такси или линейка до болницата за раждане

  • 3 341
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 227
Такси определено. Не бих се доверила на линейката. Wink
Леко раждане ти пожелавам с най-здравото и хубаво бебче!  bouquet

# 46
  • Мнения: 1 195
TAXI  Peace
По бързо е а и като му кажеш за какво става въпрос ще кара доста по бързо. е знам дали гледа вчера новините за линейките които са ги чакали над 2 часа.....

# 47
  • Мнения: 14 133

Такси определено. Не бих се доверила на линейката. Wink
Леко раждане ти пожелавам с най-здравото и хубаво бебче!  bouquet

Peace И аз ходих с такси!!! Мъжът ми  беше на работа.  Laughing

# 48
  • Мнения: 3 456
Такси. Можеш да постелиш нещо на седалката, ако се притесняваш.

# 49
  • София
  • Мнения: 431
Когато тръгнах да раждам все още нямахме кола и си извикахме такси. Шофьорът ни закара и после ми пожела леко раждане. Аз не спирах да вия от болка ама той не направи нито един коментар. А пък за найлони въобще не съм се сетила. Леко раждане ти желая!

# 50
  • София
  • Мнения: 1 456
Ако си имаш акушерка или лекар с когото си уговорила раждането се обади първо на него/нея. Като им опишеш как се чувстваш те ще преценят в каква фаза си евентуално. Така ще имаш време да реагираш адекватно без паника и излишно бързане.
Обади се на таткото. Той ще дойде максимално бързо при теб с такси или приятел. Ако пък трябва да се оправяш сама и нямаш приятел/ка на близо таксито е по-бърз вариант. Само предупреди шофьора в какво състояние си, че да кара внимателно и все пак бързо. Не забравяй, че чантата ти трябва да е приготвена!!!!
Аз още като влезнах в деветия месец всичко приготвих, така, че като дойде момента да не се лутам напред назад.
Леко раждане!Дай боже здраво бебче и щастлива мама! Party

# 51
  • София
  • Мнения: 1 247
Няма срам в тая работа...
Аз бих заложила на таксито
Или някой познат с кола. Peace

# 52
Въпроса ти е много уместен. Аз обаче имах много лош опит с такси. Когато дойде време да се роди първото ми дете , беше посред нощ, се обадих на колкото знаех такси компании в София, но щом чуеха Света София всички питаха дали е за родилка и щом кажех да ми отказваха направо. Хванахме се в чудо. В крайна сметка отидох с едни много дале1ни роднини, които едва успях да събудя посред нощ. Успех ти желая , а и на себе си.

# 53
  • Мнения: 9 050
Не знам дали си запозната с това, но колите за спешна помощ не са единствените линейки. Има линейки, които са за т.нар. медицински транспорт. С тях се превозват лица, които макар и да не са в ситуация, която застрашава живота им, не могат да се предвижат сами.
Почти всяка болница има подобен транспорт. Частните болници също имат. В частна болница струва около 30 лева. В държавните по принцип е безплатен.
Подобен превоз може дори да се заяви предварително. Естествено, в твоята ситуация, няма да можеш да си резервираш линейка от предния ден  Laughing, но можеш да се поинтересуваш от този вариант и да разпиташ.
Аз лично дори бих дала 30 лева на частна линейка, от колкото 10 лева на такси. Все пак в линейката ще те транспортират в удобно за теб положение, а там има и медицинско лице, ако не дай боже се наложи да помагат за нещо по пътя.

Последна редакция: вт, 07 авг 2007, 14:56 от ZinaSt

# 54
  • Мнения: 617
Такси - много по-бързо ще отидеш в болницата, отколкото да чакаш за линейка Mr. Green

# 55
  • Мнения: 102
Такси- не рискувай да чакаш линейка
 Мен мъжът ми ме закара- и двата пъти беше по среднощ та затова си беше в къщи,но имах уговорка и със съседа -ако се наложи да  smile3552ако моя е на работа и стане напечено
Все пак всичко зависи от състоянието ти в момента.
Пожелавам ти леко раждане независимо по какъв начин ще стигнеш до болницата.И един съвет -Когато дойде момента само не се шашкай  smile3503

# 56
  • Мнения: 140
Гласувам за такси с двете ръце. Joy Joy

# 57
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Щом нямате "бу" съм с 2 ръце за TAXI Peace

 И аз така. newsm10

# 58
  • Мнения: 59
Аз отидох пеша до болницата. Тя е на около 700 м от нас. Даже ансьслежнах по стълбите от 7-я етаж, защото асора не работеше.

# 59
  • Мнения: 932
Аз нали точно на частните линейки се обадих!Не дойдоха.А си бях спешен случай тогава #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт