучих още на 4 месеца от нощното хранене. Беше на кърмене на поискване, но вечер и давах и добавка оризова каша.
Всеки сам си решава какво да прави с детето си - аз само споделям какво съм видяла и че когато и да стане все ще е зор...

# 32
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Рано му е да го отказваш ... остави го да се откаже сам ... аз кърмих до година и половина и по няколко пъти нощем, когато го отбих насила, за което до някъде съжалявам, но кърменето беше много болезнено за мен ..... ако имах достатъчно кърма бих продължила . ... нека хапва, щом има нужда

# 33
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Това за биберона е гадно, обаче ..ако може да му го даваш от чаша

# 34
  • София
  • Мнения: 6 999
..... Оплакаха се че са пропуснали момента на отучването защото като се събуди нощем ако не и се даде шишето почвала да крещи и да ги обижда......

И като са го пропуснали сега какво? Ще му сложат шишето в багажа за казармата ли? /Упс - то няма вече казарма - в чеиза за сватбата?/

На тези хора май не шишето им е проблем във възпитанието... newsm78

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 366
Ами дават си и шишето с млякото като се събуди вечер макар че е вече 2 или 3 клас. Тя самата си казва че нощем без млякото не може. Та им вярвам че го правят...

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Не знам, дали съм наранила психиката на сина си, истината е че за всички е по-добре без кисело мляко Mr. Green. Трета вечер спи и не виждам да му липсва. Още се буди към 5 часа, но не е като преди. Всеки решава сам за детето си. Лично аз прецених, че не мога да чакам още 2 години, за да подарим шишето на рибките. Не виждам някаква особена потребност от нощното хранене. Въпреки, че не пие мляко пак закусва в същия час, значи не е гладен.
Успех на всички, които са поели по този път. Може да са само 3-4 дена, но си е изпитание голямо.

# 37
  • sf
  • Мнения: 10 120
тая тема трябва да я покажа на всички, които ме питат защо мъча детето и не му давам да яде нощем.
кака му я оттучих за 3 нощи. рева, рева и на третата забрави за какво реве.
у дома си има правило- нощем не се яде. ни малки, ни големи

# 38
  • София
  • Мнения: 6 999
тая тема трябва да я покажа на всички, които ме питат защо мъча детето и не му давам да яде нощем.

Та... newsm78 защо го мъчиш?

у дома си има правило- нощем не се яде. ни малки, ни големи

Интересно ако беше женена за бившия ми мъж как щеше да го отучиш? Той не си губи времето да реве - става и отива да си хапне вафли... даже позволение не ми искаше, гадината.  Mr. Green

# 39
  • sf
  • Мнения: 10 120
е не разбра ли що го мъча? за да не яде мляко до първи клас посред нощ. да си изгради здравословен начин на живот. и три нощи реване си струват заради резултата.
а ако бившия ти мъж беше женен за мен, вервай ми, нямаше да яде вафли през нощта  Mr. Green

# 40
# 41
  • под тепетата
  • Мнения: 9 261
Мили мами,от камарата теми,прочетени от мен на тема как да отуча детето си от нощно хранене без да го стресирам, си позволявам да ви дам следния съвет:
 Не създавайте навици на детето си, който после ще се чудите как да премахнете безболезнено. Единствената полза от нощното хранене (по-скоро наливане),която разбрах дотук е, че всички се наспиват, макар някои с пълни  и тежки тумбаци (сигурно за тежест да не стават от леглото  Mr. Green)

# 42
# 43
  • Мнения: 4 362
Моето дете пък е на 2г8м и нямам никакво намерение да й спирам Нестле Джуниър-а!  Naughty

Пие го сутрин и вечер от накрайник с 3 дупки.

Щом иска - нека го пие, на мен не ми пречи. Срокове не поставям.


Също!Не мисля да я спирам,щом и харесва.Скоро се замислих и аз за това.Дъщеря ми не лага вечер без млякото си,не го пие с биберон ,а със чаша с мек накрайник.Не се притеснявай,ще има време да го премахнеш  Peace

# 44
  • Мнения: 229
ние се будихме вечер около 2ч. за мляко когато беше около 11месечен, но само едно шише и това е, имам приятелка, която още става през ноща и приготвя по 4-5 шишета и сменя памперсите. На 1г. реших вече да не купувам АМ и минах на кисело мляко като постепенно намалявах количеството /вечер в 10ч. пие 200мл. кисело мляко и досега, но после ляга и заспива чак до 7ч сутринта в повечето случай памперса сутрин е сух/. Така накрая като се събудеше пусках песнички или телевизора и се приспивахме без мляко, отнема повече време понякога до 1час сме будували, но после има ефект трябва търпение и желание пробвай и ще ти бъде по лесно после,   

Общи условия

Активация на акаунт